FNV kondigt nieuwe staking aan bij brouwerijen Heineken
DEN BOSCH (ANP) - Medewerkers van de Heineken-brouwerijen in Zoeterwoude en Den Bosch gaan dinsdag en woensdag opnieuw staken uit onvrede over de vastgelopen cao-onderhandelingen. Dat meldt vakbond FNV. Vorige week woensdag legden werknemers het werk al 24 uur neer, waardoor de bierproductie volgens de FNV stillag.
De FNV had al gezegd dat er voorbereidingen waren voor nieuwe acties. De cao's voor de brouwerijen, commerciële tak en het internationale Heineken Group lopen eind dit jaar alle drie af. De bond eist een loonsverhoging van 7 procent in 2025 en automatische prijscompensatie. Heineken wil volgens FNV niet verder gaan dan 5,5 procent in twee jaar.
"Het gaat goed met Heineken, daar willen de mensen in de brouwerijen en op de kantoren ook van profiteren. Zij voelen zich met deze voorstellen van de directie absoluut niet gewaardeerd. Niet gek dus dat honderden werknemers het werk neerleggen. Dat doen zij volgende week opnieuw als Heineken niet naar ons gaat luisteren", zegt FNV-bestuurder Nurettin Altundal.
Heineken noemde de stakingen vorige week "een buitenproportioneel middel" en zei verder te willen onderhandelen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De bekende Amerikaanse krant The Washington Post gaat flink snijden in haar personeelsbestand om zo de verliezen tegen te gaan. Daardoor komen de banen van ruim driehonderd van de ongeveer achthonderd journalisten bij de krant te vervallen, aldus hoofdredacteur Matt Murray, die woensdag het personeel informeerde over het banenverlies.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag na een zenuwachtige handelssessie opnieuw lager geëindigd, na de zware verliezen de voorgaande dag. De informatieleveranciers Wolters Kluwer en RELX, die dinsdag hard omlaaggingen, lieten geen enkel herstel zien.
17 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Europese Unie heeft "discriminerende" maatregelen genomen door een diepgaand onderzoek te beginnen naar het Chinese windmolenbedrijf Goldwind over mogelijke staatssteun voor de onderneming. Dat zei het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag in een reactie op het besluit dat dinsdag door Brussel werd aangekondigd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat weer verder met de handelsdeal tussen de VS en de EU, meldt Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange. Enkele weken eerder was de stemming hierover op pauze gezet vanwege de dreigingen van de VS richting Groenland.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Advanced Micro Devices (AMD) ging woensdag flink omlaag op de aandelenbeurzen in New York. Het chipbedrijf kwam met beter dan verwachte kwartaalresultaten, maar de vooruitzichten voor de omzet in het huidige kwartaal vielen lager uit dan waarop sommige analisten rekenden.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van de Chinese elektrische autofabrikant BYD is in Duitsland vorige maand meer dan vertienvoudigd tot 2629 stuks. Dat is ruim het dubbele vergeleken met de verkopen van het Amerikaanse Tesla, werd woensdag bekend.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - Het grote Amerikaanse oliebedrijf Chevron heeft een voorlopige deal getekend voor het zoeken naar olie en gas in de wateren voor de kust van Syrië. De exploratieovereenkomst werd getekend met staatsoliemaatschappij Syrian Petroleum Company en het bedrijf UCC Holding uit Qatar, aldus een woordvoerder van Chevron.
2 uur geleden