FNV klaagt bij mensenrechteninstituut over discriminatie gemeenten
UTRECHT (ANP) - FNV beticht Nederlandse gemeenten van discriminatie en stapt naar het College voor de Rechten van de Mens. Werknemers van gemeenten kregen in hun nieuwe cao namelijk een loonsverhoging en compensatie voor de hoge inflatie, maar mensen in dienst van sociale werkbedrijven niet. Het mensenrechteninstituut moet nu onderzoeken of Nederlandse gemeenten, die verantwoordelijk zijn voor de sociale werkvoorziening, daar inderdaad mee discrimineren.
"Deze mensen verdienen slechts rond het minimumloon en de dagelijkse boodschappen kunnen ze nauwelijks nog betalen", verklaart FNV-bestuurder Peter Wiechmann. "Er is simpelweg sprake van discriminatie."
De Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) zegt de stap van FNV te betreuren. Ook komt de beslissing om naar het College voor de Rechten van de Mens te stappen volgens een woordvoerster als een verrassing. "Gemeenten waarderen mensen met een arbeidshandicap die willen en kunnen werken en doen er alles aan ze te begeleiden of te laten werken in zo regulier mogelijk werk. Wij wachten de stukken en de onderbouwing van de klacht af."
10 procent
Werknemers van sociale werkbedrijven voeren al maanden actie voor een betere cao. Ze voelen de hoge inflatie in hun portemonnee, maar volgens FNV doet het ook "pijn" dat ze het gevoel hebben als tweederangs burgers te worden weggezet.
In totaal vallen zo'n 75.000 werknemers onder de twee cao's voor sociale werkvoorziening. Het gaat om mensen die vanwege een lichamelijke, psychische of verstandelijke handicap niet aan de slag kunnen bij andere werkgevers. In de cao-strijd met de gemeenten eist FNV een loonsverhoging van ruim 10 procent en een hogere reisvergoeding.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Puma werd donderdag bijna 14 procent meer waard op de beurs in Frankfurt. Volgens persbureau Bloomberg behoort het Chinese sportkledingbedrijf Anta Sports Products tot de bedrijven die een mogelijke overname van het Duitse sportmerk onderzoeken. Anta is eigenaar van kledingmerken als Fila en Jack Wolfskin. Ook het Chinese kledingbedrijf Li Ning en het Japanse sportmerk Asics zouden mogelijk interesse hebben om Puma te kopen.
1 uur geledenSHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De vastgoedsector in China heeft opnieuw een klap te verduren gekregen, nu bekend is dat vastgoedontwikkelaar Vanke bepaalde schulden pas later wil aflossen. Die melding zorgde voor een schrikreactie op de financiƫle markten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De organisator van Enhanced Games krijgt een beursnotering in New York. Enhanced Games is een omstreden sportevenement waarin doping en andere verboden hulpmiddelen zijn toegestaan. De beursintroductie vindt plaats via een fusie van het bedrijf met het lege beursfonds A Paradise.
2 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG/AFP/RTR) - Bierconcern Asahi is niet in gesprek met de cybercriminelen achter een grote aanval die veel activiteiten van het bedrijf in Japan stillegde. Dat zei topman Atsushi Katsuki op een persconferentie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse fabrikanten is in november verslechterd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Producenten zijn volgens het CBS negatiever over de voorraden gereed product. Ook zijn ze minder positief over de verwachte bedrijvigheid in de komende drie maanden. Producenten zijn echter minder negatief over hun orderportefeuille.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse export naar China krimpt. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gingen er in de eerste helft van dit jaar 15 procent minder goederen de kant van het Aziatische land op. Deze exportkrimp is vooral te wijten aan een lagere uitvoer van gespecialiseerde machines en onderdelen, waaronder chipmachines.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.
10 uur geleden