FNV hoeft niet te betalen voor verzet ledenparlement bij rechter
AMSTERDAM (ANP) - FNV hoeft de kosten van het voormalige ledenparlement van de vakbond voor de cassatie tegen een eerdere beslissing over de hervorming van de vakbond niet te betalen. Dat heeft de ondernemingskamer bepaald, meldt het gerechtshof in Amsterdam donderdag.
Oud-leden van dat vakbondsorgaan wilden dat FNV opdraaide voor de kosten van hun verzet tegen de hervormingen, omdat ze zelf over te weinig geld beschikten om daarvoor advies in te winnen. De ondernemingskamer heeft dat verzoek afgewezen.
Vorig jaar werden Lodewijk Asscher en Ton Heerts aangesteld door de ondernemingskamer als tijdelijke toezichthouders om de bestuurscrisis bij de grootste vakbond van Nederland op te lossen. Door hun hervormingen is het ledenparlement veranderd in een bondsraad, maar het ledenparlement was het niet eens met de plannen van Asscher en Heerts.
In Cassatie
Het interim-bestuur van FNV moet volgens de ondernemingskamer zelf beoordelen of het in het belang van de vakbond is om het ledenparlement in cassatie te laten gaan. Dat heeft het tijdelijke bestuur gedaan en dat vond dat FNV nu het meest gebaat is bij het beëindigen van de onrust en onzekerheid binnen de bond. De tijdelijke bestuursleden mochten deze afweging volgens de ondernemingskamer maken.
De ondernemingskamer benadrukt niet te oordelen of het ledenparlement in cassatie mag gaan of hoe groot de kans op succes van het ledenparlement is. Dat laatste ligt bij de Hoge Raad.
'Laffe uitspraak'
Ger Moeken, voorzitter van het voormalige ledenparlement, vindt het een beetje "laffe uitspraak" van de ondernemingskamer. "Ze stellen ons in het gelijk dat we in cassatie kunnen gaan, maar willen absoluut niet opdracht aan het FNV-bestuur geven om dat te dekken". Cassatie kost het ledenparlement zo'n 20.000 euro.
Moeken benadrukt dat de proceskosten die gemaakt zijn door het bestuur wel vergoed worden door FNV. "Zij zijn dikbetaalde bestuurders, van geld dat door leden is opgebracht. Het ledenparlement bestaat uit 104 onbetaalde vrijwilligers die dit zonder vergoeding doen. Die kunnen onmogelijk de proceskosten betalen die op hen afkomen als ze in cassatie gaan. Eigenlijk is het bestuur op de stoel van de rechter gaan zitten en maakt het de Hoge Raad onmogelijk om tot een uitspraak te komen."
Het voormalige ledenparlement heeft tot maandag 30 maart halverwege de dag om cassatie in te dienen. Moeken vreest dat dit niet gaat lukken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs stijgt verder en staat op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs nu op bijna 100 euro per megawattuur. De prijs klom woensdag ongeveer 3,5 procent tot 99,50 euro. Veel huishoudens zullen de hogere gasprijs gaan merken in de energierekening nu de vraag stijgt om woningen te verwarmen door de dalende temperaturen.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Topman Søren Abildgaard treedt terug als topman van Odido. Abildgaard was bijna tien jaar topman van het telecombedrijf en begeleidde onder meer de overgang van T-Mobile Nederland naar Odido. Hij wordt opgevolgd door Tisha van Lammeren. Zij werkt al ruim twintig jaar bij Odido en haar voorgangers en had daar al een hoge bestuursfunctie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Booking.com mag zijn medewerkers verplichten om minstens 40 procent van de werktijd op kantoor te zijn. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald in een zaak tussen het boekingsplatform en de ondernemingsraad (or) over het nieuwe thuiswerkbeleid.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever-topman Fernando Fernandez kan nog niet zeggen wat er met het rookworsten- en soepenmerk Unox gebeurt, nu concurrentiewaakhond ACM de verkoop aan het bedrijf Zwanenberg heeft afgekeurd. "We zijn teleurgesteld over het besluit. We hadden gehoopt op een uitkomst waarbij we niet alleen het merk en de productie in Nederland konden behouden, maar ook de mogelijkheid zouden krijgen om de productie in Oss verder te versterken en uit te breiden", zei de bestuursvoorzitter woensdag tijdens een toelichting op de resultaten.
2 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - De havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent hebben in het derde kwartaal hun goederenoverslag via de zeevaart zien stijgen. Dat meldt havenuitbater North Sea Port. De droogte had een beperkt effect op de overslag via de zeevaart, aldus het havenbedrijf.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het personeel van uitkeringsinstantie UWV in Zwolle gaat donderdag actievoeren uit onvrede over het cao-eindbod van de werkgever, meldt De Unie. Volgens de vakbond is de onvrede onder het personeel momenteel zeer groot.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Bandai Namco Entertainment, een grote Japanse uitgever van videogames, is slachtoffer geworden van een datalek. Een partij waarmee het bedrijf achter bekende spelseries als Pac-Man, Tekken en Digimon samenwerkt, heeft te maken gehad met ongeautoriseerde toegang. Daardoor zijn volgens het Japanse persbureau Kyodo ongeveer 346.000 gegevens gelekt, waaronder e-mailadressen.
3 uur geleden