Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: kabinet stelde opnieuw tijdelijke vroegpensioenregeling voor

FNV: kabinet stelde opnieuw tijdelijke vroegpensioenregeling voor

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil onder meer een inkomensgrens in de vroegpensioenregeling, een driejaarlijkse herziening en een maximum aan het aantal mensen dat in de regeling mag stromen. Dat staat in het voorstel dat minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) vorige week op tafel heeft gelegd, volgens vakbond FNV.

In het voorstel zou onder meer staan dat de regeling weer tijdelijk is. "Zo krijgen we elke drie jaar deze onrust opnieuw en weet niemand waar hij aan toe is", aldus de vakbond. De bonden pleiten juist voor een permanente en structurele regeling. Ook zou de minister het voor maximaal 15.000 mensen per jaar mogelijk willen maken om eerder te stoppen en zouden mensen boven een bepaalde inkomensgrens niet in aanmerking komen voor de regeling.

Vorige week lieten de vakbonden weten niet overtuigd te zijn over het voorstel voor een regeling voor mensen die in hun ogen een zwaar beroep uitoefenen. Zij zetten hun acties voorlopig door, onder meer in het openbaar vervoer en bij de politie.

Over een blijvende vroegpensioenregeling wordt al geruime tijd gesproken. Er geldt nu nog een tijdelijke vroegpensioenregeling, maar die loopt volgend jaar af. Voor een permanente regeling is betrokkenheid van het kabinet onmisbaar, omdat het een fiscale vrijstelling betreft.

Meer uit Politiek

Timmermans wil zwevende kiezers overhalen met zorgstandpunt

UTRECHT (ANP) - Frans Timmermans wil zwevende kiezers overhalen door te benadrukken dat GroenLinks-PvdA de "enige grote partij is die niet bezuinigt op zorg". Dat zei de lijsttrekker op campagne in Utrecht.

15 uur geleden
Yeşilgöz: het maakt niet uit hoe groot Wilders wordt

HILVERSUM (ANP) - Hoe groot de PVV van Geert Wilders ook wordt, hij komt niet in een kabinet, zei VVD-leider Dilan Yeşilgöz tijdens het verkiezingsdebat van SBS6. CDA-leider Henri Bontenbal vindt dat de politiek zich het afgelopen jaar met de PVV in het kabinet heeft laten "gijzelen door de heer Wilders. Die bladzijde moeten wij nu omslaan met een stabiel kabinet dat gaat leveren".

1 dag geleden
Wilders hekelt partijen die basispakket willen 'bevriezen'

HILVERSUM (ANP) - Geert Wilders heeft uitgehaald naar partijen die het basispakket willen "bevriezen", wat onder andere de VVD en D66 hadden doorgegeven aan het Centraal Planbureau (CPB). De PVV-leider noemde het donderdagavond tijdens het verkiezingsdebat van SBS6 "ongelooflijk" dat er "überhaupt wordt nagedacht om dat op slot te zetten". Volgens hem worden de bezuinigingen gebruikt om "bommen en granaten" te kopen.

1 dag geleden
Oud-staatssecretaris Gräper voorgedragen als burgemeester Tilburg

TILBURG (ANP) - Oud-staatssecretaris van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap Fleur Gräper (D66) is voorgedragen als nieuwe burgemeester van Tilburg. Gräper was in 2024 staatssecretaris in het demissionaire kabinet-Rutte IV. Daarvoor was zij onder meer partijvoorzitter van D66 en namens die partij lid van de Gedeputeerde Staten van Groningen.

1 dag geleden
Partijen wel eens over minder regels en procedures in woningbouw

HILVERSUM (ANP) - Minder regels en procedures in de huizenbouw. Dat is een van de weinige zaken in het SBS6-debat waarover de lijsttrekkers van PVV, GroenLinks-PvdA, CDA en VVD het wel eens zijn. De aanpak van de woningnood is voor veel kiezers het belangrijkste thema voor deze verkiezingen.

1 dag geleden
Timmermans noemt Wilders 'gratis-bierbrouwer' om eigen risico

DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders is "de grootste gratis-bierbrouwer van Nederland", zei Frans Timmermans (GroenLinks-PvdA) tegen hem in het SBS6-verkiezingsdebat. Net als twee jaar geleden kwamen de twee in aanvaring over het eigen risico. Timmermans wees erop dat de PVV het verkiezingsprogramma niet heeft laten doorrekenen, waardoor niet duidelijk is hoe Wilders zijn plannen wil betalen. "U komt met sprookjes."

1 dag geleden
CDA en VVD verwijten PVV niets te hebben geleverd op asiel

HILVERSUM (ANP) - Henri Bontenbal (CDA) en Dilan Yeşilgöz verwijten PVV-leider Geert Wilders dat zijn migratieminister Marjolein Faber te weinig heeft gedaan om de problemen op asiel aan te pakken. Wilders zei donderdag tijdens het verkiezingsdebat van SBS6 dat de problemen juist komen door de drie andere partijen "die al vijftig jaar aan de macht zijn".

1 dag geleden