Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: groen staal in IJmuiden technisch haalbaar

FNV: groen staal in IJmuiden technisch haalbaar

IJMUIDEN (ANP) - Het is technisch mogelijk om de staalproductie bij Tata Steel in IJmuiden versneld te vergroenen. FNV verwijst naar een tussenrapportage van adviesbureau Roland Berger over de haalbaarheid van het plan waar de bond in mei al mee kwam om het voormalige Hoogovens sneller te verduurzamen.

Volgens FNV kunnen de fabrieken die het meest vervuilend zijn binnen vijf jaar worden gesloten. Daarnaast kan er staal worden gemaakt met de inzet van elektriciteit in plaats van met kolen. Op termijn moeten ook aardgas en waterstof een belangrijke bijdrage gaan leveren. Dat zorgt voor minder uitstoot van CO2 en fijnstof.

Aanstaande donderdag komen honderden medewerkers van Tata Steel tijdens een manifestatie in Den Haag bijeen om de tussenrapportage aan leden van de Tweede Kamer aan te bieden. Dat gebeurt voorafgaand aan het debat over de toekomst van Tata Steel.

Rol voor de overheid

FNV-bestuurder Cihan Lacin wijst er wel op dat er ook een rol is weggelegd voor de overheid. Die moet zich inspannen voor nieuwe infrastructuur voor de energievoorziening. Ook zijn er bepaalde vergunningen nodig.

Naar aanleiding van het RIVM-rapport wijst FNV erop dat naast de CO2-uitstoot er ook werk gemaakt moet worden voor de gezondheid van mens en dier in de directe omgeving. Volgens dat rapport worden mensen die in de buurt van Tata Steel in IJmuiden wonen, blootgesteld aan veel meer schadelijke stoffen dan mensen die ergens anders wonen. FNV zegt niet concreet hoe dit moet worden aangepakt. "Het zijn twee problemen die opgelost moeten worden, de impact op het klimaat én op de omgeving", aldus Lacin.

Meer uit Financieel

Landen moeten opvolger Lagarde uiterlijk vrijdag indienen bij EU

BRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten uiterlijk vrijdag laten weten wie zij voordragen als opvolger van voorzitter Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB). Zij kondigde vorige week haar vertrek aan per 7 februari. De voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, heeft de lidstaten gevraagd hun voordrachten uiterlijk vrijdag bij hem in te dienen. Dat laat een woordvoerder van de Eurogroep weten.

1 uur geleden
Personeel busbouwer Ebusco krijgt salaris over oktober nog niet

DEURNE (ANP) - De fabrikant van elektrische bussen Ebusco heeft de uitbetaling van salarissen over oktober uitgesteld vanwege de acute financiële problemen. Het bedrijf uit het Brabantse Deurne voert gesprekken met een aantal aandeelhouders over financiering van de operationele kosten op de korte termijn, maar die onderhandelingen duren langer dan verwacht.

1 uur geleden
Delhaize-supers hebben geen last meer van aanval op koelkasten

ASSE (ANP/BELGA) - Supermarkten van de Belgische keten Delhaize hebben geen last meer van de cyberaanval waardoor maandag vriezers en koelkasten werden gehackt. De bevoorrading verloopt volgens plan en alle winkels zijn weer volledig operationeel, meldt een woordvoerder van de supermarktketen aan persbureau Belga.

1 uur geleden
UWV ziet grotere groep hogeropgeleiden in de WW

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal hogeropgeleiden met een WW-uitkering groeit, signaleert uitkeringsinstantie UWV in een nieuw rapport. Dat hangt mogelijk samen met de opkomst van kunstmatige intelligentie.

1 uur geleden
Philips stijgt op lager Damrak na resultaten, chipbedrijven dalen

AMSTERDAM (ANP) - Philips behoorde dinsdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern zag de omzet stijgen dankzij de verkopen van medische apparatuur, tandenborstels en scheerapparaten. De nettowinst nam wel flink af. Dat kwam doordat Philips geld opzij zette voor een schikking in de Verenigde Staten voor de grote terugroepactie van zijn slaapapneu-apparaten. Het aandeel steeg ruim 3 procent.

1 uur geleden
Brandstofprijzen aan pomp gedaald door lagere olieprijs

EINDHOVEN (ANP) - De brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp zijn verder gedaald door de recente daling van de olieprijzen. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter benzine nu 2,524 euro. Op 10 oktober bereikte de adviesprijs voor Euro95 nog de hoogste stand ooit met 2,732 euro.

1 uur geleden
Duitse autoleverancier Schaeffler schrapt duizenden banen

HERZOGENAURACH (ANP) - De Duitse leverancier van onderdelen voor de auto-industrie Schaeffler gaat duizenden banen in Europa schrappen, waarvan het merendeel in het thuisland. Ook worden vijf productielocaties gesloten, waarvan vier in Duitsland en één in België.

2 uur geleden