Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV dringt aan op 'verstandige' regeling voor uitzendkrachten

FNV dringt aan op 'verstandige' regeling voor uitzendkrachten

UTRECHT (ANP) - De FNV wil dat het kabinet met een "verstandige" regeling komt voor uitzendkrachten. Die groep werkenden wordt volgens de grootste vakbond van Nederland extra hard geraakt door de economische gevolgen van het coronavirus.

"De crisis is nogal diep voor die mensen. Wij moeten coulant zijn en zorgen dat hun inkomen niet wegzakt. Daarmee kunnen we de economie draaiend houden," zegt FNV-bestuurder Karin Heynsdijk tegen het ANP. Uitzendkrachten hebben volgens haar vaak geen sociaal vangnet als de WW of een bijstanduitkering. Vanwege het onzekere contract valt hun inkomen als eerste weg als de werkgever vanwege het coronavirus tijdelijk geen werk meer kan aanbieden. De regeling die FNV voor ogen heeft zou het weggevallen salaris moeten compenseren.

Zo'n regeling moet niet te bureaucratisch worden, waarschuwt de vakbondsbestuurder. "Laat mensen niet ingewikkeld bewijs opleggen terwijl ze in de put zitten. Het belangrijkste is dat we snel zorgen dat iedereen een inkomen heeft", dringt Heynsdijk aan.

FNV kan nog niet met zekerheid zeggen of de totale vraag naar uitzendwerk de afgelopen weken is gedaald. De daling in bijvoorbeeld de luchtvaart wordt gecompenseerd door toegenomen vraag in de distributie van levensmiddelen.

Randstad wil nog geen voorlopige cijfers geven over de stand van de uitzendbranche. De uitzendreus geeft daarover op 22 april een update bij de publicatie van de eerstekwartaalcijfers.

Meer uit Financieel

Brussel niet verrast door 'lobby-verzoek' Apple wet in te trekken

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is niet verrast door het "lobby-verzoek" van Apple om de wet digitale markten (DMA) in te trekken, laat een woordvoerder weten. "Apple heeft elk deel van deze wet aangevochten sinds deze in werking is getreden", aldus de zegsman. De EU heeft geen intenties om de techregels aan te passen voor het Amerikaanse bedrijf.

27 minuten geleden
Brussel begint concurrentieonderzoek naar softwareconcern SAP

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is een concurrentieonderzoek gestart naar het grote Duitse softwareconcern SAP. De studie richt zich op software voor het beheer van bedrijfsactiviteiten die via een licentie wordt uitgegeven. SAP kan nu toezeggingen doen aan de commissie om zorgen weg te nemen.

52 minuten geleden
Onderzoeksinstituten: kleine groei Duitse economie dit jaar

BERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse economie zal dit jaar licht groeien, na de krimp in de voorgaande twee jaren. Volgens de vijf belangrijkste economische onderzoeksinstituten in Duitsland komt de groei dit jaar uit op 0,2 procent en versnelt de groei volgend jaar naar 1,3 procent, aangejaagd door enorme overheidsinvesteringen in onder meer infrastructuur.

1 uur geleden
Hogere prijzen deren trendy sandalenmerk Birkenstock niet

LINZ AM RHEIN (ANP) - Hogere prijzen hebben kopers van sandalen en schoenen van Birkenstock vooralsnog niet afgeschrikt. Het Duitse merk is optimistischer geworden over de groei dit jaar, ondanks de extra kosten voor Amerikaanse importheffingen die het bedrijf doorberekent aan de klant.

1 uur geleden
Zwitserland verwacht minder economische groei door heffing VS

BERN (ANP/RTR) - De Zwitserse Nationale Bank (SNB) heeft de economische vooruitzichten voor Zwitserland verlaagd vanwege de hoge Amerikaanse importheffing. Dit meldt de SNB donderdag bij het besluit het rentetarief in het land op 0 procent te houden.

1 uur geleden
BBC: Britse overheid overweegt steun leveranciers automaker JLR

LONDEN (ANP) - De Britse regering overweegt een financiële reddingslijn voor de leveranciers van autofabrikant Jaguar Land Rover (JLR), meldt omroep BBC. De stap volgt op de verlenging van de productiestop van de autofabrikant als gevolg van de cyberaanval begin september.

2 uur geleden
Philips: onderzoeken VS hebben geen directe financiële impact

AMSTERDAM (ANP) - Philips verwacht nu geen financiële impact van onderzoeken die de Amerikaanse regering heeft geopend naar de import van medische technologie. Dat heeft het zorgtechnologieconcern donderdag schriftelijk laten weten. De studies richten zich op de eventuele gevolgen voor de nationale veiligheid.

2 uur geleden