FNV en CNV schorten staking apotheken op na komst bemiddelaar
DEN HAAG (ANP) - De voor volgende week aangekondigde regionale stakingsacties in de apotheken gaan niet door, meldden FNV en CNV vrijdag. De bonden reageren daarmee op de komst van oud-minister Martin van Rijn, die door het kabinet is gevraagd de impasse in de onderhandelingen over de cao voor apotheekmedewerkers te doorbreken.
Afgelopen woensdag kondigden de bonden nog aan dat er van maandag tot en met vrijdag elke dag in een paar provincies tegelijk zou worden gestaakt. Er wordt al maanden actie gevoerd, maar "de onderhandelingen over een nieuwe cao in de apotheken zitten nog steeds muurvast", zeiden de bonden toen. Ze eisen een loonsverhoging van 6 procent met terugwerkende kracht vanaf 1 juli 2024 en een eindejaarsuitkering van 2 procent. De werkgevers bieden 2 procent vanaf 1 juli en 5 procent per 1 juli volgend jaar.
Donderdag werd bekend dat het kabinet Martin van Rijn, voormalig staatssecretaris van Volksgezondheid, heeft gevraagd om de impasse in de onderhandelingen te doorbreken. "De overheid is geen partij in die onderhandelingen, maar ik constateer wel dat de salarissen achterlopen", zei minister Fleur Agema van Volksgezondheid. Ze heeft samen met minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid Eddy van Hijum de oud-bewindsman van de PvdA gevraagd naar een oplossing te zoeken.
Hoop
FNV-onderhandelaar Ralph Smeets en CNV-onderhandelaar Albert Spieseke hebben hoop gekregen: "De ministers erkennen dat goede apotheekzorg nu en in de toekomst erg belangrijk is. Ook zij constateren dat de beloning van de apotheekmedewerkers achterloopt. Dat hebben we de ministers nog niet eerder horen zeggen. Wij hopen van harte dat Van Rijn kans ziet om een uitweg uit dit slepende conflict te vinden en zullen ons constructief opstellen."
Wanneer de partijen overleggen, is nog niet duidelijk, maar niet eerder dan volgende week, aldus Spieseke. Volgens hem zijn er al wel "informele contacten" geweest.
Meer uit Binnenland
LOENEN (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor een zedendelict bij een zorginstelling in Loenen. Dat bevestigde het Openbaar Ministerie donderdag na berichtgeving van Omroep Gelderland. De man werd begin maart opgepakt.
14 minuten geledenPE (ANP) - Van nagenoeg alle inwoners van de gemeente Epe zijn bij de datahack van 12 maart bij de gemeente gegevens gestolen. Het gaat om hun naam, adres, geboortedatum, -plaats en -land, geslacht en burgerservicenummer (bsn), is duidelijk geworden na onderzoek. Van sommige mensen die een gemeentelijke voorziening hadden aangevraagd, kunnen ook zaken als contactgegevens, bankrekeningnummer of kopie van het identiteitsbewijs zijn gestolen.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie ontdekte vorig jaar voor het eerst in vijf jaar minder drugslabs. In 2025 ging het om 142 plekken waar synthetische drugs, heroïne, cocaïne of een combinatie daarvan werden geproduceerd. Een jaar eerder werd een recordaantal van 167 labs ontdekt. Ook het aantal dumpingen van drugsafval daalde flink. Vorig jaar trof de politie 117 dumpingen van drugs aan. Bijna de helft minder dan een jaar eerder.
59 minuten geledenBEVERWIJK (ANP) - Een medewerker van een goudwisselkantoor in Beverwijk is overleden door een gewelddadige overval op woensdag, meldt de politie. Een 19-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats is hierna aangehouden.
1 uur geledenWIJHE (ANP) - Opvangorgaan COA mag in de komende winters waarschijnlijk jonge asielzoekers opvangen op een vakantiepark in de buurt van de plaats Heino in Overijssel. Op het terrein is in de komende vijf jaar tussen oktober en april plek voor maximaal 140 jongeren tussen 15 en 18 jaar oud.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak maakt zich zorgen over de zorgvuldigheid van het wetgevingsproces. In het jaarverslag over 2025 geeft de raad aan dat "de kwaliteit van het wetgevingsproces onder druk staat". Daardoor zou de uitvoerbaarheid en de kwaliteit van wetten in het gedrang komen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veilig Thuis kreeg vorig jaar opnieuw meer meldingen van vermoedelijk huiselijk geweld en kindermishandeling. Dat melden Veilig Thuis en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Het advies- en meldpunt kreeg 136.000 meldingen binnen; een jaar eerder waren dat er nog 129.000.
6 uur geleden