FNV: mogelijk acties in streekvervoer
DEN HAAG (ANP) - Werknemers in het streekvervoer gaan over twee weken mogelijk actievoeren. FNV meldt dat er wellicht acties komen omdat de onderhandelingen over een nieuwe cao dreigen te mislukken.
Volgens de vakbond komt dat door een ondermaats eindbod en een onvoorzien ultimatum van de werkgevers. "Die willen voor 15 maart horen of de leden van FNV en andere vakbonden akkoord gaan met het eindbod wat zij gedaan hebben. Die deadline kan de FNV niet halen, omdat de stemming onder de leden dan nog loopt."
FNV wil dat werkgevers iets doen aan de hoge werkdruk en het ziekteverzuim. Daarvoor moet er volgens de vakbond geïnvesteerd worden in jonge collega's, moeten werknemers structureel 5 procent meer loon krijgen en een automatische prijscompensatie om de inflatie te corrigeren.
Vanaf 14 maart staan er ledenraadplegingen gepland, waarin de leden kunnen stemmen over het eindbod. Een dag later weet FNV nog niet wat de leden vinden. "Als die deadline blijft staan, betekent het dat we er niet uit gaan komen en dan zijn acties bijna niet meer te voorkomen", aldus bestuurder Marijn van der Gaag.
Meer uit Binnenland
LAUWERSOOG (ANP) - Het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) gaat zijn faillissementsaanvraag met een week uitstellen. Dat maakte het bestuur van het WEC op vrijdag bekend. Het centrum wil in die tijd meer mogelijkheden onderzoeken om te blijven bestaan.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) moet in staat blijven om onafhankelijk, zonder druk of intimidatie, recht te spreken. Dat heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas vrijdag gezegd na een bezoek aan het ICC in Den Haag. De EU gaat de komende zes maanden benutten voor een dialoog met de VS om te voorkomen dat de Amerikaanse president Donald Trump daadwerkelijk sancties tegen het hele hof oplegt, zei Kallas .
7 uur geledenKAPEL-AVEZAATH (ANP) - In de Gelderse plaats Kapel Avezaath heeft de politie op dinsdag 20 oktober 700 kilo vuurwerk in beslag genomen. Het vuurwerk lag in een bedrijfspand, waar ook twee vuurwapens werden gevonden. Ook werd 18 kilo vuurwerk gevonden in een woning in dezelfde plaats.
7 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Een kapperszaak aan de Westhavenkade in Vlaardingen blijft nog vier weken langer dicht op last van de gemeente. Locoburgemeester Rens de Ron heeft daartoe besloten "vanwege zorgen over de openbare orde en veiligheid".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijdagmiddagspits in Nederland verloopt drukker dan normaal. Rond 16.45 uur stond er volgens de ANWB 777 kilometer file. Rijkswaterstaat spreekt van een "forse spits". Volgens een woordvoerster is het de derde drukste vrijdagmiddagspits dit jaar.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Tientallen Nederlandse kerken hebben zich inmiddels aangemeld om statushouders onderdak te bieden. Zo kunnen al ruim honderd erkende vluchtelingen de asielzoekerscentra verlaten, meldt Actie Onderdak.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanwege de verwachtingen van stormachtig weer dit weekend zijn er meerdere evenementen afgelast. Ook passen rederijen hun veerdienstregelingen aan.
8 uur geleden