FNV en CNV schorten staking apotheken op na komst bemiddelaar
DEN HAAG (ANP) - De voor volgende week aangekondigde regionale stakingsacties in de apotheken gaan niet door, meldden FNV en CNV vrijdag. De bonden reageren daarmee op de komst van oud-minister Martin van Rijn, die door het kabinet is gevraagd de impasse in de onderhandelingen over de cao voor apotheekmedewerkers te doorbreken.
Afgelopen woensdag kondigden de bonden nog aan dat er van maandag tot en met vrijdag elke dag in een paar provincies tegelijk zou worden gestaakt. Er wordt al maanden actie gevoerd, maar "de onderhandelingen over een nieuwe cao in de apotheken zitten nog steeds muurvast", zeiden de bonden toen. Ze eisen een loonsverhoging van 6 procent met terugwerkende kracht vanaf 1 juli 2024 en een eindejaarsuitkering van 2 procent. De werkgevers bieden 2 procent vanaf 1 juli en 5 procent per 1 juli volgend jaar.
Donderdag werd bekend dat het kabinet Martin van Rijn, voormalig staatssecretaris van Volksgezondheid, heeft gevraagd om de impasse in de onderhandelingen te doorbreken. "De overheid is geen partij in die onderhandelingen, maar ik constateer wel dat de salarissen achterlopen", zei minister Fleur Agema van Volksgezondheid. Ze heeft samen met minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid Eddy van Hijum de oud-bewindsman van de PvdA gevraagd naar een oplossing te zoeken.
Hoop
FNV-onderhandelaar Ralph Smeets en CNV-onderhandelaar Albert Spieseke hebben hoop gekregen: "De ministers erkennen dat goede apotheekzorg nu en in de toekomst erg belangrijk is. Ook zij constateren dat de beloning van de apotheekmedewerkers achterloopt. Dat hebben we de ministers nog niet eerder horen zeggen. Wij hopen van harte dat Van Rijn kans ziet om een uitweg uit dit slepende conflict te vinden en zullen ons constructief opstellen."
Wanneer de partijen overleggen, is nog niet duidelijk, maar niet eerder dan volgende week, aldus Spieseke. Volgens hem zijn er al wel "informele contacten" geweest.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.
1 uur geledenBOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.
5 uur geleden