Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV en Uber naar rechter om uitvoeren cao voor chauffeurs

FNV en Uber naar rechter om uitvoeren cao voor chauffeurs

AMSTERDAM (ANP) - FNV en Uber staan donderdag opnieuw tegenover elkaar in de rechtszaal over het in dienst nemen van chauffeurs door de taxi-app. De vakbond meent dat Uber zich nog altijd niet houdt aan de in september door de rechter uitgesproken verplichting en zei dinsdag een dwangsom van 100.000 euro per dag te eisen. Uber meent dat de cao voor problemen zorgt en wil uitvoering uitstellen tot na afronding van een hoger beroep.

Vorig najaar gaf de rechter FNV gelijk dat Uber een werkgever is. Het Amerikaanse bedrijf moet daarom zijn chauffeurs in dienst nemen en hen volgens de cao Zorgvervoer en Taxi betalen. Dat doet Uber nog altijd niet, stelt FNV. "Sinds de uitspraak heeft Uber niets gedaan om zich eraan te houden. Sterker nog, ze houden iedereen aan het lijntje en zetten de cao-partijen en zelfs het ministerie onder druk om onder de cao uit te komen", aldus vicevoorzitter Zakaria Boufangacha van de vakbond.

Uber op zijn beurt meent dat de cao Zorgvervoer en Taxi niet geschikt is voor onafhankelijke chauffeurs. Zo zou daarin geen rekening worden gehouden met eigen autobezit door chauffeurs, maar ook zaken als werken voor verschillende platforms en op een standplaats zijn moeilijk inpasbaar, vindt het bedrijf. Daarnaast stelt Uber nog altijd dat het merendeel van zijn chauffeurs niet in dienst willen treden bij het bedrijf. Een aantal chauffeurs heeft zich nu bij de zaak gevoegd.

In verschillende landen heeft Uber rechtszaken verloren over hoe onafhankelijk chauffeurs daadwerkelijk zijn. In het Verenigd Koninkrijk werd uiteindelijk een soort tussenvorm tussen een vast dienstverband en de positie van zelfstandige gevonden. In Nederland zou Uber zoiets ook als een oplossing zien, al zou een eigen cao volgens het bedrijf ook kunnen werken.

Uber wil ook dat de rechter beslist dat het in dienst nemen van chauffeurs voorlopig nog niet hoeft. Dat zou namelijk de levens van chauffeurs overhoop gooien en het bedrijf op kosten jagen, terwijl Uber ook zomaar het hoger beroep kan winnen, stelt de taxi-aanbieder. Dat dient echter pas tussen nu en midden 2023, schat Uber in.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: een op de vijf bedrijven leed schade door cyberaanval

AMSTERDAM (ANP) - Een op de vijf ondernemingen heeft vorig jaar schade geleden door een cyberaanval. Dit meldt ABN AMRO, dat samen met marktonderzoeksbureau MWM2 788 bedrijven onderzocht. Bij grotere bedrijven met een omzet van meer dan 25 miljoen euro was dit zelfs drie op de tien.

29 minuten geleden
Google-moeder Alphabet lager op Wall Street na AI-presentatie

NEW YORK (ANP) - Alphabet is lager geëindigd op de aandelenbeurs in New York. Google, waarvan Alphabet het moederbedrijf is, heeft een reeks nieuwe toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) gepresenteerd. Zo krijgen Amerikaanse gebruikers de mogelijkheid om zoekopdrachten te doen via AI Mode, door vervolgvragen te stellen om bij het gewenste zoekresultaat te komen.

2 uur geleden
Google presenteert reeks nieuwe AI-toepassingen

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft een reeks nieuwe toepassingen gepresenteerd op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Een daarvan is AI Mode, een speciaal tabblad in de zoekmachine waarin gebruikers vervolgvragen kunnen stellen om bij het gewenste zoekresultaat te komen.

4 uur geleden
Shell in gesprek over lng na stemresultaat jaarvergadering

LONDEN (ANP) - Shell moet binnen zes maanden in gesprek met aandeelhouders over de informatie die het gas- en olieconcern geeft over zijn plannen met vloeibaar gemaakt aardgas (lng). Kritische aandeelhouders plaatsten een voorstel op de agenda van de aandeelhoudersvergadering dat Shell oproept om zijn plannen voor meer lng-productie toe te lichten. Hoewel het voorstel werd verworpen, was het aantal voorstemmers met 20,6 procent dusdanig groot dat Shell in gesprek moet over zijn lng-plannen.

6 uur geleden
Personeel FNV naar Ondernemingskamer om bestuurscrisis bij bond

UTRECHT (ANP) - Personeel van FNV heeft de Ondernemingskamer gevraagd zich te buigen over de bestuurscrisis bij de bond. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf. "De crisis aan de top duurt nu al te lang en heeft grote impact op de werkorganisatie en de reputatie van de FNV", zegt bestuurder Judith Westhoek van de interne vakbond FNV Personeel.

6 uur geleden
ABN AMRO koploper in AEX na verkleinen belang Nederlandse staat

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO is dinsdag in de top van de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het nieuws dat de Nederlandse staat het belang in de bank heeft teruggebracht tot minder dan een derde. De overheid had in oktober vorig jaar al laten weten het belang te willen verkleinen. Het aandeel sloot 2,3 procent hoger.

6 uur geleden
Levi's wil dochtermerk Dockers verkopen aan Reebok-moeder

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Levi Strauss wil zijn dochtermerk Dockers verkopen aan Authentic Brands Group, het moederbedrijf van merken als Reebok en Quiksilver. Dat heeft het jeansmerk dinsdag bekendgemaakt. Levi's had bij de presentatie van de kwartaalcijfers in oktober al bekendgemaakt een verkoop te onderzoeken.

7 uur geleden