FNV: kabinet stelde opnieuw tijdelijke vroegpensioenregeling voor
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil onder meer een inkomensgrens in de vroegpensioenregeling, een driejaarlijkse herziening en een maximum aan het aantal mensen dat in de regeling mag stromen. Dat staat in het voorstel dat minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) vorige week op tafel heeft gelegd, volgens vakbond FNV.
In het voorstel zou onder meer staan dat de regeling weer tijdelijk is. "Zo krijgen we elke drie jaar deze onrust opnieuw en weet niemand waar hij aan toe is", aldus de vakbond. De bonden pleiten juist voor een permanente en structurele regeling. Ook zou de minister het voor maximaal 15.000 mensen per jaar mogelijk willen maken om eerder te stoppen en zouden mensen boven een bepaalde inkomensgrens niet in aanmerking komen voor de regeling.
Vorige week lieten de vakbonden weten niet overtuigd te zijn over het voorstel voor een regeling voor mensen die in hun ogen een zwaar beroep uitoefenen. Zij zetten hun acties voorlopig door, onder meer in het openbaar vervoer en bij de politie.
Over een blijvende vroegpensioenregeling wordt al geruime tijd gesproken. Er geldt nu nog een tijdelijke vroegpensioenregeling, maar die loopt volgend jaar af. Voor een permanente regeling is betrokkenheid van het kabinet onmisbaar, omdat het een fiscale vrijstelling betreft.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft andere landen om hulp gevraagd bij het bestrijden van de verschillende natuurbranden die momenteel woeden, schrijft justitieminister David van Weel (VVD) op X. Hij benadrukt hoe uitzonderlijk deze stap is. "Nederland levert vaak hulp en vraagt nu voor het eerst zelf."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft Israël opgeroepen om de veiligheid te waarborgen van Nederlandse opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Van die vloot met humanitaire hulp voor Gaza heeft Israël meer dan twintig schepen onderschept. Nederland heeft daarover contact met Israëlische autoriteiten, meldt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken na vragen van het ANP.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "We zorgen ervoor dat er bij elk gezin gewoon drinkwater uit de kraan blijft komen, ook in geval van zoetwatertekorten bij droogte", zegt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in een reactie op het donderdag gepubliceerde onderzoek van de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli). Volgens de raad staat de beschikbaarheid van drinkwater op de lange termijn ernstig onder druk.
15 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Turkse Nederlanders in Gorinchem hebben veel te verduren gekregen na de gemeenteraadsverkiezingen vorige maand. Dat zegt burgemeester Reinie Melissant na het sluiten van de stemlokalen. De Zuid-Hollandse gemeente hield woensdag een nieuwe verkiezing, omdat er bij de vorige stembusgang mogelijk stemmen zijn geronseld.
1 dag geledenGORINCHEM (ANP) - Bij drie stembureaus in Gorinchem zijn woensdag geen opmerkelijkheden geweest. Dat laten de verschillende leden weten tijdens het tellen van de stemmen in het stadhuis. Rond de verkiezingen in maart ontstonden vermoedens van stemfraude met onder meer het ronselen van volmachten. Daarom was er woensdag een herstemming.
1 dag geledenGORINCHEM (ANP) - De stembureaus in Gorinchem, waar een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvond, zijn om 21.00 uur gesloten. Het tellen van de stemmen begint nu.
1 dag geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een aantal fracties in het Europees Parlement vindt dat antisemitisme steviger moet worden bestraft. Zo riep de Nederlandse Europarlementariër Bert-Jan Ruissen (SGP) woensdag op tot "strenge regels en stevige handhaving" in een debat over het toenemende antisemitisme in Europa in het Europees Parlement.
1 dag geleden