Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV hoopvol over gesprekken met Tata Steel Nederland

FNV hoopvol over gesprekken met Tata Steel Nederland

IJMUIDEN (ANP) - Bestuurder Roel Berghuis van vakbond FNV is hoopvol gestemd over de gesprekken met Tata Steel Nederland over een ophanden zijnde reorganisatie bij het staalbedrijf in IJmuiden. "Ik heb serieus de indruk dat ze eruit willen komen", aldus Berghuis. De partijen gaan volgens hem later op de avond weer om tafel zitten voor verder overleg.

Berghuis ziet bewegingsruimte bij Tata Steel Nederland over de eisen van de bonden, zoals geen gedwongen ontslagen. Bij het staalbedrijf is juist veel onrust, omdat wordt gevreesd voor groot banenverlies. Ook mogen er geen onderdelen van Tata Steel Nederland worden verkocht. Daarnaast verzetten de bonden zich tegen een eventuele integratie van Nederlandse activiteiten met Britse onderdelen.

Het nieuws van eerder op de dag dat het personeel van Tata Steel Nederland over het afgelopen gebroken boekjaar geen winstuitkering krijgt, maakt volgens de FNV-bestuurder geen deel uit van de gesprekken. Een woordvoerder van Tata Steel Nederland wilde nadrukkelijk geen mededelingen doen over de ontwikkelingen bij het bedrijf.

Acties gaan door

Een ingewijde rond het bedrijf geeft aan dat de staalfabrikant bereid is op een aantal punten richting de eisen van de bonden te bewegen. Het gaat daarbij wel om onderwerpen die uitsluitend betrekking hebben op Nederlandse werknemers en hun banen. Over andere Europabrede punten, die bijvoorbeeld ook Duits of Brits personeel raken, kan de Nederlandse directie geen toezeggingen doen zonder overleg met vertegenwoordigers daar.

De acties bij de staalfabriek in IJmuiden lopen gewoon door. Net als op woensdag wordt donderdag opnieuw gestaakt door werknemers van een locomotief die stalen plakken vervoert naar de walserij. Volgens de woordvoerder van Tata Steel Nederland zorgt dat voor een zware logistieke verstoring van de productieprocessen.

Meer uit Financieel

Evacuatie zeevarenden bij Hormuz duurt enkele weken, denkt IMO

LONDEN (ANP) - De evacuatie van ongeveer 11.000 zeevarenden die vastzitten in de Perzische Golf zal "enkele weken" in beslag nemen. Dat is de inschatting van secretaris-generaal Arsenio Dominguez van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), de scheepvaartorganisatie van de Verenigde Naties. Het is de bedoeling dat schepen die vastzaten door de sluiting van de Straat van Hormuz stapsgewijs weg kunnen, nu Iran die zeestraat heeft geopend als onderdeel van een voorlopig vredesakkoord met de Verenigde Staten.

7 minuten geleden
Elon Musk na koersdaling SpaceX geen biljonair meer

NEW YORK (ANP) - De aanzienlijke koersdaling van aandelen van SpaceX deze week heeft ervoor gezorgd dat topman Elon Musk niet langer biljonair is. Volgens de rijkemensenlijst van persbureau Bloomberg is zijn vermogen nu 957 miljard dollar, waarmee hij nog altijd veruit de rijkste persoon op aarde is.

2 uur geleden
Damrak toont geen herstel, chipbedrijven weer omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De effectenbeurs in Amsterdam liet woensdag geen herstel zien na de zware koersverliezen van de dag ervoor. De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de Amsterdamse beurs, stond opnieuw onder druk, vooral door verliezen bij chipbedrijven.

3 uur geleden
Brussel wil snijden in dividendbelasting voor vereenvoudiging

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een reeks voorstellen gepresenteerd die belastingregimes in het landenblok ingrijpend kunnen veranderen. Volgens het dagelijks bestuur van de Europese Unie verminderen de aanpassingen de administratieve lasten voor bedrijven en stimuleren ze investeringen. Maar het is de vraag of de plannen de vereiste unanieme instemming krijgen van lidstaten, omdat die er ook belastingopbrengsten door dreigen mis te lopen.

3 uur geleden
Brentolie voor het eerst sinds begin Iranoorlog onder 75 dollar

DEN HAAG (ANP) - De prijs van Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, is woensdag voor het eerst sinds het begin van de Iranoorlog onder de 75 dollar per vat gezakt. Dat de olieprijs daalt, is ook zichtbaar aan de lagere prijzen aan de pomp.

5 uur geleden
Beurzen in New York voorzichtig in de plus na techuitverkoop

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met bescheiden plussen geopend, na de uitverkoop in de techsector op Wall Street van deze week. Beleggers kijken vooral uit naar de cijfers van geheugenchipfabrikant Micron Technology die nabeurs naar buiten komen. Daarbij zal vooral worden gekeken in hoeverre de AI-hausse doorwerkt in de resultaten en verwachtingen van Micron.

5 uur geleden
Eerste schepen gaan volgens evacuatieplan door Straat van Hormuz

LONDEN (ANP/RTR) - De eerste schepen zijn dankzij een evacuatieplan door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), onderdeel van de Verenigde Naties. Het plan werd dinsdag in gang gezet en heeft als doel om honderden schepen veilig uit de Perzische Golf te laten varen.

7 uur geleden