Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: mogelijk acties in streekvervoer

FNV: mogelijk acties in streekvervoer

DEN HAAG (ANP) - Werknemers in het streekvervoer gaan over twee weken mogelijk actievoeren. FNV meldt dat er wellicht acties komen omdat de onderhandelingen over een nieuwe cao dreigen te mislukken.

Volgens de vakbond komt dat door een ondermaats eindbod en een onvoorzien ultimatum van de werkgevers. "Die willen voor 15 maart horen of de leden van FNV en andere vakbonden akkoord gaan met het eindbod wat zij gedaan hebben. Die deadline kan de FNV niet halen, omdat de stemming onder de leden dan nog loopt."

FNV wil dat werkgevers iets doen aan de hoge werkdruk en het ziekteverzuim. Daarvoor moet er volgens de vakbond geïnvesteerd worden in jonge collega's, moeten werknemers structureel 5 procent meer loon krijgen en een automatische prijscompensatie om de inflatie te corrigeren.

Vanaf 14 maart staan er ledenraadplegingen gepland, waarin de leden kunnen stemmen over het eindbod. Een dag later weet FNV nog niet wat de leden vinden. "Als die deadline blijft staan, betekent het dat we er niet uit gaan komen en dan zijn acties bijna niet meer te voorkomen", aldus bestuurder Marijn van der Gaag.

Meer uit Binnenland

Honderden demonstreren in IJsselstein tegen asielnoodopvang

IJSSELSTEIN (ANP) - In IJsselstein is het protest tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers afgelopen, meldt een ANP-verslaggever. Er is nog een kleine groep aanwezig bij het gemeentehuis. Aanleiding voor de demonstratie was de komst van een tijdelijke opvanglocatie op een veld van voetbalvereniging IJFC.

8 uur geleden
Rechter: minister mocht bed-bad-brood van 16 mensen niet stoppen

ROTTERDAM (ANP) - Ex-minister van Asiel en Migratie Marjolein Faber zat fout toen ze de opvang van zestien vreemdelingen in Rotterdam wilde beëindigen. Dat heeft de bestuursrechter in Rotterdam vrijdag bepaald. De vreemdelingen verblijven er onder de zogenoemde bed-bad-broodregeling. Bij vier anderen die eveneens in beroep gingen, mocht Faber wel ingrijpen.

8 uur geleden
Aantal opvangplekken asielzoekers Loosdrecht teruggeschroefd

LOOSDRECHT (ANP) - Het aantal tijdelijke noodopvangplekken voor asielzoekers in Loosdrecht zakt van de beoogde 110 naar 70, meldt de gemeente Wijdemeren vrijdag. De gemeente noemt dit aantal "beter passend bij de lokale situatie". De opvang gaat niet eerder dan 6 mei van start, staat in een verklaring.

11 uur geleden
OM in beroep tegen vonnis brandstichter Arnhemse binnenstad

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen het vonnis in de zaak tegen de 58-jarige Koert H., die vrijdag van de rechtbank in Arnhem vier jaar cel kreeg opgelegd voor brandstichting in de Arnhemse binnenstad. Het OM had tien jaar cel geëist.

13 uur geleden
Cel- en taakstraf voor geweld bij protest noodopvang Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politierechter heeft tijdens een snelrechtzitting een 30-jarige man uit Hilversum veroordeeld voor ongeregeldheden bij een protest tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdag. Hij kreeg voor poging tot brandstichting dertig dagen cel opgelegd, waarvan 27 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Naast de celstraf legde de rechter een taakstraf van honderd uur op.

13 uur geleden
Rutte: als iemand lintje verdient, is het MH17-voorzitter Ploeg

DEN HAAG (ANP) - Oud-premier Mark Rutte vindt het terecht dat Piet Ploeg, voorzitter van de Stichting Vliegramp MH17, vrijdag een koninklijke onderscheiding heeft gekregen. "Als er iemand is die deze onderscheiding verdient dan is het Piet. Ik heb diepe bewondering voor de vasthoudende en tegelijk invoelende wijze waarop hij al jarenlang strijdt voor gerechtigheid voor de nabestaanden van MH17", verklaart Rutte.

13 uur geleden
Lintje voor directeur is erkenning van tomeloze inzet, zegt Pride

AMSTERDAM (ANP) - Dat de directeur van Pride Amsterdam, Lucien Spee-Castillo Ruiz, vrijdag bij de lintjesregen een koninklijke onderscheiding heeft gekregen, is "een enorme publieke erkenning voor zijn tomeloze inzet". Dat zeggen de grondleggers van het internationale evenement voor lhbti-rechten, Siep de Haan, Peter Kramer en Ernst Verhoeven. Zij hebben hem voorgedragen voor een lintje.

13 uur geleden