FNV en CNV schorten staking apotheken op na komst bemiddelaar
DEN HAAG (ANP) - De voor volgende week aangekondigde regionale stakingsacties in de apotheken gaan niet door, meldden FNV en CNV vrijdag. De bonden reageren daarmee op de komst van oud-minister Martin van Rijn, die door het kabinet is gevraagd de impasse in de onderhandelingen over de cao voor apotheekmedewerkers te doorbreken.
Afgelopen woensdag kondigden de bonden nog aan dat er van maandag tot en met vrijdag elke dag in een paar provincies tegelijk zou worden gestaakt. Er wordt al maanden actie gevoerd, maar "de onderhandelingen over een nieuwe cao in de apotheken zitten nog steeds muurvast", zeiden de bonden toen. Ze eisen een loonsverhoging van 6 procent met terugwerkende kracht vanaf 1 juli 2024 en een eindejaarsuitkering van 2 procent. De werkgevers bieden 2 procent vanaf 1 juli en 5 procent per 1 juli volgend jaar.
Donderdag werd bekend dat het kabinet Martin van Rijn, voormalig staatssecretaris van Volksgezondheid, heeft gevraagd om de impasse in de onderhandelingen te doorbreken. "De overheid is geen partij in die onderhandelingen, maar ik constateer wel dat de salarissen achterlopen", zei minister Fleur Agema van Volksgezondheid. Ze heeft samen met minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid Eddy van Hijum de oud-bewindsman van de PvdA gevraagd naar een oplossing te zoeken.
Hoop
FNV-onderhandelaar Ralph Smeets en CNV-onderhandelaar Albert Spieseke hebben hoop gekregen: "De ministers erkennen dat goede apotheekzorg nu en in de toekomst erg belangrijk is. Ook zij constateren dat de beloning van de apotheekmedewerkers achterloopt. Dat hebben we de ministers nog niet eerder horen zeggen. Wij hopen van harte dat Van Rijn kans ziet om een uitweg uit dit slepende conflict te vinden en zullen ons constructief opstellen."
Wanneer de partijen overleggen, is nog niet duidelijk, maar niet eerder dan volgende week, aldus Spieseke. Volgens hem zijn er al wel "informele contacten" geweest.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De concerten van de Amerikaanse rapper Ye in GelreDome in Arnhem komende zaterdag en maandag mogen doorgaan. Dat is de uitkomst van een kort geding in de rechtbank in Amsterdam dat het Centraal Joods Overleg (CJO) had aangespannen. De voorzieningenrechter ziet op dit moment geen concrete aanwijzingen dat de komst van Ye, ook wel Kanye West, een gevaar is voor de openbare orde.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan 56.000 vmbo-leerlingen moeten door een technische fout een dag langer wachten op de uitslag van het praktijkdeel van hun examen. Dat is "onwijs vervelend" voor de leerlingen en zorgt voor extra werk voor docenten, zegt bestuurder Kim van Strien van de Algemene Onderwijsbond (AOb).
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Ye, ook bekend als Kanye West, is voor de behandeling van het kort geding over zijn mogelijke inreisverbod al naar Nederland gekomen. Dat bevestigt Anis Boumanjal, de advocaat van de organisator van zijn aankomende concerten in Arnhem. Het kort geding wordt woensdagmiddag behandeld in de rechtbank van Amsterdam.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib vreest dat de parlementaire enquête corona, waarin zij als getuige is opgeroepen, te veel draait om vooruitkijken en lessen leren voor de toekomst. "Prima, maar ik mis de nadruk op waarheidsvinding, op verantwoording afleggen", zei zij aan het einde van haar openbare verhoor.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.
9 uur geleden