FNV eist bij hoofdkantoor UWV uitleg over 'WIA-chaos'
AMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV eist bij het hoofdkantoor van uitkeringsinstantie UWV in Amsterdam uitleg over de "WIA-chaos". Het UWV heeft WIA-uitkeringen, die mensen krijgen omdat zij arbeidsongeschikt zijn, jarenlang verkeerd berekend. Dat kwam eerder naar voren tijdens een debat in de Tweede Kamer. Bij de actie van de bond zijn tientallen leden aanwezig.
De actie begon om 10.30 uur. Een aantal aanwezigen is in gesprek met een afgevaardigde van de raad van bestuur van het UWV. FNV wil dat er voor het einde van het jaar duidelijkheid komt voor mensen die mogelijk gedupeerd worden door de verkeerde berekening van de WIA-uitkeringen. "Het kan niet langer zo doorgaan dat mensen maandenlang in onzekerheid verkeren over hun inkomen, terwijl de fouten zich opstapelen", stelt een woordvoerder.
Een woordvoerder van het UWV snapt dat er zorgen zijn bij cliënten en zegt dat de instantie die zorgen deelt. "We staan als UWV voor een grote opgave in een complexe situatie als het gaat om wet- en regelgeving." Hij verwijst onder meer naar de Algemene Rekenkamer, die vorig jaar concludeerde dat de WIA te complex is.
De Tweede Kamer gaat dinsdag in debat met minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken) over de problemen die spelen rond de WIA-uitkeringen. De minister stelde begin september dat er "een substantieel aantal onjuistheden is aangetroffen" bij het UWV waardoor WIA-uitkeringen van mensen te hoog of te laag zijn uitgevallen. Om hoeveel mensen het gaat, is nog altijd onduidelijk, maar mogelijk betreft het tienduizenden uitkeringen. Het UWV is nog bezig met het interne onderzoek naar de verkeerd vastgestelde uitkeringen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Nederland krijgt minder bezoekers uit Azië zoals uit China, Japan en India over de vloer door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat hoort het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen (NBTC) vanuit de sector. Door de oorlog is het vliegverkeer tussen Azië en Europa ernstig verstoord. Dat leidt tot minder bezoek aan bij Aziaten populaire toeristische trekpleisters als het waterrijke dorp Giethoorn, de molens van Kinderdijk en het bloemenpark Keukenhof, aldus het NBTC.
7 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse export van bloemen en planten is in het eerste kwartaal van 2026 licht gekrompen. De totale waarde van de uitvoer van bloemen en planten bedroeg bijna 2,1 miljard euro. Dat is 0,6 procent minder dan een jaar geleden, meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB).
22 minuten geledenMANILLA (ANP/RTR/DPA) - China is boos over militaire oefeningen van de Verenigde Staten, de Filipijnen en voor het eerst ook Japan. "De komst van troepen van buiten schept verdeeldheid en confrontatie", waarschuwt China.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil kijken hoe het de verdeling van vliegtuigbrandstof in de EU kan "optimaliseren", meldt Bloomberg op basis van concept-energiemaatregelen die het heeft ingezien. De Europese Commissie presenteert woensdag een pakket energiemaatregelen vanwege de hoge energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoopgolf van huurwoningen neemt nauwelijks af, ondanks versoepelingen van de Wet betaalbare huur die de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening (VRO) Elanor Boekholt-O'Sullivan heeft aangekondigd. Dat zegt Vastgoed Belang, de belangenvereniging voor particuliere verhuurders, na onderzoek onder ruim 1100 verhuurders naar aanleiding van die aangekondigde versoepelingen.
1 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De Duitse industrie verwacht dit jaar geen groei van de productie meer, mede door de oorlog in het Midden-Oosten die voor onzekerheid bij bedrijven zorgt. Dat heeft de industriële lobbygroep BDI maandag gezegd. Voor dit jaar wordt nu hoogstens op stagnatie van de industriële productie in de grootste economie van Europa gerekend door de BDI, voluit Bundesverband der Deutschen Industrie.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onlinewoonwinkel FonQ kan rekenen op veel interesse van partijen voor een doorstart. Dat melden de curatoren in het eerste faillissementsverslag. Om hoeveel geïnteresseerden het gaat, melden de curatoren niet.
2 uur geleden