Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: duizenden mensen bij 1 mei-viering in Utrecht

FNV: duizenden mensen bij 1 mei-viering in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Ongeveer vierduizend mensen hebben zondag meegelopen tijdens een mars op de Dag van de Arbeid (1 mei) in Utrecht. Dat aantal is een schatting van een woordvoerster van de vakbond FNV. De deelnemers demonstreerden tegen sociaaleconomische ongelijkheid.

De "demonstratieve mars tegen sociaaleconomische scheefgroei in Nederland", zoals FNV het omschrijft, was na twee jaar onlinebijeenkomsten op 1 mei, dit keer weer gewoon op straat. De actievoerders verzamelden begin van de middag op het Jaarbeursplein en liepen vervolgens naar het Julianapark, waar het programma verderging. Op die manifestatie werd ook de zogenoemde Herman Bode Award uitgereikt aan dat wat het beste actietraject wordt geacht.

Zoals het op de website van FNV staat: Vakbondsleider Herman Bode overleed op 10 januari 2007. Ter nagedachtenis aan zijn inzet voor het vakbondswerk reiken we ook dit jaar op de Dag van de Arbeid (1 mei 2022) de Herman Bode Award uit aan het beste actietraject van het jaar. De winnaar werd de jongerencampagne #NietMijnSchuld voor een ander stelsel van studiefinanciering en een compensatieregeling.

Meer uit Binnenland

Renze Klamer stopt als presentator bij RTL Tonight

HILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.

2 uur geleden
Schademeldingen aardbeving Zeerijp naar 3346 bij finale update

ZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.

5 uur geleden
Passagiers zijn uit trein bij Hilversum, drie mensen aangehouden

HILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.

5 uur geleden
Verdachte situatie in trein bij Hilversum, treinverkeer gestremd

HILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.

6 uur geleden
Volkszanger René Karst (59) overleden

DEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.

10 uur geleden
Paul van Gorcum, de Baron in Bassie & Adriaan, overleden

OEGSTGEEST (ANP) - Acteur en regisseur Paul van Gorcum is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn secretariaat aan het ANP laten weten. Van Gorcum, vooral bekend van zijn rol als Baron van Neemweggen in de televisieserie Bassie en Adriaan, overleed in Oegstgeest.

10 uur geleden
Schrikker Stichting: eerder kinderen uit gezinshuis gehaald

AMSTERDAM (ANP) - Meerdere pleegkinderen zijn zo'n vier jaar geleden al weggehaald uit een gezinshuis in het noorden van het land, omdat ze er verkeerd werden behandeld. Het huis kwam deze week in het nieuws doordat twee kinderen van negen en tien jaar oud er jarenlang ernstig werden verwaarloosd en mishandeld.

11 uur geleden