Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV en studentenvakbond naar rechter om energietoeslag Groningen

FNV en studentenvakbond naar rechter om energietoeslag Groningen

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV Young & United en studentenvakbond LSVb gaan naar de rechter om de gemeente Groningen te dwingen de energietoeslag voor mensen met een laag inkomen ook aan studenten te geven. Ze reageren daarmee op een uitspraak van wethouder Eelco Eikenaar dat hij studenten zal blijven uitsluiten. De bonden willen dat de rechter Eikenaar terugfluit.

Eerder bepaalde de rechtbank in Arnhem dat Nijmegen studenten niet uit mag sluiten van de energietoeslag. Die studentenstad maakte daarmee volgens de rechter een "niet te rechtvaardigen onderscheid".

Eikenaar stelde vorige week dat Groningen het niet kan betalen om alle studenten de toeslag te geven. Ook is er niet genoeg menskracht om alle extra aanvragen te behandelen. Volgens de wethouder moet het Rijk met meer geld komen om ook studenten de toeslag te kunnen geven. Die oproep deed hij samen met de armoedewethouders van dertien andere studentensteden eerder ook al.

Oproep

FNV en de LSVb roepen nu Groningse studenten die van de gemeente de toeslag niet kregen op zich te melden. Uit hun naam kan de zaak dan worden aangespannen. De vakbonden willen zaken beginnen in meerdere steden, Groningen is de eerste.

Iedereen in Nederland met een laag inkomen kreeg dit jaar extra geld vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Minister Carola Schouten van Armoedebestrijding raadde gemeenten aan studenten niet die toeslag van 800 euro te geven, maar hen via de 'individuele bijzondere bijstand' te helpen. Dat zou passend zijn omdat veel studenten nog thuis wonen en sommige anderen via de huurprijs voor energie betalen.

Begrip

FNV en de LSVb hebben daar op zich begrip voor. Ze willen uiteindelijk dat het Rijk over de brug komt. "Er moet echt extra geld uit Den Haag komen, alleen op die manier kunnen gemeenten onze aanvragen daadwerkelijk toekennen. Het is schandalig dat studenten nog steeds uitgesloten worden. Studenten worden gewoon genaaid", stelt LSVb-voorzitter Joram van Velzen.

Overigens gaan de vakbonden volgende week met minister Schouten en minister Robbert Dijkgraaf van Onderwijs in gesprek over de energietoeslag. LSVb-voorzitter Van Velzen laat weten dat de vakbonden het echter belangrijk vinden "om de druk hoog te houden", vandaar dat ze nu toch met een rechtszaak komen.

Meer uit Binnenland

VVD botst met Kamer over bezuinigingen sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - De VVD is gebotst met zowel linkse als rechtse partijen over de bezuinigingen van het kabinet op de sociale zekerheid. VVD-Kamerlid Ingrid Michon-Derkzen betoogde dat de maatregelen op bijvoorbeeld de uitkering voor arbeidsongeschiktheid (WIA) eraan bijdragen dat meer mensen aan het werk gaan, maar dat stuitte op verzet bij verschillende partijen.

53 minuten geleden
Gieten vangt opnieuw asielzoekers uit Ter Apel op in sporthal

GIETEN (ANP) - De Drentse gemeente Aa en Hunze, waar Gieten onderdeel van is, vangt de komende nachten opnieuw asielzoekers op, afkomstig van aanmeldcentrum Ter Apel. Dat meldt de gemeente op haar website. De opvang gebeurt in sporthal De Goorns in Gieten. De gemeente doet dat op nadrukkelijk verzoek van minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie. "De groep komt laat in de avond aan en vertrekt voor 7 uur 's ochtends naar het aanmeldcentrum in Ter Apel."

1 uur geleden
Limburger (49) als enige vast in onderzoek naar drogeren vrouwen

MAASTRICHT (ANP) - Een 49-jarige man uit de Limburgse gemeente Horst aan de Maas is de enige verdachte die nog vastzit in het onderzoek naar het seksueel misbruik van gedrogeerde vrouwen en het uitwisselen van beeldmateriaal daarvan. De man zit veertien dagen in voorarrest, zeggen woordvoerders van de politie Limburg en het Openbaar Ministerie in Limburg.

1 uur geleden
D66: alternatief voor bezuinigingen mag buiten sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - Regeringspartij D66 is bereid te praten over bezuinigingen op andere terreinen dan de sociale zekerheid, als alternatief voor de ingrepen die het minderheidskabinet onder druk van de vakbonden van tafel heeft gehaald. Dat heeft Tweede Kamerlid Stephan Neijenhuis, na veel aandringen vanuit de oppositie, gezegd tijdens een Kamerdebat.

1 uur geleden
Ouwehand draagt leiding Partij voor de Dieren over aan Teunissen

DEN HAAG (ANP) - Esther Ouwehand (49) stopt na bijna zeven jaar als leider van de Partij voor de Dieren. Ze blijft wel in de Tweede Kamer, laat ze donderdag in een persverklaring weten. Christine Teunissen (40) wordt de nieuwe fractievoorzitter van de partij die drie zetels in de Tweede Kamer bezet.

1 uur geleden
Jetten: Nederland verliest in Lieke Marsman bijzondere stem

DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten vindt het "verdrietig om te horen" dat dichter, schrijver en filosoof Lieke Marsman is overleden. "Nederland verliest een bijzondere stem", schrijft de premier donderdag op X. Uitgeverij Pluim maakte donderdag bekend dat Marsman op 3 juni op 35-jarige leeftijd is overleden aan een zeldzame vorm van kanker.

2 uur geleden
OM niet in hoger beroep in strafzaak Inez Weski

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat niet in hoger beroep tegen het vonnis van de rechtbank in de strafzaak tegen oud-advocaat Inez Weski. Het OM zegt "zeer tevreden" te zijn over het feit dat de rechtbank vrijwel al het door justitie ingebrachte bewijs heeft overgenomen en dat zij "het handelen van de verdachte in zeer krachtige bewoordingen heeft afgekeurd". Ook Weski ziet af van hoger beroep.

2 uur geleden