FNV houdt landelijke manifestatie op Jaarbeursplein in Utrecht
UTRECHT (ANP) - De FNV houdt woensdag een landelijke manifestatie op het Jaarbeursplein in Utrecht om zich hard te maken voor een betere cao voor gemeentepersoneel. Het overleg daarover met de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) is stukgelopen. Vanaf 11.00 uur komen de demonstranten bijeen.
Onder anderen reinigingspersoneel en boa’s eisen een loonsverhoging van 12 procent. De vakbond heeft het voorstel van de VNG van 5 procent verhoging in 2023 en 3 procent verhoging in 2024 afgewezen.
Naast de manifestatie wordt in verschillende plaatsen gestaakt. Op maandag hield de FNV een manifestatie op de Koekamp in Den Haag, gevolgd door een driedaagse staking van reinigingspersoneel tot en met woensdag. Vanaf woensdag leggen hun Rotterdamse collega’s het werk neer tijdens een zesdaagse staking.
Eerder staakte de reinigingsdienst van Utrecht. Dat leidde tot bergen vuil in de stad, die de stakers na afloop zelf opruimden. In Emmen werd afgelopen donderdag geen vuilnis opgehaald, in de Betuwe bleven de vuilniswagens vorige week binnen en waren de milieustraten dicht en ook in Groningen staakten de medewerkers van Stadsbeheer.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
7 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
7 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
7 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
7 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
10 uur geleden