FNV na faillissement Blokker: zware periode voor duizenden mensen
UTRECHT (ANP) - Het faillissement van Blokker betekent een "zware periode voor duizenden mensen met oranje Blokkerhart". Met die opmerking reageert bestuurder Linda Vermeulen van vakbond FNV op het bankroet van de keten waar zo'n 3500 mensen werken.
"Veel FNV-leden werken al vele jaren bij Blokker, soms wel twintig of dertig jaar. De medewerkers houden in goede en slechte tijden de winkels draaiend. Het is zo oneerlijk dat zij nu met lege handen staan en weer bij nul moeten beginnen, terwijl de oprichters en de eigenaar van Blokker steenrijk blijven", aldus Vermeulen.
Volgens de bond heeft het concern waar Blokker onder valt, Mirage Retail Group, de afgelopen jaren al veel kosten op medewerkers en de samenleving afgewenteld. "Denk aan alle coronasteun en de loondoorbetalingen na de faillissementen van Mirage-merken BCC en Big Bazar." Mirage-keten BCC viel vorig jaar om. Big Bazar was tot oktober 2021 in handen van Mirage, maar werd overgedaan aan ondernemer Heerke Kooistra. Pas vorig jaar ging de koopjesketen failliet.
FNV dringt er al langer op aan dat de overheid nieuwe wetgeving opstelt die winkelmedewerkers beter beschermt bij faillissementen. De bond vindt dat medewerkers ook bij faillissement een wettelijk recht moeten krijgen op een ontslagvergoeding. Ook zouden er in de winkelstraat andere keuzes moeten worden gemaakt. "'Kijk bijvoorbeeld naar de voortdurende oprekking van winkeltijden en mogelijkheid voor concerns om steeds uitverkoop te houden. Dat gaat ten koste van mensen en klimaat", aldus Vermeulen.
Meer uit Financieel
HOUSTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft plannen voor de bouw van een nieuwe olieraffinaderij in Texas aangekondigd. De raffinaderij zal worden gebouwd met steun van het Indiase energieconcern Reliance Industries. Reliance beheert het grootste oliecomplex ter wereld, in Jamnagar.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna een kwart van de Nederlandse bedrijven maakt gebruik van ICT-oplossingen voor duurzaam materiaalverbruik. Daarmee staat Nederland Europees gezien op de vierde plek, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en Eurostat. Bedrijven kunnen bijvoorbeeld gebruikmaken van software om afval te scheiden of materiaalverspilling tegen te gaan.
39 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft voorgesteld om de grootste vrijgave van oliereserves in de geschiedenis te doen om de olieprijzen te verlagen. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van functionarissen.
56 minuten geledenLONDEN (ANP) - Een collectief voor groene beleggers dreigt in het Verenigd Koninkrijk naar de rechter te stappen, omdat olie- en gasconcern BP hun aandeelhoudersvoorstel niet op de agenda voor de jaarvergadering wil zetten. Volgens klimaatbelegger Follow This druist dat in tegen de aandeelhoudersrechten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kabinet moet de brandstofaccijns tijdelijk met 20 cent verlagen nu de olieprijzen zo hoog zijn. Deze oproep doet CNV aan het kabinet naar aanleiding van de sterk opgelopen brandstofprijzen door de onrust in het Midden-Oosten.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het aantal klanten van onlinebank Revolut in Nederland is het afgelopen jaar met de helft gestegen. De bank heeft in ons land inmiddels 1,5 miljoen particuliere klanten, meldt het bedrijf. Een jaar geleden tikte Revolut nog de 1 miljoen aan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.
6 uur geleden