FNV eist bij hoofdkantoor UWV uitleg over 'WIA-chaos'
AMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV eist bij het hoofdkantoor van uitkeringsinstantie UWV in Amsterdam uitleg over de "WIA-chaos". Het UWV heeft WIA-uitkeringen, die mensen krijgen omdat zij arbeidsongeschikt zijn, jarenlang verkeerd berekend. Dat kwam eerder naar voren tijdens een debat in de Tweede Kamer. Bij de actie van de bond zijn tientallen leden aanwezig.
De actie begon om 10.30 uur. Een aantal aanwezigen is in gesprek met een afgevaardigde van de raad van bestuur van het UWV. FNV wil dat er voor het einde van het jaar duidelijkheid komt voor mensen die mogelijk gedupeerd worden door de verkeerde berekening van de WIA-uitkeringen. "Het kan niet langer zo doorgaan dat mensen maandenlang in onzekerheid verkeren over hun inkomen, terwijl de fouten zich opstapelen", stelt een woordvoerder.
Een woordvoerder van het UWV snapt dat er zorgen zijn bij cliënten en zegt dat de instantie die zorgen deelt. "We staan als UWV voor een grote opgave in een complexe situatie als het gaat om wet- en regelgeving." Hij verwijst onder meer naar de Algemene Rekenkamer, die vorig jaar concludeerde dat de WIA te complex is.
De Tweede Kamer gaat dinsdag in debat met minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken) over de problemen die spelen rond de WIA-uitkeringen. De minister stelde begin september dat er "een substantieel aantal onjuistheden is aangetroffen" bij het UWV waardoor WIA-uitkeringen van mensen te hoog of te laag zijn uitgevallen. Om hoeveel mensen het gaat, is nog altijd onduidelijk, maar mogelijk betreft het tienduizenden uitkeringen. Het UWV is nog bezig met het interne onderzoek naar de verkeerd vastgestelde uitkeringen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger gesloten. Beleggers reageerden onder meer op positieve kwartaalresultaten van Alphabet, het moederbedrijf van Google, en de fabrikant van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks Caterpillar.
16 minuten geledenDEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn "ernstig bezorgd" over plannen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor een zogenoemd invoedingstarief voor grote elektriciteitsproducenten. Daarmee moeten bijvoorbeeld zonneparken, windparken en elektriciteitscentrales meebetalen aan de kosten voor het uitbreiden van het volle stroomnet.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer ruimte geven aan grote fusies binnen de Europese Unie. Dat staat in een herziene richtlijn voor fusies die de Europese Commissie donderdag naar buiten brengt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal patentaanvragen in Nederland is vorig jaar toegenomen. Volgens Octrooicentrum Nederland is de hoeveelheid Nederlandse verzoeken voor het eerst vier jaar gestegen, terwijl buitenlandse aanvragen terugliepen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag flink hoger geëindigd. Beleggers hadden aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op het Damrak en het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone onveranderd te laten. De olieprijzen daalden, nadat ze de afgelopen dagen waren opgelopen naar het hoogste niveau in vier jaar door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.
4 uur geleden