Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: groen staal in IJmuiden technisch haalbaar

FNV: groen staal in IJmuiden technisch haalbaar

IJMUIDEN (ANP) - Het is technisch mogelijk om de staalproductie bij Tata Steel in IJmuiden versneld te vergroenen. FNV verwijst naar een tussenrapportage van adviesbureau Roland Berger over de haalbaarheid van het plan waar de bond in mei al mee kwam om het voormalige Hoogovens sneller te verduurzamen.

Volgens FNV kunnen de fabrieken die het meest vervuilend zijn binnen vijf jaar worden gesloten. Daarnaast kan er staal worden gemaakt met de inzet van elektriciteit in plaats van met kolen. Op termijn moeten ook aardgas en waterstof een belangrijke bijdrage gaan leveren. Dat zorgt voor minder uitstoot van CO2 en fijnstof.

Aanstaande donderdag komen honderden medewerkers van Tata Steel tijdens een manifestatie in Den Haag bijeen om de tussenrapportage aan leden van de Tweede Kamer aan te bieden. Dat gebeurt voorafgaand aan het debat over de toekomst van Tata Steel.

Rol voor de overheid

FNV-bestuurder Cihan Lacin wijst er wel op dat er ook een rol is weggelegd voor de overheid. Die moet zich inspannen voor nieuwe infrastructuur voor de energievoorziening. Ook zijn er bepaalde vergunningen nodig.

Naar aanleiding van het RIVM-rapport wijst FNV erop dat naast de CO2-uitstoot er ook werk gemaakt moet worden voor de gezondheid van mens en dier in de directe omgeving. Volgens dat rapport worden mensen die in de buurt van Tata Steel in IJmuiden wonen, blootgesteld aan veel meer schadelijke stoffen dan mensen die ergens anders wonen. FNV zegt niet concreet hoe dit moet worden aangepakt. "Het zijn twee problemen die opgelost moeten worden, de impact op het klimaat én op de omgeving", aldus Lacin.

Meer uit Financieel

AEX sluit licht lager, bouwbedrijf BAM uitblinker op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.

48 minuten geleden
Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

2 uur geleden
Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

2 uur geleden
Supers en A-merken zetten met WK-campagnes in op thuisbeleving

DEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.

3 uur geleden
Duitse inflatie koelt af door brandstofkorting aan de pomp

WIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.

3 uur geleden
Nieuwe ov-pas ook in winkels te koop

AMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.

7 uur geleden
Eternit betoogt dat asbeststrafzaak al jaren is verjaard

ALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.

7 uur geleden