
FNV kondigt nieuwe staking bij taxfreeshops Schiphol aan
SCHIPHOL (ANP) - Naar verwachting tientallen medewerkers van de taxfreeshops van See Buy Fly op Schiphol leggen woensdagmiddag een aantal uur het werk neer. Volgens vakbond FNV zijn ze het zat dat de directie al maandenlang op allerlei manieren probeert om hun lonen te verlagen en dat hun roosters steeds wisselen en pas op het allerlaatste moment bekend worden gemaakt.
Begin juli werd er ook al gestaakt bij de winkels achter de douane. Toen moesten ook enkele zaken tijdelijk dicht omdat personeel meedeed aan de actie. In de winkels van uitbater See Buy Fly/Schiphol Airport Retail (SAR) werken in totaal zo’n honderdtwintig mensen.
Het conflict gaat onder meer over een zogeheten arbeidsvoorwaardenregeling die het winkelbedrijf heeft ingevoerd voor nieuwe medewerkers. FNV maakt zich daar boos over en vindt dat de winkels op Schiphol behandeld worden als een melkkoe.
Maar directeur Simon Asmus van de onderneming gaf eerder aan dat de arbeidsvoorwaardenregeling slechts een tijdelijke maatregel betreft. Dat was nodig omdat FNV volgens hem maar niet serieus wil onderhandelen over een nieuwe cao. Asmus wil uiteindelijk nog steeds een nieuwe cao afsluiten met een vakbond, liet hij weten.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Kredietbeoordelaar S&P Global heeft de kredietwaardigheid van Frankrijk verlaagd van AA- naar A+. In september deed ratingbureau Fitch dit ook al.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht hoger gesloten, na de koersverliezen donderdag. Beleggers reageerden op geruststellende opmerkingen van president Donald Trump over handelsgesprekken met China en de extra importheffing die hij onlangs aankondigde op Chinese goederen.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Air France gaat vanaf zaterdag weer van en naar Madagaskar vliegen. Vorige week liet de luchtvaartmaatschappij weten haar vluchten naar het eiland op te schorten vanwege de onrust daar.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De familie achter het Spaanse modeconcern Mango is ervan overtuigd dat Jonathan Andic niets te maken heeft met de dood van zijn vader en Mango-oprichter Isak Andic. Volgens Spaanse media is de rechter vorige maand officieel onderzoek gaan doen naar Jonathan voor mogelijke doodslag.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Investeerders, verzekeraars en banken eindigden vrijdag onderaan bij de hoofdfondsen op het Damrak. Beleggers reageerden op de onrust die bij enkele Amerikaanse regionale banken is ontstaan. Zion Bancorp en Western Alliance waarschuwden donderdag voor verliezen op grote leningen, waardoor beleggers twijfelen aan de stappen die deze banken zetten om risico's rond leningen te beperken.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft vrijdag de Wereldbank gevraagd haar steun aan China stop te zetten. In plaats daarvan kunnen de middelen van 's werelds grootste organisatie voor ontwikkelingssamenwerking volgens hem beter worden ingezet voor landen met grotere behoeften.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag gemengd geopend, na de verliesbeurt een dag eerder. Nieuwe zorgen over de gezondheid van regionale Amerikaanse banken drukten de stemming bij beleggers. Twee kredietverstrekkers hadden kredietfraude onthuld. Dit leidde tot verdere zorgen over de kredietkwaliteit bij banken, na twee recente faillissementen in de Amerikaanse autosector.
10 uur geleden