FNV meldt cao-akkoord met stadsvervoerder HTM
DEN HAAG (ANP) - Het Haagse openbaarvervoerbedrijf HTM heeft een akkoord gesloten met de vakbonden over een nieuwe cao, meldt FNV. De trambestuurders en buschauffeurs gaan volgens de bond in ruim twee jaar tijd 8,5 procent meer verdienen. Een voor vrijdag aangekondigde staking is daardoor van de baan.
Vorige week donderdag legden medewerkers van HTM het werk neer na een ultimatum van FNV en CNV voor een beter cao-bod. "De directie komt nu haar belofte voor koopkrachtbehoud na en ook wordt er serieus iets aan de al jarenlange hoge werkdruk gedaan", zegt Eric Vermeulen van FNV Stadsvervoer over het akkoord. HTM heeft 1900 werknemers.
Ook creƫert de stadsvervoerder volgens de bond 145 nieuwe arbeidsplekken om de werkdruk te verlagen. Daarvan zijn er ongeveer zeventig plekken bedoeld voor nieuwe tram- en buschauffeurs of bestuurders voor op de RandstadRail. Het akkoord wordt binnenkort voorgelegd aan de leden van de vakbonden. Als die ook voor zijn, gaat de nieuwe cao met terugwerkende kracht in per 1 september 2022.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers kochten in maart ruim 66 procent meer nieuwe elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop is fors gestegen vanwege de sterk gestegen benzineprijzen, meldt de Duitse nationale autoriteit voor motorvoertuigen. In totaal werden er in maart 71.000 elektrische voertuigen geregistreerd.
54 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine verliezen aan de dag begonnen. Beleggers wachten de naderende deadline af die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gegeven voor Iran om tot een akkoord over een staakt-het-vuren te komen. Hij gebruikte op sociale media escalerend taalgebruik en zei dat "een volledige beschaving zal sterven".
55 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse Commerzbank ziet momenteel geen basis voor een deal met de Italiaanse bank UniCredit. Volgens de tweede bank van Duitsland brengt het onvoldoende toegevoegde waarde voor de aandeelhouders. UniCredit deed in maart een overnamevoorstel, waarmee in totaal zo'n 35 miljard euro gemoeid zou zijn.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.
1 uur geledenVOORBURG (ANP) - Meer automobilisten rijden na het tanken weg zonder te betalen door hogere brandstofprijzen. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten is er een toename van meer dan een kwart in het aantal tankbeurten waarbij niet betaald wordt. Dat ziet SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De tabaksfabrikanten British American Tobacco (BAT) International en Philip Morris zijn onder boetes uitgekomen voor sponsoring op festivals, maar worden nog steeds bestraft voor het maken van verboden reclame. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) oordeelde dinsdag dat drie van de vier boetes die door de overheid zijn opgelegd aan de fabrikanten van onder meer Pall Mall, Dunhill, Lucky Strike en Marlboro, onterecht zijn.
3 uur geleden