Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV dreigt met staking hoger onderwijs om bezuinigingen

FNV dreigt met staking hoger onderwijs om bezuinigingen

AMSTERDAM (ANP) - Medewerkers van universiteiten en hogescholen overwegen te staken na het akkoord tussen de coalitie en vier oppositiepartijen over de onderwijsbegroting. De aangekondigde bezuinigingen worden weliswaar verlaagd, maar zijn niet volledig van de baan. "We laten ons niet uit elkaar spelen en gaan ons nu samen met de leden beraden op vervolgacties. Stakingen zijn daarbij niet uitgesloten", zegt FNV-bestuurslid Bas van Weegberg in een verklaring.

De FNV was een van de organisatoren van een groot onderwijsprotest in Den Haag vorige maand. Ongeveer 20.000 studenten en docenten demonstreerden toen op het Malieveld en bij het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap tegen het kabinetsbeleid. Op woensdag waren er protesten in de studentensteden. Volgens de vakbond zullen de bezuinigingen, net als het beperken van het aantal buitenlandse studenten, "desastreuze effecten hebben voor het hoger onderwijs en onze samenleving".

De Algemene Onderwijsbond (AOb), een zelfstandig onderdeel van de FNV, dreigt ook met stakingen als de Eerste Kamer de aangepaste onderwijsbegroting goedkeurt. "En we hebben een lange adem. We houden vol. Want wij willen dit belangrijke werk blijven doen, door kwaliteit te leveren voor onze studenten en de maatschappij. Met innovatieve kracht en door onmisbaar onderzoek te doen", zegt voorzitter Thijs Roovers in een verklaring.

Meer uit Binnenland

Talpa: voorlopig geen nieuwe opnames realityserie Peter Gillis

HILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.

2 uur geleden
Leider eilanden: Hondius legt niet aan, gaat alleen voor anker

SANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.

2 uur geleden
Cruisemaatschappij: juiste procedure gevolgd na eerste overlijden

DEN HAAG (ANP) - Cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions heeft de "juiste procedure" gevolgd toen bleek dat er aan boord van de Hondius een 69-jarige Nederlander was overleden. Dat laat het bedrijf weten in reactie op een video die online rondgaat, waarop te zien is dat de kapitein spreekt van een natuurlijk overlijden.

2 uur geleden
In LUMC opgenomen cruiseschippassagier is besmet met hantavirus

LEIDEN (ANP) - De opvarende van het cruiseschip Hondius die woensdagavond is overgebracht naar het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) is geïnfecteerd met het hantavirus. "De patiënt is hiervan op de hoogte gesteld en heeft toestemming gegeven om deze informatie te delen", meldt het Leidse ziekenhuis.

4 uur geleden
WHO: maatregelen aan boord Hondius tegen verspreiding virus

GENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip Hondius zijn voorzorgsmaatregelen getroffen om de kans op verspreiding van het hantavirus zo klein mogelijk te houden. Zo worden de kamers aan boord gedesinfecteerd, blijven opvarenden zoveel mogelijk in hun hut waar ze eten en water krijgen en er is gevraagd een mondmasker te dragen. Dat zei de Amerikaanse epidemioloog Maria Van Kerkhove tijdens een persconferentie van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).

5 uur geleden
Radboudumc: opgenomen patiënt heeft het hantavirus

NIJMEGEN (ANP) - De opvarende van het cruiseschip de m/v Hondius die donderdag is opgenomen in het Radboudumc, is positief getest op het hantavirus. Dat bevestigt het ziekenhuis in Nijmegen op basis van informatie van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). De patiënt ligt in isolatie.

6 uur geleden
Koninklijke Marechaussee: brand 't Harde door springstof-oefening

DEN HAAG (ANP) - De natuurbrand die op 29 april uitbrak op het Artillerie Schietkamp (ASK) in 't Harde is veroorzaakt door een oefening met springstoffen. Dat meldt de Koninklijke Marechaussee (KMAR) op basis van feitenonderzoek naar de brand. Er zijn geen aanwijzingen gevonden voor strafbare feiten.

6 uur geleden