FNV eist bij hoofdkantoor UWV uitleg over 'WIA-chaos'
AMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV eist bij het hoofdkantoor van uitkeringsinstantie UWV in Amsterdam uitleg over de "WIA-chaos". Het UWV heeft WIA-uitkeringen, die mensen krijgen omdat zij arbeidsongeschikt zijn, jarenlang verkeerd berekend. Dat kwam eerder naar voren tijdens een debat in de Tweede Kamer. Bij de actie van de bond zijn tientallen leden aanwezig.
De actie begon om 10.30 uur. Een aantal aanwezigen is in gesprek met een afgevaardigde van de raad van bestuur van het UWV. FNV wil dat er voor het einde van het jaar duidelijkheid komt voor mensen die mogelijk gedupeerd worden door de verkeerde berekening van de WIA-uitkeringen. "Het kan niet langer zo doorgaan dat mensen maandenlang in onzekerheid verkeren over hun inkomen, terwijl de fouten zich opstapelen", stelt een woordvoerder.
Een woordvoerder van het UWV snapt dat er zorgen zijn bij cliënten en zegt dat de instantie die zorgen deelt. "We staan als UWV voor een grote opgave in een complexe situatie als het gaat om wet- en regelgeving." Hij verwijst onder meer naar de Algemene Rekenkamer, die vorig jaar concludeerde dat de WIA te complex is.
De Tweede Kamer gaat dinsdag in debat met minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken) over de problemen die spelen rond de WIA-uitkeringen. De minister stelde begin september dat er "een substantieel aantal onjuistheden is aangetroffen" bij het UWV waardoor WIA-uitkeringen van mensen te hoog of te laag zijn uitgevallen. Om hoeveel mensen het gaat, is nog altijd onduidelijk, maar mogelijk betreft het tienduizenden uitkeringen. Het UWV is nog bezig met het interne onderzoek naar de verkeerd vastgestelde uitkeringen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De eigenaar van de Kanaaltunnel, Getlink, verwacht dat het treinverkeer in de tunnel vanaf 15.00 uur geleidelijk kan worden hervat na een stroomstoring. Dat meldt een woordvoerster aan persbureau AFP.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Lodewijk Asscher en Ton Heerts kunnen verdergaan met hun hervormingen bij vakbond FNV. De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft dinsdag besloten dat de twee tijdelijke toezichthouders eenmalig de statuten van de grootste vakbond van Nederland mogen aanpassen.
32 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Alle Eurostar-treinritten van en naar Londen zijn tot nader order geschrapt. Een probleem in de bovenleiding van de Kanaaltunnel zorgt voor grote hinder. Eurostar roept reizigers op hun reis uit te stellen naar een andere datum.
1 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ houdt in het eerste kwartaal van volgend jaar vast aan zijn pauze bij het verhogen van de productie. Dat melden bronnen bij OPEC+ aan persbureau Bloomberg. De organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, vergadert komend weekend via videoconferentie over de productie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL zet de komende jaren in op een landelijk netwerk van laadpleinen in de buurt van verschillende regionale sorteercentra. De laadpleinen worden in eerste instantie gebruikt door de eigen elektrische vrachtwagens van de post- en pakketvervoerder. Op termijn worden de laadpleinen opengesteld voor andere vervoerders.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - India stelt dat de eigen economie dit jaar voor het eerst groter is dan die van Japan. Het land met de meeste inwoners ter wereld zou daarmee de op drie na grootste economie ter wereld zijn.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een kleine winst begonnen aan de laatste volle handelsdag van het jaar. Op woensdag, oudejaarsdag, zijn de aandelenmarkten in Amsterdam, Brussel, Parijs en Londen nog een halve dag open. De beurzen in Frankfurt, Zürich en Milaan blijven dan dicht. Op donderdag 1 januari zijn alle beurzen gesloten.
6 uur geleden