Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: enkele bedrijven geïnteresseerd in overname Droste

FNV: enkele bedrijven geïnteresseerd in overname Droste

VAASSEN (ANP) - Enkele partijen hebben interesse getoond bij vakbond FNV in een mogelijke overname van chocoladeproducent Droste. Dit meldt vakbondsbestuurder Eric Brouwer. Eerder wilde het Belgische bedrijf Pauwels Engineering, eigenaar van de Koetjesreep, Droste overnemen. Maar die deal zou zijn mislukt. Nu mogelijk nieuwe overnamekandidaten in beeld zijn, lijkt de toekomst van Droste zekerder te worden.

"Enkele bedrijven hebben interesse getoond en via mij contact gezocht met het bedrijf. Maar in hoeverre ze serieus zijn weet ik niet", aldus Brouwer. Hij kan ze naar eigen zeggen alleen doorverwijzen naar Droste.

Onlangs zei Brouwer van de advocaat van Droste te hebben vernomen dat na de mislukte deal collectief ontslag is aangevraagd voor de 27 medewerkers van de chocoladeproducent, die ook bekend is van het droste-effect. Daardoor dreigde de fabriek in het Gelderse Vaassen definitief te moeten sluiten.

Geen besluit

Droste wil niets kwijt over de recente ontwikkelingen. Een woordvoerster van het Duitse moederbedrijf Hosta heeft laten weten nog niets te kunnen zeggen omdat er nog geen besluit is genomen over een overname en dat gesprekken met betrokken partijen nog steeds plaatsvinden.

Droste meldde vorig jaar op zoek te zijn naar een overnamepartij. De chocoladeproducent was tijdens de coronapandemie in de problemen gekomen. Door reisbeperkingen was de vraag naar zijn producten in winkels voor reizigers op bijvoorbeeld luchthavens grotendeels weggevallen. De energiecrisis en de enorme stijging van de cacaoprijzen in 2023 en 2024 leidden ertoe dat Droste onder steeds grotere druk kwam te staan.

Afgeketst

De afgeketste overname door Pauwels Engineering moest ervoor zorgen dat Droste kon blijven bestaan. Het Belgische bedrijf was volgens de chocoladeproducent van plan de productie in de fabriek in Vaassen zo snel mogelijk te hervatten. Onder andere de bekende chocoladepastilles zouden daar dan weer worden gemaakt. Pauwels Engineering was niet bereikbaar voor commentaar.

De naam Droste komt van Gerardus Johannes Droste. Hij had een koek- en banketwinkel in Haarlem, waar hij vanaf 1863 kleine ronde chocolaatjes verkocht die nu bekend staan als de Droste-pastilles. Droste opende ook een fabriek in Haarlem, dat nu een rijksmonument is. Later verhuisde de productie naar Vaassen. Het droste-effect is vernoemd naar een afbeelding die Droste sinds 1904 toepaste op verpakkingen: een verpleegster houdt een dienblad vast met daarop een blik Droste-cacao, dat opnieuw dezelfde afbeelding toont etc etc.

Meer uit Financieel

Trump ondertekent nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een presidentieel decreet ondertekend waarmee een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent op buitenlandse goederen wordt ingevoerd. Daarmee handelt hij snel, in een poging zijn handelsagenda overeind te houden, nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof veel van de heffingen die hij vorig jaar invoerde onwettig verklaarde.

2 uur geleden
Wall Street wint na verwerpen heffingen Trump door Hooggerechtshof

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump. Trump kondigde vervolgens een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent aan die maximaal 150 dagen gaat gelden.

7 uur geleden
Trump: besluit Hooggerechtshof 'zeer teleurstellend'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt het besluit van het Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van zijn importheffingen "zeer teleurstellend". Dat zei Trump bij een persconferentie in het Witte Huis. Volgens hem is dat besluit "verschrikkelijk" en "niet-vaderlandslievend".

9 uur geleden
Trump: nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een decreet ondertekenen voor een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent. Dat zei Trump in een persconferentie na het besluit van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van zijn eerder ingevoerde importheffingen onwettig werd verklaard.

9 uur geleden
AEX hoger na uitspraak Hooggerechtshof VS over heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met winst gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig werd verklaard. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door die heffingen op buitenlandse goederen op te leggen.

11 uur geleden
Trump noemt heffingenuitspraak Hooggerechtshof 'schande'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt de uitspraak van het Hooggerechtshof dat een groot deel van zijn importheffingen onwettelijk is een "schande". Dat meldt een verslaggever van CNN. De president had ten tijde van de uitspraak een ontbijt met gouverneurs in het Witte Huis. Hij zou de aanwezigen hebben gezegd dat hij een plan B heeft. Trump is nog niet met een officiële reactie gekomen.

12 uur geleden
VK verwacht gunstige handelspositie met VS te behouden

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk verwacht dat het zijn "bevoorrechte handelspositie" met de Verenigde Staten behoudt, ook nu het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de tarieven van president Donald Trump onwettig heeft verklaard. Dat stelt de Britse regering in een reactie op de uitspraak.

12 uur geleden