Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: flexibele arbeidsmarkt moet op de schop

FNV: flexibele arbeidsmarkt moet op de schop

UTRECHT (ANP) - De flexibele arbeidsmarkt moet op de schop om te zorgen dat mensen die via allerlei flexconstructies werken meer zekerheid krijgen. Dat zegt vakbond FNV naar aanleiding van cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) over de arbeidsmarkt. "De cijfers van CBS bevestigen wat de FNV ook al bijna een half jaar aangeeft: flexibele krachten zijn de eerste slachtoffers van de economische teruggang die sinds half maart is ingezet, ondanks de steunmaatregelen die ook voor hen zijn bedoeld", zegt vicevoorzitter Tuur Elzinga van de vakbond.

Uit de cijfers van het CBS valt af te lezen dat het aantal flexwerkers in het tweede kwartaal met 119.000 daalde ten opzichte van de eerste drie maanden van dit jaar. Op jaarbasis daalde het aantal flexwerkers zelfs met 272.000. Het statistiekbureau zag nog nooit eerder zo'n grote afname in een jaar. De afname was zelfs groter dan de toename van het aantal vaste werknemers en zelfstandigen.

Vooral flexwerkers die nog maar kort bij een bedrijf werkten, verloren hun baan in het afgelopen kwartaal. Van de 571.000 flexwerkers die aan het einde van het eerste kwartaal minder dan een half jaar in dienst waren, waren er drie maanden later nog 452.000 over. Ook het aantal werknemers dat een half jaar tot een jaar in dienst was daalde flink.

Uitzendkrachten waren de flexwerkers die het vaakst hun baan verloren. Ook oproep- en invalkrachten werden hard getroffen. Bedienend personeel in de horeca, winkelverkopers en schoonmakers behoorden tot de zwaarst getroffen beroepen.

De FNV roept al langer op tot meer vaste banen. "De doorgeslagen flex is onder andere het gevolg van de vorige crisis. Toen zijn volwaardige banen verloren gegaan", zegt Elzinga, die ook aangeeft dat er met deze crisis kansen zijn om de situatie aan te pakken. "En toen het economisch beter ging en er weer meer werkgelegenheid ontstond, zijn ze veelal vervangen door goedkope flexconstructies. Die fout moet nu niet wéér worden gemaakt."

Meer uit Financieel

Bloomberg en Reuters: VS komen met importheffing op polysilicium

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan om een importheffing in te stellen op polysilicium. Dat melden ingewijden aan Bloomberg en Reuters. Polysilicium is een belangrijke grondstof voor zonnepanelen die in zijn zuiverste vorm ook een grondstof is voor de productie van chips.

4 uur geleden
Gemengd beeld op Wall Street na hoop op heropening Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag gemengd gesloten. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van onder meer SpaceX en Walt Disney. Daarnaast is hun hoop op een heropening van de Straat van Hormuz toegenomen.

5 uur geleden
VS heffen sancties op tegen Iraakse luchtvaartmaatschappij

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten hebben de terrorismesancties tegen de Iraakse luchtvaartmaatschappij Fly Baghdad opgeheven. Die werden in 2024 opgelegd vanwege banden met de Iraanse Revolutionaire Garde. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt woensdag dat Fly Baghdad van de sanctielijst is gehaald.

6 uur geleden
Moederbedrijf Babboe krijgt uitstel van betaling in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Fietsfabrikant Accell, bekend van merken als Babboe, Batavus en Sparta, blijft kampen met financiële problemen. Het bedrijf meldt woensdag dat voorlopig uitstel van betaling is verleend aan zijn Nederlandse entiteiten.

7 uur geleden
AEX sluit licht lager na slotrecord, Heineken wint na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag iets lager geëindigd. Na het slotrecord van een dag eerder verwerkten beleggers opnieuw bedrijfsresultaten, waaronder die van Heineken. De bierbrouwer eindigde bij de winnaars in de hoofdindex.

9 uur geleden
Bol waarschuwt klanten voor mogelijk datalek

UTRECHT (ANP) - Webwinkel Bol waarschuwt klanten voor een datalek bij een logistiek partner. Volgens het bedrijf hebben onbevoegden toegang gekregen tot systemen en gegevens van deze partner. Bol benadrukt dat er geen systemen van het bedrijf zelf zijn geraakt. Wel zijn gegevens van klanten mogelijk bekeken of gekopieerd, aldus de webwinkel in een verklaring.

9 uur geleden
Aandeelhouders AkzoNobel stemmen in met fusie met Axalta

AMSTERDAM (ANP) - De aandeelhouders van verfconcern AkzoNobel hebben ingestemd met de geplande fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems. Het bedrijf achter verfmerken als Flexa, Dulux en Sikkens hield hierover woensdag een aandeelhoudersvergadering.

10 uur geleden