FNV: goede hoop voor regeling zorgmedewerkers met 'long covid'
DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV heeft "goede hoop" dat de minister voor Langdurige Zorg, Conny Helder, binnen korte tijd met een overbruggingsregeling komt voor zorgmedewerkers met langdurige coronaklachten. Volgens de FNV moet dat voorstel van de minister de zorgmedewerkers meer tijd geven voor herstel.
De vakbond trok vorige week aan de bel en schatte dat zo'n vijfhonderd zorgmedewerkers mogelijk binnenkort hun baan kwijtraken door langdurige covid, ofwel 'long covid'. Naar aanleiding van dit bericht ging Helder met FNV-voorzitter Kitty Jong en vijf patiënten in gesprek.
Volgens Jong moeten de zorgmedewerkers langer herstellen, zodat ze uiteindelijk weer op z'n minst gedeeltelijk aan het werk kunnen. Ze hoopt op een tegemoetkoming voor de patiënten.
Helder laat weten dat ze het een "indrukwekkend gesprek" vond. "We hebben het gehad over hoe het nu met hen gaat, hoe de revalidatie verloopt, of zij kunnen rekenen op steun van hun werkgevers en waar zij verder tegenaan lopen. Ik kijk momenteel samen met verschillende collega’s in het kabinet of verdere ondersteuning zou kunnen helpen. Het kabinet komt daar zo snel mogelijk op terug."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Van kinderen en jongeren tussen de 10 en 18 jaar heeft 62 procent het gevoel dat hun mening niet meetelt bij de gemeente, wijst een peiling van UNICEF Nederland onder meer dan duizend kinderen uit. Dit terwijl 72 procent van de kinderen graag hun mening zou willen inbrengen bij de gemeente.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer mensen deden vorig jaar melding van vermoedens van misstanden op de werkvloer, meldt het Huis voor Klokkenluiders (HvK). Er werden bijna 700 aanvragen voor advies ingediend, het hoogste aantal sinds de oprichting van het adviespunt in 2016. In 2024 waren het er nog 467. Bijna alle klokkenluiders zeggen dat ze na melding benadeeld worden, hoewel dat wettelijk verboden is.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandagavond een tweede groep gestrande Nederlanders uit het Midden-Oosten aangekomen. De vlucht van TUI uit Hurghada (Egypte) landde even na 22.20 uur. De reizigers aan boord waren eerst met een vliegtuig van Defensie opgehaald uit Muscat, de hoofdstad van Oman.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - De gynaecoloog van het Rijnstate die in de jaren zeventig en tachtig zijn eigen sperma gebruikte als donorzaad heeft zeker zestien donorkinderen verwekt. Dat meldt het Arnhemse ziekenhuis maandag op basis van onafhankelijk onderzoek naar de manier waarop in het verleden met donorzaad is omgegaan. De bekentenis van de voormalige arts was daarvoor de aanleiding. De man, die werkte in de kliniek van het Elisabeth Gasthuis dat later samen met twee andere ziekenhuizen Rijnstate werd, heeft een erfelijke ziekte.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Claudia de Breij doet in 2026 opnieuw de Oudejaarsconference. Het wordt de vierde keer dat de cabaretière op oudejaarsavond op NPO 1 terugblikt op het voorbije jaar.
11 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.
11 uur geledenDE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.
11 uur geleden