FNV en CNV blazen staking bij bakkers af na nieuw loonbod
UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV hebben stakingen bij drie industriële bakkerijen afgeblazen. Medewerkers van Bakkerij Borgesius en Dutch Bakery zouden het werk vanaf donderdagochtend 48 uur lang neerleggen om hun eisen kracht bij te zetten voor meer loon. Werkgevers in de branche boden vlak voor die acties 16 procent meer loon en de vakbonden zijn daar tevreden mee. Leden van de FNV en CNV kunnen zich nu uitspreken over dat bod.
Door de stakingen hadden supermarkten geraakt kunnen worden. Zo bakt Bakkerij Borgesius onder andere voor Albert Heijn brood. Die supermarktketen liet overigens weten vooralsnog voldoende vers brood aangeleverd te krijgen.
Liefhebbers van brood bij de plaatselijke bakker hebben mogelijk wel pech. Het onderhandelingsresultaat geldt alleen voor de industriële bakkers en niet voor hun ambachtelijke branchegenoten, waarvoor het gros van de ongeveer 51.000 werknemers in de sector werkt. Daar dreigen dus nog altijd stakingen. "Het is maar te hopen dat zij zich aansluiten bij dit resultaat", verklaart CNV-bestuurder Nicole Engmann-van Eijbergen.
Drie stappen
De loonsverhoging van 16 procent is in drie stappen uitgesmeerd over negentien maanden. De vakbonden wilden voor personeel van zowel industriële bakkers als ambachtelijke bakkers 14,3 procent salaris erbij.
"Ik ben opgelucht dat de druk van een mogelijke staking voldoende was om de werkgevers te laten bewegen. Ze zagen op tijd dat ze niet nóg een cao konden afsluiten ten koste van hun eigen mensen. Het is nu aan de leden om te beoordelen of dat gelukt is", verklaart Engmann-van Eijbergen.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/RTR) - Een langdurige oorlog in het Midden-Oosten zou een aanzienlijke stijging van de inflatie in de eurozone kunnen veroorzaken en de economische groei kunnen afremmen. Dat zegt Philip Lane, hoofdeconoom van de Europese Centrale Bank (ECB), in een interview met zakenkrant Financial Times.
36 minuten geledenSEATTLE (ANP/RTR) - De schade aan datacenters van Amazon in het Midden-Oosten is het gevolg van droneaanvallen, meldt de clouddivisie van het bedrijf op zijn statuspagina. Twee datacenters in de Verenigde Arabische Emiraten werden "direct geraakt" door drones. In Bahrein zorgde een droneaanval in de buurt van een datacenter voor schade.
50 minuten geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dinsdag verder omhooggegaan door de onrust in het Midden-Oosten na de sterke prijsstijging op maandag. Israël valt nu ook doelwitten van Hezbollah in Libanon aan. Iran heeft aanvallen uitgevoerd op energiefaciliteiten in Saudi-Arabië en Qatar. Daarnaast heeft de Iraanse Revolutionaire Garde gedreigd olietankers in brand te steken die de Straat van Hormuz proberen te passeren.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wachtlijst bij Stedin voor bedrijven voor een nieuwe of zwaardere aansluiting is vorig jaar gegroeid. In 2025 nam de wachtlijst volgens het jaarverslag van de netbeheerder toe met bijna 800 aanvragen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in februari 2,4 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. Daarmee bleef de inflatie onveranderd ten opzichte van een maand eerder. In die maand nam de inflatie af tot 2,4 procent, van 2,8 procent in december.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/AFP) - De olieprijzen zijn maandag met de grootste dagstijging in vier jaar omhooggeschoten na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. Brent-olie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten en de Noordzee, steeg in de vroege Aziatische handel met 13 procent tot ruim 82 dollar per vat. Vrijdag sloot de prijs nog op 72,87 dollar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een verruiming van de leennormen voor huizenkopers is onwenselijk. Maar nu het maximale bedrag beperken dat huizenkopers mogen lenen bij de koop van een woning, is ook niet verstandig. Dat stellen De Nederlandsche Bank (DNB) en de Autoriteit Financiële Markten (AFM) in een nieuw rapport. Dat laatste zou het voor starters namelijk nog moeilijker maken om een huis te bemachtigen.
8 uur geleden