FNV dreigt met rechtszaak om covidregeling zorgmedewerkers
UTRECHT (ANP) - De FNV is niet te spreken over de manier waarop het kabinet een vergoeding wil regelen voor mensen die in de zorg werken en langdurige coronaklachten hebben opgelopen. De vakbond spreekt van een "keiharde vuist in het gezicht van de mensen wiens leven al verknald is" en dreigt naar de rechter te stappen.
Het coronavirus dook bijna drie jaar geleden op in Nederland. In die beginperiode raakte een onbekend aantal zorgmedewerkers besmet met het virus. Bij sommigen zijn die klachten nooit meer overgegaan. Ze raakten eerder dit jaar hun baan kwijt, omdat ze toen twee jaar lang ziek waren.
Minister Conny Helder (Langdurige Zorg) kondigde vrijdag aan dat ze volgende week met werkgevers gaat praten over een compensatie. Dat is bij de FNV in het verkeerde keelgat geschoten. De minister "wil dat werkgevers en vakbonden een regeling gaan uitwerken aan de cao-tafel. Terwijl de frontstrijders die tijdens de eerste coronagolf besmet zijn geraakt, geen werkgever meer hebben", zegt vicevoorzitter Kitty Jong. Als er op die manier een regeling komt, moeten andere zorgmedewerkers die vergoeding "gaan betalen van het geld dat eigenlijk voor loonsverhogingen bedoeld is", aldus Jong.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.
8 uur geleden