FNV kondigt nieuwe stakingen zorg- en leerlingenvervoer aan
UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV kondigt nieuwe stakingen in het zorg- en leerlingenvervoer aan. Chauffeurs van een aantal grote taxibedrijven leggen volgende week woensdag voor 24 uur het werk neer.
Volgens de bond zijn de cao-onderhandelingen met werkgevers "mislukt". De gesprekken werden maandag hervat, nadat chauffeurs vorige week ook al hadden gestaakt om zo een betere cao af te dwingen. Daardoor konden sommige leerlingen in het speciaal onderwijs niet naar school worden vervoerd.
Maar het nieuwe bod van de werkgevers is volgens FNV "erger" dan het vorige. Chauffeurs willen 100 procent worden doorbetaald bij ziekte, maar de werkgevers gaan daar vooralsnog niet in mee. Ook vindt FNV het laatste loonbod ontoereikend. FNV-bestuurder Meindert Gorter: "Terwijl de eisen van de chauffeurs heel normaal zijn. Ze willen een loon waarmee ze boodschappen en rekeningen kunnen betalen."
Staking noodzakelijk
De chauffeurs staken liever niet, aldus FNV. Dat ze het doen zegt dat volgens de vakbond iets over de noodzaak. De stakingen worden "ruim op tijd" aangekondigd, zodat de kwetsbare passagiers die er de dupe van zijn voldoende tijd hebben om zich erop voor te bereiden.
Bij de taxibedrijven Connexxion, Munckhof en Noot wordt volgens FNV woensdag sowieso gestaakt, "en daar komen nog andere bedrijven uit het hele land bij". Gorter roept werkgevers op om voor woensdag alsnog aan de eisen van de chauffeurs te voldoen.
Standpunt vakbond CNV
Vakbond CNV liet zich eerder op de dag juist positief uit over het vernieuwde eindbod van werkgeversvereniging KNV Zorgvervoer en Taxi. CNV heeft het bod voorgelegd aan leden en zal zolang de stemming duurt geen nieuwe acties organiseren.
Werkgeversorganisatie KNV Zorgvervoer en Taxi wil niet reageren op de aankondiging van FNV.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De 58-jarige Seyed A., verdacht van het doodschieten van zijn onderbuurvrouw in Rijswijk (Zuid-Holland), heeft maandag in de rechtbank verklaard dat hij niet "gekozen heeft" voor wat er is gebeurd. "Zij heeft dit zelf gedaan", zei A. over het 38-jarige slachtoffer.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Advocaat Geert-Jan Knoops wordt voorwaardelijk geschorst voor vier weken. Dit heeft de Raad van Discipline Amsterdam, het tuchtcollege voor de advocatuur, besloten. Aan de advocaat is niet eerder een tuchtmaatregel opgelegd.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De organisatoren achter de hardloopevenementen in Amersfoort, Groningen en Utrecht van zondag hadden de veiligheidsmaatregelen op orde. Dat zegt de Atletiekunie nadat meerdere hardlopers onwel waren geworden door de warmte.
1 uur geledenWARFFUM (ANP) - In de nacht van zondag op maandag brachten 92 mensen de nacht door in de opvang in Warffum, die is ingericht voor asielzoekers voor wie geen plek is in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Drie mensen kozen ervoor om voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel te slapen, laat het Rode Kruis weten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe tbs-patiënten is vorig jaar gedaald naar 118, ten opzichte van 164 een jaar eerder. Desondanks zijn alle bedden in Nederlandse tbs-klinieken bezet. Dat meldt TBS Nederland op basis van cijfers uit het nieuwe jaarverslag.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende vlaggenpiek, merkt Drukbedrijf. Sinds dat land zich heeft geplaatst voor het WK worden vlaggen van het land tien keer vaker besteld dan in een normale periode, aldus het drukwerkbedrijf.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij twee steekincidenten in Den Haag zijn drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Den Haag op X. De steekpartijen vonden in de nacht van zondag op maandag plaats in het stadscentrum, op de Kalvermarkt en het Koningin Julianaplein.
8 uur geleden