Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV kondigt staking aan bij grondpersoneel KLM

FNV kondigt staking aan bij grondpersoneel KLM

SCHIPHOL (ANP) - Het grondpersoneel van KLM staakt zaterdag 24 uur lang, heeft vakbond FNV aangekondigd. Daardoor dreigen dan veel vluchten uit te vallen, omdat bijvoorbeeld koffers niet in vliegtuigen geladen kunnen worden.

De actie van zaterdag duurt van 02.00 uur 's ochtends tot zondag 02.00 uur. Volgens FNV is de staking een gevolg van de vastgelopen cao-onderhandelingen tussen de vakbond en KLM. Daarbij zet FNV in op een loonsverhoging die minstens gelijke tred houdt met de inflatie. Ook wil de bond onder meer een betere regeling voor mensen met fysiek zwaar werk waardoor zij eerder kunnen stoppen met werken.

Maar KLM zou meermalen gezegd hebben vast te willen houden aan een nullijn. "Dit terwijl de top een flinke bonus heeft gekregen", stipt FNV aan. Onder de cao vallen volgens de bond ongeveer 13.000 mensen.

Mogelijk meer stakingen

"Dit is geen spelletje", benadrukt FNV-bestuurder John van Dorland. "KLM heeft lang genoeg de tijd gehad. Als de directie denkt dat het allemaal wel overwaait, vergist ze zich. Het is simpel: zonder grondpersoneel vliegt er niets."

De FNV-bestuurder sluit meer stakingen bij KLM niet uit. "Die zullen we dan uiteraard tijdig aankondigen", zegt Van Dorland daarover.

De precieze impact van de actie op zaterdag is nog onduidelijk. KLM deed eerder deze week per brief nog een "klemmend beroep" op de bonden om weer terug aan de onderhandelingstafel te komen en niet te gaan staken. De maatschappij waarschuwde daarbij dat een staking zou zorgen voor "vele dagen aan hinder, annuleringen en extra kosten die in de tientallen miljoenen zullen lopen".

Meer uit Financieel

Boeing wil vrijstelling van uitstootregel voor vrachttoestel

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.

4 uur geleden
Wall Street sluit hoger, Oracle wint na Amerikaanse TikTok-deal

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten. Het optimisme werd aangejaagd door techbedrijven als Oracle. Dat aandeel steeg 6,6 procent.

5 uur geleden
Frankrijk gaat in beroep tegen uitspraak rechtbank over Shein

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.

7 uur geleden
20.000 koffers gestrand op Schiphol door storing bagagesysteem

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.

9 uur geleden
Beleggers terughoudender op Damrak na flinke winsten donderdag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.

9 uur geleden
PostNL wil rechtszaak beginnen om afwijzing subsidie door kabinet

DEN HAAG (ANP) - PostNL wil een rechtszaak aanspannen vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om het bedrijf geen subsidie te geven. Het kabinet besloot vrijdag dat het bezorgbedrijf vanaf 1 juli 2026 twee dagen mag doen over het bezorgen van de post die onder de zogeheten universele postdienst (UPD) valt en vanaf juli 2027 drie dagen. Maar door de lange bezorgtijd is de overheidssubsidie volgens het kabinet niet nodig.

10 uur geleden
Heineken beboet voor 1,5 miljoen om blikjes zonder statiegeld

AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft een boete gekregen van 1,5 miljoen euro om blikjes zonder statiegeld. Volgens het Openbaar Ministerie vulde de bierbrouwer tussen 1 en 11 april 2023 nog ruim 7,2 miljoen blikjes bier zonder statiegeld. Deze blikjes zijn vervolgens op de markt gebracht, ondanks dat statiegeld op blik toen al verplicht was.

11 uur geleden