Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: economie moet socialer na de coronacrisis

FNV: economie moet socialer na de coronacrisis

AMSTERDAM (ANP) - De economische impact van de uitbraak van het nieuwe coronavirus zal de wereld veranderen, voorspelt FNV. Wat 's lands grootste vakbond betreft wordt de crisis de aanzet voor de overgang naar "een duurzame economie die gericht is op het welzijn van mensen".

"FNV zal er alles aan doen om te zorgen dat het meest positieve scenario van het CPB werkelijkheid wordt", zegt vicevoorzitter Tuur Elzinga. Hij wijst erop dat de bond samen met kabinet en werkgevers gewerkt heeft aan een pakket noodmaatregelen om bedrijven te helpen en banen te behouden.

Dat zorgt volgens Elzinga op korte termijn voor zoveel mogelijk zekerheid en bescherming van inkomen voor werknemers. "Maar regeren is vooruitzien, dus moet het kabinet snel nu ook lessen trekken en kiezen voor een meer sociale economie op de langere termijn."

Daarbij hoort volgens FNV ook een herbezinning op welke beroepen er echt toe doen. "Zorgverleners, onderwijzend personeel, vakkenvullers en transport- en distributiemedewerkers zijn de afgelopen jaren te weinig op waarde geschat", zegt Elzinga. "Terwijl juist zij nu onmisbaar blijken."

Meer uit Financieel

Adyen en Magnum hard onderuit op Damrak na kwartaalupdates

AMSTERDAM (ANP) - Adyen en Magnum behoorden donderdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs na tegenvallende kwartaalberichten. Betaalbedrijf Adyen, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh, Spotify en Groupon, kelderde 20 procent ondanks een stevige stijging van de omzet in de tweede helft van 2025. Voor dit jaar werd de omzetverwachting echter bijgesteld tot een groei van 20 tot 22 procent. Eerder rekende Adyen nog op een omzetstijging van 20 tot 25 procent.

27 minuten geleden
NN Group profiteert van hervorming Nederlands pensioenstelsel

DEN HAAG (ANP) - NN Group, bekend van Nationale-Nederlanden, profiteert van de hervorming van het Nederlandse pensioenstelsel. Mede daardoor is er afgelopen jaar 2,6 miljard euro aan pensioengeld ingestroomd bij de pensioentak van de verzekeraar. Topman David Knibbe zag verder groei met verzekeringen in het buitenland en wijst erop dat het door AI tegelijk lukt om kosten te verlagen.

42 minuten geleden
Mercedes verwacht geen groei in 2026 door concurrentie China

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Mercedes-Benz verwacht dat de winstmarges dit jaar onder druk blijven staan. Het autoconcern uit Stuttgart worstelt met de verhoogde Amerikaanse invoerheffingen en scherpe concurrentie van autoproducenten in China.

1 uur geleden
Unilever voert onder topman Fernandez winst op

LONDEN (ANP) - Voedings- en verzorgingsmiddelenconcern Unilever heeft in het eerste jaar onder topman Fernando Fernandez een hogere winst in de boeken gezet. Het Britse bedrijf achter merken als Dove, Knorr en Rexona zette vaart achter een grote reorganisatie om kosten te besparen. Ook kondigde Unilever veel verkoopdeals aan om van minder goed presterende merken af te komen.

1 uur geleden
Kosten afsplitsing drukken op winst Magnum

AMSTERDAM (ANP) - IJsbedrijf Magnum, ook bekend van merken als Cornetto en Ben & Jerry's, heeft vorig jaar een fors lagere nettowinst in de boeken gezet. Dat had onder meer te maken met kosten voor de afsplitsing van Unilever. De opbrengsten daalden licht.

1 uur geleden
Adyen rekent op minimaal 20 procent omzetgroei na sterk winstjaar

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse betaalbedrijf Adyen verwacht dat de omzet dit jaar met minstens 20 procent stijgt, na een groei van 21 procent vorig jaar. De winst uit de gewone bedrijfsactiviteiten klom afgelopen jaar met 26 procent tot 1,3 miljard euro, maakte het in Amsterdam gevestigde bedrijf donderdag bekend.

1 uur geleden
AB InBev vangt lagere bierverkoop op met alcoholvrije dranken

BRUSSEL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Anheuser-Busch InBev (AB InBev), de grootste bierbrouwer ter wereld, heeft afgelopen kwartaal opnieuw minder bier verkocht. De brouwer achter merken als Budweiser, Stella Artois, Hertog Jan, Jupiler en Leffe kampt net als concurrenten Heineken en Carlsberg met zwakke verkopen doordat de vraag naar bier in veel belangrijke markten afneemt, mede doordat de alcoholconsumptie daalt door zorgen over de negatieve gevolgen voor de gezondheid.

1 uur geleden