Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV krijgt honderden meldingen over stagemisbruik

FNV krijgt honderden meldingen over stagemisbruik

DEN HAAG (ANP) - Bij een speciaal meldpunt van de FNV over stagemisbruik in de zorg zijn in ruim anderhalve maand al 540 meldingen binnengekomen. Stagiairs klagen er volgens de vakbond vooral over dat ze als volledige werknemers worden ingezet, vaak tijdens vakanties en door ziekteverzuim. Ook krijgen leerlingen te maken met onveilige situaties. Zo moeten leerlingen bij patiënten soms medische handelingen uitvoeren, terwijl ze daartoe niet bevoegd zijn.

De FNV opende het meldpunt begin november na een uitzending van Reporter Radio van KRO-NCRV, waarin leerlingen vertelden over misstanden die ze tijdens hun stage tegenkwamen. Uit een tussenrapportage blijkt volgens Reporter dat honderden leerlingen in de zorg en kinderopvang overwegen te stoppen met hun opleiding na een vervelende ervaring op hun stageplaats. Een stagiair in de gehandicaptenzorg zegt dat cliënten haar sloegen en schopten en dat ze soms zes dagen achter elkaar werd ingeroosterd.

Veel leerlingen durfden er op hun stageplaats niet over te klagen uit angst voor een negatieve beoordeling, zegt de FNV. Vanwege het grote aantal klachten dat is binnengekomen houdt de bond het meldpunt open tot 6 januari. Dat is ruim een maand langer dan de bedoeling was.

Meer uit Binnenland

Instituut Mijnbouwschade kreeg 300 schademeldingen na beving

ASSEN (ANP) - Na een dubbele aardbeving in de buurt van Assen heeft het Instituut Mijnbouwschade Groningen meer dan driehonderd meldingen van schade gekregen. Dat instituut is eigenlijk verantwoordelijk voor het afhandelen van schade door gaswinning uit het Groningenveld. De aardbeving bij Assen gebeurde in een ander gasveld. Die schade wordt afgehandeld door de Commissie Mijnbouwschade, die 132 meldingen heeft gekregen.

1 uur geleden
Adviesroute van Buitenlandse Zaken uit Westelijke Jordaanoever

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordanië, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israël. Daar is het luchtruim beperkt open.

3 uur geleden
Driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart bij Olympisch Stadion

AMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.

4 uur geleden
Dode door schietpartij in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.

8 uur geleden
Schademeldingen beving Drenthe opgelopen tot meer dan honderd

GEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbevingen bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 132, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De buurtschap bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0. Enkele uren later was er een naschok met een kracht van 1,3.

9 uur geleden
Maart eindigt ook zacht en april kent 'normaal' lenteweer

DEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.

13 uur geleden
Israël: gewelddadig antisemitisme in Nederland is onacceptabel

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".

23 uur geleden