FNV: groen staal in IJmuiden technisch haalbaar
IJMUIDEN (ANP) - Het is technisch mogelijk om de staalproductie bij Tata Steel in IJmuiden versneld te vergroenen. FNV verwijst naar een tussenrapportage van adviesbureau Roland Berger over de haalbaarheid van het plan waar de bond in mei al mee kwam om het voormalige Hoogovens sneller te verduurzamen.
Volgens FNV kunnen de fabrieken die het meest vervuilend zijn binnen vijf jaar worden gesloten. Daarnaast kan er staal worden gemaakt met de inzet van elektriciteit in plaats van met kolen. Op termijn moeten ook aardgas en waterstof een belangrijke bijdrage gaan leveren. Dat zorgt voor minder uitstoot van CO2 en fijnstof.
Aanstaande donderdag komen honderden medewerkers van Tata Steel tijdens een manifestatie in Den Haag bijeen om de tussenrapportage aan leden van de Tweede Kamer aan te bieden. Dat gebeurt voorafgaand aan het debat over de toekomst van Tata Steel.
Rol voor de overheid
FNV-bestuurder Cihan Lacin wijst er wel op dat er ook een rol is weggelegd voor de overheid. Die moet zich inspannen voor nieuwe infrastructuur voor de energievoorziening. Ook zijn er bepaalde vergunningen nodig.
Naar aanleiding van het RIVM-rapport wijst FNV erop dat naast de CO2-uitstoot er ook werk gemaakt moet worden voor de gezondheid van mens en dier in de directe omgeving. Volgens dat rapport worden mensen die in de buurt van Tata Steel in IJmuiden wonen, blootgesteld aan veel meer schadelijke stoffen dan mensen die ergens anders wonen. FNV zegt niet concreet hoe dit moet worden aangepakt. "Het zijn twee problemen die opgelost moeten worden, de impact op het klimaat én op de omgeving", aldus Lacin.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met een gemengd beeld een extra lang weekend ingegaan. Verliezen voor techaandelen drukten op de graadmeters, hoewel nieuwe banencijfers de aandelen van veel andere bedrijven juist hoger zetten.
17 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Christine Lagarde sluit niet uit dat ze voor het einde van haar tweede termijn vertrekt als president van de Europese Centrale Bank (ECB). Ze houdt de mogelijkheid open om een "Europese stem" te laten horen tijdens de Franse presidentsverkiezingen volgend jaar, zegt ze tegen zakenkrant Les Echos.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgevers die de pensioenen voor hun personeel regelen bij verzekeraars of premiepensioeninstellingen, moeten haast maken met de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel. De transitie bij deze categorie pensioenen gaat nog te langzaam, stelt het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid in een voortgangsrapport.
2 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Nederlanders hebben voor het eerst in drie jaar minder hypotheken aangevraagd, meldt De Hypotheker. Uit cijfers van de hypotheekadviseur komt naar voren dat in het afgelopen kwartaal 3 procent minder aanvragen zijn gedaan dan een jaar geleden. Vooral voor bijvoorbeeld het verbouwen of verduurzamen van een woning zijn minder verzoeken gedaan.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV is blij dat het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid het RIVM heeft gevraagd een onderzoek in te stellen naar de gezondheidsschade door de uitstoot van vliegtuigmotoren onder medewerkers op Schiphol. Dat is volgens de vakbond hard nodig voor de duizenden werknemers die dagelijks in de vliegtuiguitstoot werken.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag met een klein verlies gesloten, waarmee de beurs in Amsterdam uit de toon viel tussen andere Europese beurzen. Daar bouwden de graadmeters hun winsten juist uit na nieuws over een zwakker dan verwachte banengroei in de Verenigde Staten. Die verkleinen mogelijk de kans op een renteverhoging door de Federal Reserve.
4 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft in het tweede kwartaal een kwart meer auto's verkocht dan in dezelfde periode vorig jaar. Daarmee toont de fabrikant van elektrische auto's, geleid door Elon Musk, herstel na een forse daling van de verkopen vorig jaar.
6 uur geleden