FNV dreigt met staking bij afhandelaar Swissport Cargo op Schiphol
SCHIPHOL (ANP) - Vakbond FNV dreigt met stakingen bij vrachtafhandelbedrijf Swissport Cargo op Schiphol. De directie van het bedrijf krijgt van de bond nog tot woensdag halverwege de dag de tijd om in te gaan op eisen voor een nieuwe cao, anders zullen medewerkers hun werk neerleggen.
FNV-bestuurder Stijn Jansen legt uit dat vliegtuigen dan niet met vracht beladen zullen worden. Passagiers zullen geen last hebben van de acties, want hun koffers worden door een andere tak van Swissport verwerkt waar geen actie wordt gevoerd. Een nieuwe kofferchaos op Schiphol zoals die er vorige zomer was, zou door deze staking dus niet moeten kunnen ontstaan.
De vrachthandelaars laden onder meer bloemen in en uit. Ook bijvoorbeeld producten als iPhones of medicijnen worden volgens FNV veel met het vliegtuig vervoerd.
Onvoldoende
FNV ergert zich eraan dat Swissport Cargo met de ondernemingsraad een loonsverhoging van minimaal 4,25 procent heeft afgesproken, zonder dat de bond hier enige inspraak in had. Jansen vindt de loonsverhoging voor de circa 200 tot 250 medewerkers ruim onvoldoende. "Een Swissport-vrachtmedewerker verdient al fors minder dan zijn collega bij een ander bedrijf in deze sector."
De bond wil dat de onderneming de lonen zodanig verhoogt dat de flinke prijsstijgingen van de laatste tijd worden gecompenseerd. Dat zou volgens Jansen neerkomen op een plus van 14,3 procent. Daarbij eist hij in het ultimatum dat Swissport Cargo met de vakbond over een cao onderhandelt en niet een arbeidsvoorwaardenregeling overeenkomt met de ondernemingsraad.
Swissport laat in een reactie weten dat "de gesprekken met onze sociale partners doorgaan en dat er al een volgende ontmoeting staat gepland". Het bedrijf zegt te geloven "dat er een overeenkomst kan worden gevonden die acceptabel is voor beide kanten" en wil verder geen commentaar geven.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse tak van de video-app TikTok is officieel overgedragen aan de nieuw opgerichte joint venture TikTok USDS. De vorige eigenaar, de in Beijing gevestigde ByteDance-groep, behoudt een belang van iets minder dan 20 procent in TikTok USDS, aldus het bedrijf in een verklaring.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bouwsector heeft de komende vijf jaar 94.000 nieuwe mensen nodig, anders wordt het een "serieus probleem" om alle opdrachten te realiseren en dreigen vertragingen. Dit heeft directeur Taco van Hoek van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) gezegd in gesprek met het ANP. De geplande personeelsuitbreiding bij Defensie kan het de bouw nog lastiger maken.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het aantal juridische conflicten over de koop en verkoop van woningen neemt toe, ziet verzekeraar Achmea. Die trend wordt door de verzekeraar toegeschreven aan de krapte op de woningmarkt. Achmea Rechtsbijstand ontving vorig jaar 3600 meldingen van geschillen tussen kopers en verkopers, een toename van ruim 14 procent.
5 uur geledenSEATTLE (ANP) - Webwinkelconcern Amazon is van plan volgende week een tweede ronde van ontslagen door te voeren als onderdeel van een breder doel om zo'n 30.000 kantoorfuncties te schrappen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Autofabrikant Tesla was donderdag een duidelijke winnaar op de beurs in New York. Beleggers leken vooral positief over nieuws dat het bedrijf begint met het aanbieden van echte Robotaxi-ritten in het Texaanse Austin. Dat wordt gezien als een belangrijke mijlpaal. Verder kondigde topman Elon Musk vanuit Davos aan dat Tesla waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots gaat verkopen aan het grote publiek.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lingerieketen Hunkemöller hoeft een groep boze investeerders geen inzage te geven in documenten rond de "onteigening" van hun obligaties. De rechter in Amsterdam wees door de investeerders ingediende vorderingen donderdag af en noemde de zaak te prematuur en te speculatief.
8 uur geledenBROOMFIELD (ANP/BLOOMBERG) - LEGO-fans kunnen binnenkort de kenmerkende kleurrijke steentjes van het merk aan hun voeten dragen. De Amerikaanse maker van plastic klompen Crocs is een meerjarige samenwerking aangegaan met de Deense speelgoedfabrikant. Crocs wil dit voorjaar klompen in de vorm van LEGO-steentjes op de markt brengen, in een poging om nieuwe consumenten te trekken.
9 uur geleden