Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV kritisch over miljoenennota: 'geen concrete oplossingen'

FNV kritisch over miljoenennota: 'geen concrete oplossingen'

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV uit stevige kritiek op de plannen die dinsdag in de miljoenennota zijn gepresenteerd. "Mooie woorden verhullen een gebrek aan visie en ambitie. Concrete oplossingen voor grote problemen blijven uit", vindt de bond.

Hoewel de koopkracht volgend jaar voor veel mensen iets zal verbeteren, is FNV van mening dat dit enkel te danken is aan de inzet van de vakbondslieden. Het kabinet wil de lasten van bedrijven verlagen om het bedrijfsleven te ondersteunen, maar volgens FNV wordt de verhoging van het minimumloon, van AOW en uitkeringen en lastenverlichting voor werkenden teruggedraaid. "In een land waar aandeelhouders recordwinst na recordwinst weg kunnen sluizen, heeft de werkende, gepensioneerde en uitkeringsgerechtigde het nakijken", meent de vakbond.

Daarnaast is FNV kritisch over de bezuinigingen bij overheidsorganisaties. "Het inkomen van ambtenaren bevriezen is een rechtstreekse aanval op de vakbondsrechten van onze leden bij de overheid", stelt de bond

Meer uit Binnenland

Qbuzz spreekt Keijzer tegen: pendelbus Ter Apel is niet van ons

AMERSFOORT (ANP) - Qbuzz verwijst vrijdag naar een eerder statement waarin staat dat het vervoersbedrijf niet de opdrachtgever en uitvoerder is van de pendeldienst tussen het azc van Ter Apel en station Emmen. Dat terwijl demissionair asielminister Mona Keijzer (BBB) vrijdagochtend zei dat Qbuzz de beveiliging moet regelen voor de pendelbus.

23 minuten geleden
Kersttoespraak koning vanuit vestibule van Paleis Huis ten Bosch

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander geeft zijn kersttoespraak dit jaar vanuit de vestibule van Paleis Huis ten Bosch. Dat meldt de Rijksvoorlichtingsdienst vrijdag. In 2019 en 2021 kwam de kersttoespraak ook vanuit de centrale entreehal van het Haagse woonpaleis.

1 uur geleden
Kabinet past wettekst verbod verheerlijking terrorisme aan

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet heeft de wettekst over het strafbaar stellen van het verheerlijken van terrorisme aangepast na 15.000 reacties die binnenkwamen op het voorstel. Zo is het woord "verheerlijken" aangepast en staat er in de tekst nu dat het om "verregaand loven of prijzen" van een terroristische daad gaat.

2 uur geleden
Defensie heeft voor vliegbasis Lelystad veel meer ruimte nodig

DEN HAAG (ANP) - Om F-35-gevechtsvliegtuigen op Lelystad Airport te stationeren, heeft Defensie veel meer ruimte nodig dan gedacht. Uit nieuw onderzoek blijkt dat het om meer dan een verdubbeling van de ruimte gaat. Dat staat in de uitbreidingsplannen van Defensie die vrijdag door de ministerraad zijn goedgekeurd.

2 uur geleden
Waterschappen: uitstel geeft ruimte om mestregels te herzien

DEN HAAG (ANP) - De waterschappen zijn blij dat demissionair minister Femke Wiersma op aandringen van de Tweede Kamer voorlopig afziet van versoepeling van de regels voor het uitrijden van mest. Volgens de Unie van Waterschappen biedt dit "broodnodige ruimte" om de plannen "zorgvuldig te herzien".

2 uur geleden
Tata Steel naar rechter om dreiging van sluiting fabriek

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel heeft beroep aangetekend tegen het besluit van de provincie Noord-Holland rond kooksgasfabriek 2. De provincie wees vorige week het bezwaar af van het staalbedrijf tegen een eis van de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG). Dat betekent dat als na 24 december blijkt dat kooksgasfabriek 2 nog steeds niet voldoet aan de technische en wettelijke eisen, de omgevingsdienst kan besluiten over te gaan tot intrekking van de vergunning.

2 uur geleden
Jetten wil na jaarwisseling met andere partijen gaan praten

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten wil na de jaarwisseling met andere partijen gaan praten in de formatie. Na afloop van de gesprekken tussen zijn partij, CDA en VVD vrijdag zei Jetten dat hij tot kerst vooral inhoudelijke gesprekken wil voeren.

2 uur geleden