FNV: medewerkers blazen actie winkelketen Amac af na intimidatie
AMSTERDAM (ANP) - Medewerkers van winkelketen Amac hebben hun actie voor een zondagstoeslag afgeblazen na "intimidatie en bedreiging", meldt vakbond FNV. Personeel van de in Apple-producten gespecialiseerde winkels zouden zondag flyers uitdelen. Vakbondsbestuurder Onur Erdem zegt van "meerdere" werknemers te hebben gehoord dat werd gedreigd met ontslag of juridische acties.
"Voor nu kiezen we eerst voor de veiligheid en rust voor de werknemers", zegt Erdem. "Maar het zal duidelijk zijn dat we ons hier niet bij neerleggen. We laten ons niet intimideren."
Topman Ed Bindels van Amac keurt intimidatie van actievoerende werknemers af. "Dat wij mensen zouden intimideren, dat vind ik niet kunnen. Het komt zeker niet vanuit de directie", laat hij weten. "Ik wil de mensen die op die manier zijn benaderd uitnodigen om rechtstreeks contact op te nemen, om ons te informeren over het hoe en wat."
Amac-medewerkers waren van plan om de zondag voor kerst flyers uit te delen met de tekst "Geen zondagtoeslag? Niet zo premium". Voorheen kregen werknemers 150 procent van hun loon voor een zondagsdienst, maar Amac schafte die regeling af. Volgens Bindels is die toeslag onbetaalbaar geworden door gestegen kosten voor onder andere personeel en huren.
Meer uit Financieel
CHICAGO (AFN/AFP) - Boeing heeft nieuwe schikkingen getroffen in de rechtszaken van familieleden van slachtoffers van de Ethiopian Airlines-crash in maart 2019. Dit meldt de hoofdadvocaat van de nabestaanden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse justitie onderzoekt meerdere banken, waaronder ABN AMRO, vanwege mogelijke overtreding van internationale sancties door een Iraanse oliemagnaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De oliemagnaat zou dit hebben kunnen doen door gebruik te maken van meerdere banken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst gesloten. Beleggers waren opgetogen over de kwartaalupdate die informatieleverancier Wolters Kluwer gaf. Chipbedrijven in de AEX behoorden tot de verliezers.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse regering treft voorbereidingen om webwinkel Shein tijdelijk te blokkeren, maakt het ministerie van Financiƫn in Parijs bekend. De maatregel volgt op grote ophef die het afgelopen weekend ontstond toen op kinderen lijkende sekspoppen te zien waren op de website van de onlinewinkel. De Franse regering is van plan Shein in de ban te doen totdat "het platform aan de autoriteiten laat zien dat al zijn inhoud voldoet aan onze wet- en regelgeving".
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag bijna vlak geopend. Een dag eerder waren er verliezen door zorgen bij beleggers op Wall Street over de sterk gestegen waarderingen van grote techbedrijven door het optimisme over AI. Chipbedrijf Advanced Micro Devices (AMD), dat ook een belangrijke speler is op AI-gebied, meldde kwartaalcijfers en werd daarop 1,7 procent lager gezet.
4 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Hamburgerketen McDonald's heeft in het afgelopen kwartaal meer omzet behaald doordat klanten bij een bezoek gemiddeld meer uitgaven. De fastfoodketen profiteerde van acties en prijsverlagingen om meer klanten aan te trekken die op de kosten letten.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Chinese webwinkel Shein, bekritiseerd in Frankrijk wegens de verkoop van sekspoppen die op kinderen lijken, opende woensdag zijn allereerste fysieke winkel ter wereld in Parijs. De opening vond plaats onder strenge bewaking van oproerpolitie bij het luxe warenhuis tegenover het stadhuis van Parijs. Kinderrechtenactivisten protesteerden daar tegen de komst van de winkel.
8 uur geleden