Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: kans op nieuwe staking KLM-personeel op Schiphol heel klein

FNV: kans op nieuwe staking KLM-personeel op Schiphol heel klein

SCHIPHOL (ANP) - De kans op een nieuwe staking door KLM-medewerkers op Schiphol dit weekend lijkt heel klein. FNV-bestuurder David van de Geer zegt dat het signaal dat de medewerkers vorige week afgaven bij de luchtvaartmaatschappij is binnengekomen. De komende tijd zal FNV ook aanschuiven voor verschillende cao-onderhandelingen bij KLM.

Grondpersoneel van KLM legde op zaterdagochtend op eigen initiatief het werk neer. Tientallen vluchten moesten daarop worden geschrapt omdat vracht en bagage niet aan boord van vliegtuigen werd geladen. Door de werkonderbreking ontstonden extreem lange wachtrijen. Vanwege die drukte werden reizigers op een gegeven moment opgeroepen niet meer naar de luchthaven te komen. Ook gingen even de op- en afritten van de snelweg A4 naar Schiphol dicht.

Voor komend weekend waarschuwt Schiphol opnieuw voor drukte, ook nu er naar verwachting niet zal worden gestaakt. Dat komt vooral door personeelstekorten. De luchthavenexploitant heeft maatschappijen gevraagd maatregelen te nemen om de druk te verminderen. Mogelijk dat vluchten worden geschrapt of omgeleid.

Krappe arbeidsmarkt

FNV is niet verbaasd over de problemen op de luchthaven. "Wij hebben in vroeg stadium al gewaarschuwd voor chaos", aldus Van de Geer. Hij rept van bedrijfsblindheid. "Eigenlijk is de grootste staking op Schiphol al een tijd aan de gang. Mensen weigeren namelijk daar te gaan werken tegen de huidige arbeidsvoorwaarden."

De personeelscrisis op Schiphol is een uitwas van de coronapandemie. Omdat er twee jaar lang bijna niet werd gevlogen was veel personeel overbodig. Zij vonden soelaas in bijvoorbeeld distributiecentra van supermarkten of in de logistiek. Volgens FNV zijn mensen niet happig op een terugkeer. "Waarom zou ik terugkomen als ik bij Albert Heijn meer verdien", schetst Van de Geer de situatie van de oud-medewerkers. Ook valt er, gelet op de huidige krapte op de arbeidsmarkt, volgens hem wat te kiezen.

Ook vakbond De Unie, dat grondpersoneel vertegenwoordigt, verwacht dit weekend geen nieuwe staking. Die staking was volgens voorzitter Reinier Castelein een "optelsom van ontevredenheid". Castelein zegt dat het "echt tijd" wordt voor een nieuw hr-beleid bij KLM. Dat kan volgens de voorzitter niet met de huidige directie. Eerder werd bekend dat Marjan Rintel de opvolger moet worden van de huidige KLM-topman Pieter Elbers.

Meer uit Financieel

UWV: banengroei valt tijdelijk stil bij hoge energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - De banengroei in Nederland valt tijdelijk stil als de energieprijzen hoog blijven. Dat stelt uitkeringsorganisatie UWV in een nieuwe prognose van de arbeidsmarkt. Vooral in sectoren als vervoer, industrie en de uitzendbranche zal het aantal banen afnemen.

51 minuten geleden
Na Anthropic dient ook OpenAI aanvraag in voor beursnotering VS

SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf van Sam Altman heeft nog geen datum voor een mogelijke beursgang, schrijft het in een online verklaring. Bronnen melden aan Bloomberg dat het bedrijf mogelijk al dit najaar naar de beurs zou willen gaan.

2 uur geleden
Chipbedrijven stuwen Nasdaq naar winst op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York eindigden maandag gemengd. De Nasdaq sloot de handelsdag hoger af, nadat de techgraadmeter voor het weekend nog ruim 4 procent was gekelderd door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. Dat was de grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd.

5 uur geleden
Amerikaanse rechter blokkeert werkvisum dat 100.000 dollar kost

BOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in de Amerikaanse stad Boston heeft een tarief van 100.000 dollar voor een bepaald werkvisum maandag ongeldig verklaard. President Donald Trump kwam in september met dat tarief voor bedrijven die hoogopgeleide, gespecialiseerde arbeidsmigranten naar de VS willen trekken, om Amerikaanse werknemers zo meer kans te geven.

5 uur geleden
VEB schikt met SNS Reaal om koersverlies rond nationalisatie

DEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.

7 uur geleden
ACM verbiedt overname glasvezelnetwerken Delta door KPN

DEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.

8 uur geleden
Supermarkten: boodschappen volgend jaar tot 10 procent duurder

LEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.

8 uur geleden