FNV: mogelijk acties in streekvervoer
DEN HAAG (ANP) - Werknemers in het streekvervoer gaan over twee weken mogelijk actievoeren. FNV meldt dat er wellicht acties komen omdat de onderhandelingen over een nieuwe cao dreigen te mislukken.
Volgens de vakbond komt dat door een ondermaats eindbod en een onvoorzien ultimatum van de werkgevers. "Die willen voor 15 maart horen of de leden van FNV en andere vakbonden akkoord gaan met het eindbod wat zij gedaan hebben. Die deadline kan de FNV niet halen, omdat de stemming onder de leden dan nog loopt."
FNV wil dat werkgevers iets doen aan de hoge werkdruk en het ziekteverzuim. Daarvoor moet er volgens de vakbond geïnvesteerd worden in jonge collega's, moeten werknemers structureel 5 procent meer loon krijgen en een automatische prijscompensatie om de inflatie te corrigeren.
Vanaf 14 maart staan er ledenraadplegingen gepland, waarin de leden kunnen stemmen over het eindbod. Een dag later weet FNV nog niet wat de leden vinden. "Als die deadline blijft staan, betekent het dat we er niet uit gaan komen en dan zijn acties bijna niet meer te voorkomen", aldus bestuurder Marijn van der Gaag.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De koepelorganisatie voor het primair onderwijs (PO-Raad) snapt de zorgen van politici over generatieve AI voor leerlingen op basisscholen, maar is verrast door een Kamermeerderheid voor een totaalverbod. Volgens een woordvoerder komt de beslissing "uit de lucht vallen".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boerenorganisaties LTO en NAJK zijn ontevreden over de verdere uitwerking van de stikstofplannen van landbouwminister Jaimi van Essen. Dat zeggen de voormannen na hun gesprek met de landbouwminister donderdagmiddag. "Op dit moment zien we onvoldoende beweging," zegt Gerben Boom namens de jonge boeren. LTO-voorman Ger Koopmans noemde het een "moeilijk" gesprek.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zeker vijf gemeenten komen volgende week onder toezicht van de overheid te staan, omdat ze te weinig doen voor de opvang van asielzoekers. De gemeenten Best in Noord-Brabant, Dantumadiel in Friesland, Neder-Betuwe en West Betuwe in Gelderland en Roerdalen in Limburg hebben bekendgemaakt dat ze op de lijst staan. Asielminister Bart van den Brink brengt maandag het volledige overzicht naar buiten.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt zeven agenten voor hun rol tijdens de arrestatie van een 32-jarige man op vrijdag 9 juni 2023 in Rotterdam. De man overleed nadat hij werd getaserd en vervolgens langdurig in bedwang werd gehouden tijdens een aanhouding. De zaak tegen een achtste agent is geseponeerd, meldt het OM donderdag.
4 uur geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - Walibi laat dit weekend minder mensen toe tijdens de Halloween Fright Nights. Dat zegt een woordvoerder namens het pretpark. Vorig weekend ontstonden er vechtpartijen tussen bezoekers en moest de mobiele eenheid worden ingezet om de orde te herstellen.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse raad lijkt een meerderheid te zijn om de opvang van statushouders op het schip de Silja te beëindigen. Onlangs kwamen nieuwe wantoestanden op het schip naar buiten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse VN-klimaattop, die volgende maand in Antalya wordt gehouden, draait deze keer niet zozeer om onderhandelingen over grootse nieuwe klimaatdoelen. De vraag hoe bestaande doelen waargemaakt kunnen worden, staat veel meer voorop, zeggen experts, diplomaten en waarnemers.
6 uur geleden