FNV krijgt honderden meldingen over stagemisbruik
DEN HAAG (ANP) - Bij een speciaal meldpunt van de FNV over stagemisbruik in de zorg zijn in ruim anderhalve maand al 540 meldingen binnengekomen. Stagiairs klagen er volgens de vakbond vooral over dat ze als volledige werknemers worden ingezet, vaak tijdens vakanties en door ziekteverzuim. Ook krijgen leerlingen te maken met onveilige situaties. Zo moeten leerlingen bij patiënten soms medische handelingen uitvoeren, terwijl ze daartoe niet bevoegd zijn.
De FNV opende het meldpunt begin november na een uitzending van Reporter Radio van KRO-NCRV, waarin leerlingen vertelden over misstanden die ze tijdens hun stage tegenkwamen. Uit een tussenrapportage blijkt volgens Reporter dat honderden leerlingen in de zorg en kinderopvang overwegen te stoppen met hun opleiding na een vervelende ervaring op hun stageplaats. Een stagiair in de gehandicaptenzorg zegt dat cliënten haar sloegen en schopten en dat ze soms zes dagen achter elkaar werd ingeroosterd.
Veel leerlingen durfden er op hun stageplaats niet over te klagen uit angst voor een negatieve beoordeling, zegt de FNV. Vanwege het grote aantal klachten dat is binnengekomen houdt de bond het meldpunt open tot 6 januari. Dat is ruim een maand langer dan de bedoeling was.
Meer uit Binnenland
TEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
21 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
10 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
13 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
17 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
22 uur geleden