FNV hoopvol over gesprekken met Tata Steel Nederland
IJMUIDEN (ANP) - Bestuurder Roel Berghuis van vakbond FNV is hoopvol gestemd over de gesprekken met Tata Steel Nederland over een ophanden zijnde reorganisatie bij het staalbedrijf in IJmuiden. "Ik heb serieus de indruk dat ze eruit willen komen", aldus Berghuis. De partijen gaan volgens hem later op de avond weer om tafel zitten voor verder overleg.
Berghuis ziet bewegingsruimte bij Tata Steel Nederland over de eisen van de bonden, zoals geen gedwongen ontslagen. Bij het staalbedrijf is juist veel onrust, omdat wordt gevreesd voor groot banenverlies. Ook mogen er geen onderdelen van Tata Steel Nederland worden verkocht. Daarnaast verzetten de bonden zich tegen een eventuele integratie van Nederlandse activiteiten met Britse onderdelen.
Het nieuws van eerder op de dag dat het personeel van Tata Steel Nederland over het afgelopen gebroken boekjaar geen winstuitkering krijgt, maakt volgens de FNV-bestuurder geen deel uit van de gesprekken. Een woordvoerder van Tata Steel Nederland wilde nadrukkelijk geen mededelingen doen over de ontwikkelingen bij het bedrijf.
Acties gaan door
Een ingewijde rond het bedrijf geeft aan dat de staalfabrikant bereid is op een aantal punten richting de eisen van de bonden te bewegen. Het gaat daarbij wel om onderwerpen die uitsluitend betrekking hebben op Nederlandse werknemers en hun banen. Over andere Europabrede punten, die bijvoorbeeld ook Duits of Brits personeel raken, kan de Nederlandse directie geen toezeggingen doen zonder overleg met vertegenwoordigers daar.
De acties bij de staalfabriek in IJmuiden lopen gewoon door. Net als op woensdag wordt donderdag opnieuw gestaakt door werknemers van een locomotief die stalen plakken vervoert naar de walserij. Volgens de woordvoerder van Tata Steel Nederland zorgt dat voor een zware logistieke verstoring van de productieprocessen.
Meer uit Financieel
DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
3 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiƫn op Cyprus.
6 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
19 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
1 dag geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
1 dag geleden