FNV: goede hoop voor regeling zorgmedewerkers met 'long covid'
DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV heeft "goede hoop" dat de minister voor Langdurige Zorg, Conny Helder, binnen korte tijd met een overbruggingsregeling komt voor zorgmedewerkers met langdurige coronaklachten. Volgens de FNV moet dat voorstel van de minister de zorgmedewerkers meer tijd geven voor herstel.
De vakbond trok vorige week aan de bel en schatte dat zo'n vijfhonderd zorgmedewerkers mogelijk binnenkort hun baan kwijtraken door langdurige covid, ofwel 'long covid'. Naar aanleiding van dit bericht ging Helder met FNV-voorzitter Kitty Jong en vijf patiënten in gesprek.
Volgens Jong moeten de zorgmedewerkers langer herstellen, zodat ze uiteindelijk weer op z'n minst gedeeltelijk aan het werk kunnen. Ze hoopt op een tegemoetkoming voor de patiënten.
Helder laat weten dat ze het een "indrukwekkend gesprek" vond. "We hebben het gehad over hoe het nu met hen gaat, hoe de revalidatie verloopt, of zij kunnen rekenen op steun van hun werkgevers en waar zij verder tegenaan lopen. Ik kijk momenteel samen met verschillende collega’s in het kabinet of verdere ondersteuning zou kunnen helpen. Het kabinet komt daar zo snel mogelijk op terug."
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
44 minuten geledenORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.
45 minuten geledenANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.
46 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.
59 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten wil een spoedoverleg met het kabinet over de rellen en ongeregeldheden die plaatsvonden tijdens demonstraties tegen de opvang van asielzoekers. De VNG heeft het zelfs over "vormen van terreur en intimidatie". Overleg is volgens de gemeenten nodig om te kijken "welke aanvullende maatregelen noodzakelijk zijn om verdere escalatie te voorkomen, de uitvoerbaarheid van de opvangopgave overeind te houden en gemeenten te ondersteunen".
3 uur geleden