FNV dreigt met staking bij afhandelaar Swissport Cargo op Schiphol
SCHIPHOL (ANP) - Vakbond FNV dreigt met stakingen bij vrachtafhandelbedrijf Swissport Cargo op Schiphol. De directie van het bedrijf krijgt van de bond nog tot woensdag halverwege de dag de tijd om in te gaan op eisen voor een nieuwe cao, anders zullen medewerkers hun werk neerleggen.
FNV-bestuurder Stijn Jansen legt uit dat vliegtuigen dan niet met vracht beladen zullen worden. Passagiers zullen geen last hebben van de acties, want hun koffers worden door een andere tak van Swissport verwerkt waar geen actie wordt gevoerd. Een nieuwe kofferchaos op Schiphol zoals die er vorige zomer was, zou door deze staking dus niet moeten kunnen ontstaan.
De vrachthandelaars laden onder meer bloemen in en uit. Ook bijvoorbeeld producten als iPhones of medicijnen worden volgens FNV veel met het vliegtuig vervoerd.
Onvoldoende
FNV ergert zich eraan dat Swissport Cargo met de ondernemingsraad een loonsverhoging van minimaal 4,25 procent heeft afgesproken, zonder dat de bond hier enige inspraak in had. Jansen vindt de loonsverhoging voor de circa 200 tot 250 medewerkers ruim onvoldoende. "Een Swissport-vrachtmedewerker verdient al fors minder dan zijn collega bij een ander bedrijf in deze sector."
De bond wil dat de onderneming de lonen zodanig verhoogt dat de flinke prijsstijgingen van de laatste tijd worden gecompenseerd. Dat zou volgens Jansen neerkomen op een plus van 14,3 procent. Daarbij eist hij in het ultimatum dat Swissport Cargo met de vakbond over een cao onderhandelt en niet een arbeidsvoorwaardenregeling overeenkomt met de ondernemingsraad.
Swissport laat in een reactie weten dat "de gesprekken met onze sociale partners doorgaan en dat er al een volgende ontmoeting staat gepland". Het bedrijf zegt te geloven "dat er een overeenkomst kan worden gevonden die acceptabel is voor beide kanten" en wil verder geen commentaar geven.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
9 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst gesloten, na het verlies een dag eerder. Betalingsverwerker Adyen en chiptoeleverancier Besi waren in trek bij beleggers op het Damrak.
11 uur geledenANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau ooit door zorgen over een sterk stijgende inflatie als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van definitieve cijfers. Door de oorlog zijn de brandstofprijzen flink gestegen en dat raakt de koopkracht van huishoudens in de Verenigde Staten.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Justitie in de Verenigde Staten sluit het onderzoek naar de Federal Reserve, maakte aanklaagster Jeanine Pirro bekend via X. Formeel ging dat onderzoek over kostenoverschrijdingen bij een verbouwing van het kantoor van de centrale bank. Maar Fed-voorzitter Jerome Powell zei begin dit jaar dat de regering van president Donald Trump via een strafrechtelijk onderzoek druk wilde uitoefenen op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.
12 uur geleden