FNV kondigt nieuwe stakingen zorg- en leerlingenvervoer aan
UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV kondigt nieuwe stakingen in het zorg- en leerlingenvervoer aan. Chauffeurs van een aantal grote taxibedrijven leggen volgende week woensdag voor 24 uur het werk neer.
Volgens de bond zijn de cao-onderhandelingen met werkgevers "mislukt". De gesprekken werden maandag hervat, nadat chauffeurs vorige week ook al hadden gestaakt om zo een betere cao af te dwingen. Daardoor konden sommige leerlingen in het speciaal onderwijs niet naar school worden vervoerd.
Maar het nieuwe bod van de werkgevers is volgens FNV "erger" dan het vorige. Chauffeurs willen 100 procent worden doorbetaald bij ziekte, maar de werkgevers gaan daar vooralsnog niet in mee. Ook vindt FNV het laatste loonbod ontoereikend. FNV-bestuurder Meindert Gorter: "Terwijl de eisen van de chauffeurs heel normaal zijn. Ze willen een loon waarmee ze boodschappen en rekeningen kunnen betalen."
Staking noodzakelijk
De chauffeurs staken liever niet, aldus FNV. Dat ze het doen zegt dat volgens de vakbond iets over de noodzaak. De stakingen worden "ruim op tijd" aangekondigd, zodat de kwetsbare passagiers die er de dupe van zijn voldoende tijd hebben om zich erop voor te bereiden.
Bij de taxibedrijven Connexxion, Munckhof en Noot wordt volgens FNV woensdag sowieso gestaakt, "en daar komen nog andere bedrijven uit het hele land bij". Gorter roept werkgevers op om voor woensdag alsnog aan de eisen van de chauffeurs te voldoen.
Standpunt vakbond CNV
Vakbond CNV liet zich eerder op de dag juist positief uit over het vernieuwde eindbod van werkgeversvereniging KNV Zorgvervoer en Taxi. CNV heeft het bod voorgelegd aan leden en zal zolang de stemming duurt geen nieuwe acties organiseren.
Werkgeversorganisatie KNV Zorgvervoer en Taxi wil niet reageren op de aankondiging van FNV.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - In de nacht van vrijdag op zaterdag vriest het bijna overal en ook valt er op de meeste plaatsen zo nu en dan sneeuw. Op veel plaatsen is dat 2 tot lokaal 5 centimeter, in het zuidoosten iets meer. Dat meldt Weeronline.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - In het noorden van het land zijn de treinen vrijdagochtend weer gaan rijden, zoals gepland. In de nacht van donderdag op vrijdag heeft het volgens spoorbeheerder ProRail "aardig wat gesneeuwd, maar we kunnen gewoon starten".
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Het dak van een groot transportbedrijf in Tilburg is donderdagavond ingestort, nadat daar een dag eerder al delen van waren ingezakt. Het pand op industrieterrein Vossenberg was daarom al ontruimd en ook de gasleiding en elektra waren al afgesloten. De gemeente vermoedt dat het platte dak is bezweken onder het gewicht van de sneeuw.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voorzitter van de Raad voor de rechtspraak, Henk Naves, heeft zich in zijn nieuwjaarstoespraak in Den Haag afgevraagd waarom het zo stil is rond de Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof. "Is het soms zo stil omdat we te afhankelijk zijn geworden?"
14 uur geledenVENLO (ANP) - De politie heeft dinsdag een 20-jarige man uit Venlo aangehouden. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van zijn vijf maanden oude baby. Het kindje overleed in december onder verdachte omstandigheden, meldt de politie donderdag.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft in een week tijd bijna 2,4 miljoen kilo zout gestrooid op provinciale wegen en fietspaden, de grootste hoeveelheid in zeker vijf jaar. Sinds de eerste 'strooidag' van deze winter (23 december) gaat het in totaal al om bijna 3 miljoen kilogram. Vorige winter reden de provinciale strooiwagens 2,23 miljoen kilo zout uit, in 2023-2024 was dat 1,81 miljoen kilo (1810 ton).
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden na de dood van een 60-jarige man in Schiedam maandag. Het gaat om jongens van 16 en 17 jaar uit Schiedam. De man overleed waarschijnlijk nadat hij werd mishandeld, na een ruzie over het gooien van sneeuwballen. Hij werd ter plekke gereanimeerd door hulpdiensten en een voorbijganger, maar kon niet meer worden gered.
17 uur geleden