Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV en CNV schorten staking apotheken op na komst bemiddelaar

FNV en CNV schorten staking apotheken op na komst bemiddelaar

DEN HAAG (ANP) - De voor volgende week aangekondigde regionale stakingsacties in de apotheken gaan niet door, meldden FNV en CNV vrijdag. De bonden reageren daarmee op de komst van oud-minister Martin van Rijn, die door het kabinet is gevraagd de impasse in de onderhandelingen over de cao voor apotheekmedewerkers te doorbreken.

Afgelopen woensdag kondigden de bonden nog aan dat er van maandag tot en met vrijdag elke dag in een paar provincies tegelijk zou worden gestaakt. Er wordt al maanden actie gevoerd, maar "de onderhandelingen over een nieuwe cao in de apotheken zitten nog steeds muurvast", zeiden de bonden toen. Ze eisen een loonsverhoging van 6 procent met terugwerkende kracht vanaf 1 juli 2024 en een eindejaarsuitkering van 2 procent. De werkgevers bieden 2 procent vanaf 1 juli en 5 procent per 1 juli volgend jaar.

Donderdag werd bekend dat het kabinet Martin van Rijn, voormalig staatssecretaris van Volksgezondheid, heeft gevraagd om de impasse in de onderhandelingen te doorbreken. "De overheid is geen partij in die onderhandelingen, maar ik constateer wel dat de salarissen achterlopen", zei minister Fleur Agema van Volksgezondheid. Ze heeft samen met minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid Eddy van Hijum de oud-bewindsman van de PvdA gevraagd naar een oplossing te zoeken.

Hoop

FNV-onderhandelaar Ralph Smeets en CNV-onderhandelaar Albert Spieseke hebben hoop gekregen: "De ministers erkennen dat goede apotheekzorg nu en in de toekomst erg belangrijk is. Ook zij constateren dat de beloning van de apotheekmedewerkers achterloopt. Dat hebben we de ministers nog niet eerder horen zeggen. Wij hopen van harte dat Van Rijn kans ziet om een uitweg uit dit slepende conflict te vinden en zullen ons constructief opstellen."

Wanneer de partijen overleggen, is nog niet duidelijk, maar niet eerder dan volgende week, aldus Spieseke. Volgens hem zijn er al wel "informele contacten" geweest.

Meer uit Binnenland

Lijsttrekkers Moerdijk houden vast aan besluit opgeven dorp

ZEVENBERGEN (ANP) - De meeste partijen die meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen in Moerdijk staan nog achter het besluit om het dorp Moerdijk mogelijk op te geven. Het dorp zou plaats moeten maken voor uitbreiding van het haven- en industriegebied. Zeven van de tien lijsttrekkers zeiden tijdens een debat dat ze dit nog steeds als de beste optie zien. "Iedereen die vanavond zou beloven dat deze opgave wel weggaat en niet in Moerdijk zal landen, doet een valse belofte", aldus Danny Dingemans (VVD).

1 uur geleden
Verdachte verkrachtingen Goudswaard is dakloze uit Hoeksche Waard

GOUDSWAARD (ANP) - De 29-jarige man die wordt verdacht van een dubbele verkrachting in het Zuid-Hollandse Goudswaard is een thuisloze inwoner van de gemeente Hoeksche Waard. Dat meldt buurgemeente Nissewaard. Wel verbleef de man wisselende periodes in Spijkenisse.

6 uur geleden
Geen treinverkeer Sloterdijk-Schiphol door drie wisselstoringen

AMSTERDAM (ANP) - Tussen de stations Amsterdam Sloterdijk en Schiphol rijden er naar verwachting tot in de loop van dinsdagavond geen treinen, meldt ProRail. Tijdens een inspectie zijn bij drie verschillende wissels dezelfde technische problemen ontdekt.

7 uur geleden
Man (21) opgepakt voor schietincident winkelcentrum Arnhem

ARNHEM (ANP) - Een 21-jarige man uit Zoetermeer is vorige week woensdag opgepakt in verband met een schietincident in het winkelcentrum Kronenburg in Arnhem, meldt de politie dinsdag. Hierbij raakte op zaterdag 21 februari een omstander lichtgewond.

8 uur geleden
OM gaat niet in hoger beroep in Barendrechtse zedenzaak

ROTTERDAM (ANP) - Het OM gaat niet in hoger beroep in de Barendrechtse zedenzaak. Vorige week kreeg de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging opgelegd voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.

8 uur geleden
Twee mannen (22) uit Arnhem aangehouden in sextortionzaak

ARNHEM (ANP) - In een onderzoek naar sextortion, waarin meerdere aangiftes werden gedaan, zijn dinsdag twee mensen aangehouden. Het gaat om mannen van 22, beide afkomstig uit Arnhem. Ze worden ervan verdacht meerdere slachtoffers te hebben afgeperst, meldt de politie.

9 uur geleden
Eerder al resten gevonden op vindplaats voet vermiste tiener

BREDA (ANP) - In een aftakking van de Beneden-Merwede waar vorige week maandag een schoen met een voet van de sinds december 2023 vermiste 16-jarige Yoran Krol werd gevonden, heeft de politie eerder nog een schoen met daarin een voet van een andere vermiste persoon gevonden. Het gaat om de 75-jarige Marijke die in maart 2024 vermist raakte, meldt de politie dinsdag.

9 uur geleden