Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV naar rechter om nabetaling voor ex-bezorgers Deliveroo

FNV naar rechter om nabetaling voor ex-bezorgers Deliveroo

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV stapt naar de rechter om namens voormalige medewerkers van maaltijdbezorger Deliveroo een nabetaling te eisen. Onlangs oordeelde het gerechtshof in Amsterdam dat het bedrijf zijn bezorgers volgens de cao beroepsgoederenvervoer moet betalen. FNV wil er nu voor zorgen dat mensen die het betreft nog krijgen waar ze recht op hebben.

Het gaat in eerste instantie om twaalf ex-bezorgers. Maar volgens FNV zijn er nog meer claims in voorbereiding. De mensen om wie het gaat, werkten in de periode 2015 tot medio 2018 in loondienst bij Deliveroo en verdienden toen rond het minimumloon.

FNV voert al langer een juridische strijd tegen de 'schijnconstructies' bij platformbedrijven als Deliveroo. Eerder oordeelde het hof reeds dat de maaltijdbezorgers werknemers zijn en geen zzp'ers, zoals Deliveroo beweerde. In de recente cao-kwestie betoogde Deliveroo onder meer dat alleen gemotoriseerd vervoer onder de cao beroepsgoederenvervoer zou moeten vallen, en bezorging per fiets niet. Maar daar ging het hof niet in mee.

Belang flexibiliteit

Deliveroo laat in een reactie weten de correspondentie van FNV te beoordelen. Het bedrijf beweert dat bezorgers de mogelijkheid om flexibel te werken waarderen en erg belangrijk vinden, maar dat de vakbond die optie nu wegneemt.

Om diezelfde reden vond Deliveroo het "niet gepast" om de cao beroepsgoederenvervoer toe te passen op de koeriers. Direct na de uitspraak van het hof zei het bedrijf te overwegen om verder in beroep te gaan.

Meer uit Financieel

Duitse transportsector wil steun overheid om dure diesel

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.

4 uur geleden
Schouten: chemiesector onder druk, gebrek aan urgentie kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.

5 uur geleden
Mkb'ers willen snel kabinetsingrijpen tegen dure brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".

7 uur geleden
Italië blijft financieel gezond ondanks steun tegen dure energie

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.

10 uur geleden
Open Huizen Dag trekt 52.000 bezoekers, meer dan vorige keer

UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.

1 dag geleden
WTO-leden dichter bij overeenkomst digitale handel

YAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.

1 dag geleden
Haven in Oman ligt twee dagen stil, verwacht Maersk

KOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.

1 dag geleden