Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV naar rechter om nabetaling voor ex-bezorgers Deliveroo

FNV naar rechter om nabetaling voor ex-bezorgers Deliveroo

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV stapt naar de rechter om namens voormalige medewerkers van maaltijdbezorger Deliveroo een nabetaling te eisen. Onlangs oordeelde het gerechtshof in Amsterdam dat het bedrijf zijn bezorgers volgens de cao beroepsgoederenvervoer moet betalen. FNV wil er nu voor zorgen dat mensen die het betreft nog krijgen waar ze recht op hebben.

Het gaat in eerste instantie om twaalf ex-bezorgers. Maar volgens FNV zijn er nog meer claims in voorbereiding. De mensen om wie het gaat, werkten in de periode 2015 tot medio 2018 in loondienst bij Deliveroo en verdienden toen rond het minimumloon.

FNV voert al langer een juridische strijd tegen de 'schijnconstructies' bij platformbedrijven als Deliveroo. Eerder oordeelde het hof reeds dat de maaltijdbezorgers werknemers zijn en geen zzp'ers, zoals Deliveroo beweerde. In de recente cao-kwestie betoogde Deliveroo onder meer dat alleen gemotoriseerd vervoer onder de cao beroepsgoederenvervoer zou moeten vallen, en bezorging per fiets niet. Maar daar ging het hof niet in mee.

Belang flexibiliteit

Deliveroo laat in een reactie weten de correspondentie van FNV te beoordelen. Het bedrijf beweert dat bezorgers de mogelijkheid om flexibel te werken waarderen en erg belangrijk vinden, maar dat de vakbond die optie nu wegneemt.

Om diezelfde reden vond Deliveroo het "niet gepast" om de cao beroepsgoederenvervoer toe te passen op de koeriers. Direct na de uitspraak van het hof zei het bedrijf te overwegen om verder in beroep te gaan.

Meer uit Financieel

Europese Commissie roept VS op handelsdeal na te leven

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen tot naleving van de onderlinge handelsafspraken die afgelopen zomer zijn gemaakt. Daarmee reageert Brussel op de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe wereldwijde tariefverhogingen na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof.

3 uur geleden
Europarlementslid wil uitstel ratificatieproces handelsdeal EU-VS

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Europees Parlement stelt de stemming over de handelsovereenkomst tussen de EU en de VS, die voor deze week gepland stond, mogelijk uit. Bernd Lange, rapporteur van de handelscommissie van het parlement, heeft zondag aangegeven dat hij in een spoedvergadering maandag gaat voorstellen het ratificatieproces op te schorten. Hij vindt dat nodig door de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag en nieuwe tariefaankondigingen van president Donald Trump.

4 uur geleden
VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europa

DEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europese producten na de tariefaankondigingen van president Donald Trump van dit weekend. De lobbyclub voor het Nederlandse bedrijfsleven vindt wel veel onduidelijk en durft nog geen harde conclusies te trekken.

5 uur geleden
Nederlandse industrie vraagt om duidelijkheid over heffingen VS

ZOETERMEER (ANP) - FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, roept Nederland en de Europese Unie op zo snel mogelijk duidelijkheid te verschaffen over de Amerikaanse importheffingen voor Europese goederen. Volgens de lobbyclub uit het Nederlandse bedrijfsleven zorgt de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag voor veel onzekerheid. Door Trumps tariefaankondigingen op vrijdag en zaterdag is de behoefte aan duidelijkheid "nog noodzakelijker" geworden, heeft een woordvoerster zondag laten weten.

8 uur geleden
Bloomberg: India stelt afronden handelsdeal met VS uit

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Indiase handelsfunctionarissen stellen een reis naar de Verenigde Staten uit die bedoeld was om een voorlopige handelsdeal tussen de twee landen af te ronden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het uitstel heeft te maken met de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof die veel van de importheffingen van president Donald Trump ongeldig verklaarde.

8 uur geleden
Donald Trump eist vertrek van Netflix-bestuurslid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump eist dat Netflix bestuurslid Susan Rice "onmiddellijk" ontslaat of anders "de gevolgen ondervindt". Op Truth Social maakte de Amerikaanse president haar uit voor een "politieke pion", die "geen talent of vaardigheden" heeft.

10 uur geleden
Handelspartners VS onderzoeken impact nieuwe Amerikaanse tarieven

CANBERRA (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - Handelspartners van de Verenigde Staten verspreid over de wereld onderzoeken de impact van de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe Amerikaanse importtarieven. Trump kreeg vrijdag een tegenslag te verwerken toen het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Vervolgens kondigde Trump een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen. Zaterdag verhoogde hij deze heffing naar 15 procent.

11 uur geleden