
FNV dreigt met stakingen bij touringcarbedrijven over cao
UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft touringcarbedrijven een ultimatum gestuurd om de eisen voor een nieuwe cao kracht bij te zetten. Als de touringcarbedrijven niet voor volgende week maandag 12.00 uur aan de eisen van de leden voor een nieuwe cao voldoen kunnen er acties zoals stakingen gehouden gaan worden, aldus FNV-bestuurder Lutz Kressin. "We zijn al zo lang bezig om een goede cao voor elkaar te krijgen, het geduld is nu echt op", zegt Kressin in een verklaring.
De touringcarbedrijven hebben voor de zomer een eindbod gedaan, dat de leden van FNV Toer verwierpen. "Onze leden voelden zich niet serieus genomen met een eindbod dat niet meer van deze tijd is. En ze willen niks bijzonders: een leefbaar inkomen en arbeidstijden die een goede balans van werk en privé mogelijk maken", aldus Kressin. In de sector werken ongeveer 3000 mensen.
Kressin zegt dat door de coronacrisis veel bussen stilstonden en daardoor veel chauffeurs konden ervaren hoe het in andere sectoren is. "Dat chauffeurs in andere sectoren meer kunnen verdienen in minder onregelmatiger uren, maakt dat veel chauffeurs, ondanks de liefde voor het vak, de toersector verlaten. Deze onderwaardering van de chauffeurs en hun werk leidt tot steeds snellere leegloop van de sector, die zeker niet door buitenlandse chauffeurs opgevangen kan worden."
FNV eist in het ultimatum onder meer een loonsverhoging van 5 procent en 100 euro bruto per maand. Verder willen de chauffeurs dat alle diensten 100 procent uitbetaald worden. "Het is niet meer van deze tijd om 6 uur te werken en maar 5 uur betaald te krijgen", stelt Kressin. Verder willen de chauffeurs een werkdag van maximaal 12 uur en dat de contracturen worden aangepast bij structureel overwerken.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers lijken voorzichtiger te worden nu de overheidssluiting in de Verenigde Staten aanhoudt. Ook leven er zorgen over mogelijk overgewaardeerde aandelen, na de recordstanden op Wall Street van een dag eerder.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Financiën is Argentinië te hulp geschoten. De Verenigde Staten hebben Argentijnse peso's opgekocht. Daarnaast stelt Washington 20 miljard dollar beschikbaar voor de Argentijnse centrale bank via een swaplijn, waarbij peso's worden uitgeruild voor dollars.
4 uur geledenDELFZIJL (ANP) - Het vrachtschip van de Nederlandse rederij Wagenborg dat sinds begin september vastzat ten noorden van Canada is vlotgetrokken. Het schip Thamesborg ligt volgens de reder stabiel in het water en is op weg naar een haven.
7 uur geledenBELGRADO (ANP/RTR) - Amerikaanse sancties tegen de belangrijkste oliemaatschappij in Servië leiden tot zorgen over de olietoevoer naar het land. Ook kunnen klanten bij tankstations van oliemaatschappij NIS niet meer betalen met American Express, Visa of Mastercard.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft beloofd er alles aan te doen om een Europese maatregel voor minder CO2-uitstoot door auto's te versoepelen. De EU heeft het doel om nieuwe auto's en bestelwagens in 2035 geen CO2 meer uit te laten stoten.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een klein verlies gesloten. Op andere beurzen in Europa waren overwegend kleine uitslagen te zien. Beleggers bleven voorzichtig met het oog op politieke crises in Frankrijk en de Verenigde Staten. Daarnaast zijn er steeds meer zorgen over mogelijk overgewaardeerde aandelen, nadat de beurzen wereldwijd records hebben gebroken.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De topman van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa denkt niet dat het de luchtvaartsector lukt om tegen 2050 per saldo geen CO2 meer uit te stoten. Topman Carsten Spohr wijt dit aan de trage ontwikkeling van technologie en duurzamere vliegtuigbrandstoffen.
8 uur geleden