FNV mist aandacht voor werknemers in nieuwe plannen kabinet
UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV mist bij het nieuwe kabinet "urgentie en aandacht voor de mensen die de ambitieuze plannen uit het coalitieakkoord moeten gaan waarmaken". Ook doet het kabinet volgens de bond te weinig om het probleem van achterblijvende inkomens en toenemende armoede op te lossen.
Dit heeft FNV in een brief aan de Tweede Kamer geschreven. Nederland heeft volgens de bond veel extra vakmensen nodig om alle plannen op het gebied van zorg, wonen, klimaat en digitalisering waar te maken. Dat is niet enkel een kwestie van cheques uitschrijven zonder voorwaarden, benadrukt FNV. Werk zou ook aantrekkelijker gemaakt moeten worden.
"Dan gaan vooral ook jongeren weer kiezen voor de sectoren waar nu schreeuwend behoefte is aan professionals; de installateurs, de monteurs, de mensen in de zorg. Maar waar is het aanlokkelijke perspectief van het kabinet? Dat zien we niet terug", geeft FNV-voorzitter Tuur Elzinga aan. Hij stelt verder dat het wettelijk minimumloon fors omhoog moet om mensen uit de armoede te halen. Ook ergert Elzinga zich eraan dat de koopkracht van burgers en werknemers komende jaren waarschijnlijk nauwelijks zal verbeteren. Daar had het kabinet volgens hem juist wat aan moeten doen.
Eerder deze week merkte het Centraal Planbureau (CPB) al op dat het nieuwe kabinet de komende jaren miljarden wil spenderen om Nederland verder vooruit te helpen, maar dat het nog maar de vraag is of dit allemaal binnen de kabinetsperiode gaat lukken. Het CPB wees in zijn doorrekening van het coalitieakkoord op de grote krapte op de arbeidsmarkt. Je kunt dan wel veel extra overheidsuitgaven plannen, maar het zal heel lastig worden om genoeg geschikt personeel te vinden om alles uit te voeren, aldus de belangrijke adviseur van het kabinet.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
57 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.
5 uur geleden