Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV houdt landelijke manifestatie op Jaarbeursplein in Utrecht

FNV houdt landelijke manifestatie op Jaarbeursplein in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De FNV houdt woensdag een landelijke manifestatie op het Jaarbeursplein in Utrecht om zich hard te maken voor een betere cao voor gemeentepersoneel. Het overleg daarover met de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) is stukgelopen. Vanaf 11.00 uur komen de demonstranten bijeen.

Onder anderen reinigingspersoneel en boa’s eisen een loonsverhoging van 12 procent. De vakbond heeft het voorstel van de VNG van 5 procent verhoging in 2023 en 3 procent verhoging in 2024 afgewezen.

Naast de manifestatie wordt in verschillende plaatsen gestaakt. Op maandag hield de FNV een manifestatie op de Koekamp in Den Haag, gevolgd door een driedaagse staking van reinigingspersoneel tot en met woensdag. Vanaf woensdag leggen hun Rotterdamse collega’s het werk neer tijdens een zesdaagse staking.

Eerder staakte de reinigingsdienst van Utrecht. Dat leidde tot bergen vuil in de stad, die de stakers na afloop zelf opruimden. In Emmen werd afgelopen donderdag geen vuilnis opgehaald, in de Betuwe bleven de vuilniswagens vorige week binnen en waren de milieustraten dicht en ook in Groningen staakten de medewerkers van Stadsbeheer.

Meer uit Binnenland

Twintigers slachtoffers fatale ongeluk na achtervolging Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de identiteit van de vier inzittenden van het fatale ongeluk na een korte politieachtervolging donderdag in Den Haag bekendgemaakt. Allen komen uit Den Haag. De bestuurder was een 24-jarige man, hij overleed. Ook overleden twee vrouwen van 21 en 20 jaar. Een 21-jarige vrouw raakte gewond.

48 minuten geleden
OM in beroep tegen moeder die dochters mishandelde

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de straf die een moeder uit Apeldoorn kreeg voor het ruim twintig jaar mishandelen van haar vier dochters. Het OM had tien jaar cel geëist, de rechtbank gaf haar maandag tien maanden cel.

2 uur geleden
NPO zendt ook zonder Nederlandse deelname songfestival uit

HILVERSUM (ANP) - De NPO zendt in mei het Eurovisie Songfestival uit op NPO 1, ook nu omroep AVROTROS heeft besloten om in 2026 niet deel te nemen aan de editie in Wenen. Dat meldt de NPO vrijdag.

2 uur geleden
Rotterdammer (78) vast voor seksueel misbruik Filipijnse kinderen

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft deze week een 78-jarige man in Rotterdam opgepakt op verdenking van seksueel misbruik van kinderen in de Filipijnen en het livestreamen daarvan. Hij had volgens het Openbaar Ministerie contact met een Filipijnse vrouw die de livestreams voor hem regelde. De Filipijnse politie arresteerde haar in oktober en bevrijdde toen vier kinderen uit de misbruiksituatie.

3 uur geleden
Greenpeace en Frisse Wind doen aangifte tegen Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Greenpeace en stichting Frisse Wind doen vrijdag bij het Openbaar Ministerie aangifte tegen Tata Steel, laten de organisaties weten. Volgens een recent verslag van de omgevingsdienst is vorig jaar een hogere uitstoot van bepaalde stoffen gemeten door het staalbedrijf in IJmuiden.

5 uur geleden
SWOV: aantal verkeersdoden neemt komende jaren flink toe

DEN HAAG (ANP) - Als het huidige beleid wordt voortgezet, stijgt het aantal verkeersslachtoffers de komende decennia sterk. Het verwachte aantal verkeersdoden ligt in 2040 dan tussen de 720 en 760, tegenover 675 in 2024. Dat staat in een rapport van het Instituut voor Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV).

6 uur geleden
NPO respecteert besluit AVROTROS om songfestival te mijden

HILVERSUM (ANP) - De NPO respecteert het besluit van AVROTROS om in 2026 niet deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival in Wenen. Dat laat een woordvoerder donderdagavond weten. "We onderzoeken op dit moment de mogelijkheden om het Eurovisie Songfestival alsnog bij de Nederlandse kijkers te brengen en hopen daar snel op terug te komen", meldt de NPO.

19 uur geleden