Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: enkele bedrijven geïnteresseerd in overname Droste

FNV: enkele bedrijven geïnteresseerd in overname Droste

VAASSEN (ANP) - Enkele partijen hebben interesse getoond bij vakbond FNV in een mogelijke overname van chocoladeproducent Droste. Dit meldt vakbondsbestuurder Eric Brouwer. Eerder wilde het Belgische bedrijf Pauwels Engineering, eigenaar van de Koetjesreep, Droste overnemen. Maar die deal zou zijn mislukt. Nu mogelijk nieuwe overnamekandidaten in beeld zijn, lijkt de toekomst van Droste zekerder te worden.

"Enkele bedrijven hebben interesse getoond en via mij contact gezocht met het bedrijf. Maar in hoeverre ze serieus zijn weet ik niet", aldus Brouwer. Hij kan ze naar eigen zeggen alleen doorverwijzen naar Droste.

Onlangs zei Brouwer van de advocaat van Droste te hebben vernomen dat na de mislukte deal collectief ontslag is aangevraagd voor de 27 medewerkers van de chocoladeproducent, die ook bekend is van het droste-effect. Daardoor dreigde de fabriek in het Gelderse Vaassen definitief te moeten sluiten.

Geen besluit

Droste wil niets kwijt over de recente ontwikkelingen. Een woordvoerster van het Duitse moederbedrijf Hosta heeft laten weten nog niets te kunnen zeggen omdat er nog geen besluit is genomen over een overname en dat gesprekken met betrokken partijen nog steeds plaatsvinden.

Droste meldde vorig jaar op zoek te zijn naar een overnamepartij. De chocoladeproducent was tijdens de coronapandemie in de problemen gekomen. Door reisbeperkingen was de vraag naar zijn producten in winkels voor reizigers op bijvoorbeeld luchthavens grotendeels weggevallen. De energiecrisis en de enorme stijging van de cacaoprijzen in 2023 en 2024 leidden ertoe dat Droste onder steeds grotere druk kwam te staan.

Afgeketst

De afgeketste overname door Pauwels Engineering moest ervoor zorgen dat Droste kon blijven bestaan. Het Belgische bedrijf was volgens de chocoladeproducent van plan de productie in de fabriek in Vaassen zo snel mogelijk te hervatten. Onder andere de bekende chocoladepastilles zouden daar dan weer worden gemaakt. Pauwels Engineering was niet bereikbaar voor commentaar.

De naam Droste komt van Gerardus Johannes Droste. Hij had een koek- en banketwinkel in Haarlem, waar hij vanaf 1863 kleine ronde chocolaatjes verkocht die nu bekend staan als de Droste-pastilles. Droste opende ook een fabriek in Haarlem, dat nu een rijksmonument is. Later verhuisde de productie naar Vaassen. Het droste-effect is vernoemd naar een afbeelding die Droste sinds 1904 toepaste op verpakkingen: een verpleegster houdt een dienblad vast met daarop een blik Droste-cacao, dat opnieuw dezelfde afbeelding toont etc etc.

Meer uit Financieel

Nvidia eindigt opnieuw hoger op Wall Street na Saudische AI-deal

NEW YORK (ANP) - Nvidia is woensdag 4,2 procent hoger geëindigd op Wall Street. Dat gebeurde onder meer nadat bekend was geworden dat olieconcern Saudi Aramco overeenkomsten heeft gesloten ter waarde van ongeveer 90 miljard dollar met verschillende grote Amerikaanse bedrijven, waaronder het chipconcern. De overeenkomst met Nvidia heeft betrekking op infrastructuur rond kunstmatige intelligentie (AI).

4 uur geleden
Farmaceut Sanofi wil komende jaren 20 miljard investeren in VS

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse farmaceut Sanofi heeft woensdag aangekondigd tot 2030 minstens 20 miljard dollar (omgerekend bijna 18 miljard euro) te willen investeren in zijn activiteiten in de Verenigde Staten. Met dat geld moeten onder andere onderzoeks- en productiecapaciteit worden uitgebreid.

6 uur geleden
Witte Huis: 1,2 biljoen dollar aan economische deals met Qatar

DOHA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag deals ondertekend die zullen "leiden tot een economische uitwisseling ter waarde van minstens 1,2 biljoen dollar" (omgerekend bijna 1100 miljard euro) tussen de Verenigde Staten en Qatar. Dat staat in een bericht van het Witte Huis waarin details van enkele deals zijn uiteengezet.

7 uur geleden
Ubisoft verlieslatend ondanks succes nieuwe Assassin's Creed

PARIJS (ANP/AFP) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft het afgelopen boekjaar verlieslatend afgesloten, ondanks een succesvolle lancering van zijn nieuwe game in de Assassin's Creed-reeks. Dat komt naar voren uit de jaarresultaten die het Franse bedrijf woensdag heeft gepubliceerd.

8 uur geleden
ABN AMRO eindigt flink hoger in AEX na kwartaalcijfers

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO is de handelsdag woensdag hoger geëindigd in de AEX, de hoofdgraadmeter op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bank presenteerde zijn kwartaalcijfers, waaruit naar voren kwam dat het resultaat beter was dan analisten hadden verwacht. Dit ondanks dat ABN AMRO in het eerste kwartaal van dit jaar een lagere winst boekte dan een jaar eerder. Het aandeel klom 5,5 procent.

9 uur geleden
Qatar tekent deal van 200 miljard dollar voor aankoop Boeings

DOHA (ANP/RTR) - Qatar heeft woensdag een overeenkomst getekend voor de aankoop van 160 vliegtuigen van de Amerikaanse fabrikant Boeing. Dat gebeurde tijdens een bezoek van de Amerikaanse president Donald Trump aan de golfstaat. Met de deal is een waarde van 200 miljard dollar gemoeid, ongeveer 178 miljard euro.

10 uur geleden
'Goed' gesprek advocaten Gillis en koper vakantieparken over deal

ASTEN (ANP) - Peter Gillis en zijn advocaat hebben woensdag een "goed" gesprek gevoerd met de advocaat van Taeke Dijkstra, de koper van Gillis' vakantieparken. Ze gaan er verder over praten met de bedoeling dat de koop doorgaat, melden de advocaten. Eerder wilde Dijkstra niet betalen vanwege de problemen van Gillis met de Belastingdienst.

10 uur geleden