Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV dreigt met 'hete zomer' als Schiphol eisenpakket negeert

FNV dreigt met 'hete zomer' als Schiphol eisenpakket negeert

SCHIPHOL (ANP) - Vakbond FNV voorspelt een "hete zomer" op Schiphol als luchthaventopman Dick Benschop geen werk maakt van de verbetering van de werkomstandigheden van het personeel. Volgens de bond is het zaak dat er voor de zomer een akkoord ligt waarin de luchthaven aan de eisen van de werknemers tegemoetkomt, anders gaat er waarschijnlijk weer gestaakt worden.

In het eisenpakket staat onder meer dat er voldoende werknemers in dienst moeten zijn om de werkzaamheden te verrichten. Ook dringt FNV aan op een eenmalige vakantiepiektoeslag van 200 euro per week voor krachten in de bagageafhandeling, beveiliging en schoonmaak. Beveiligers zouden verder minimaal tien aaneengesloten dagen verlof moeten kunnen opnemen in de zomerperiode.

Volgens FNV-campagneleider Joost van Doesburg negeert Schiphol al maandenlang de waarschuwingen vanaf de werkvloer. "In plaats van de oorzaken aan te pakken doet ze deze waarschuwingen af als stemmingmakerij", geeft hij aan.

Niet op orde

Door de chaos van de afgelopen anderhalve week is in de ogen van de FNV'er "klip en klaar" dat Schiphol zijn beleid niet op orde heeft. Van Doesburg verwijst ook naar de excuses die Benschop dinsdag maakte voor de ontstane situatie. "De toezegging gistermiddag van Dick Benschop om honderden extra beveiligers aan te nemen klinkt leuk, maar de problemen zijn breder dan alleen de beveiliging. Maar als hij het echt meent, dan gaan we als FNV optimistisch de onderhandelingen in."

FNV spreekt later op de dag met Schiphol. Van Doesburg wil dat Schiphol het voortouw gaat nemen bij het oplossen van de problemen en het gesprek aangaat met de vele bedrijven die op de luchthaven actief zijn. Aan bijvoorbeeld beveiligingsbedrijven, bagageafhandelaars en schoonmaakbedrijven zijn in de ogen van FNV taken uitbesteed die eigenlijk tot het takenpakket van Schiphol zelf horen. Dat die bedrijven hun personeel beter zouden moeten belonen, is een boodschap die Schiphol volgens Van Doesburg daarom ook zelf zou moeten overbrengen.

Woensdag in de loop van de dag meldde de vakbondsman dat de onrust onder het personeel zo groot was dat er bij de beveiliging op Schiphol al een wilde staking was uitgebroken, oftewel een staking die niet door de vakbond is georganiseerd. Maar dat bleek later iets te voorbarig. Schiphol zelf ontkende dat er sprake was van een werkonderbreking en Van Doesburg nuanceerde zijn eigen bewoordingen vervolgens. Hij zou van beveiligers via de chat hebben begrepen dat ze aan het staken waren, maar kon niet controleren of ze hun werk ook echt hadden neergelegd.

Meer uit Financieel

Gemiddelde pensioenleeftijd stijgt naar 66 jaar en 4 maanden

DEN HAAG (ANP) - De gemiddelde pensioenleeftijd is vorig jaar gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2025 gingen ruim 100.000 werknemers gemiddeld op 66 jaar en 4 maanden met pensioen, ruim 2,5 maanden later dan in 2024.

45 minuten geleden
Fors meer volledig elektrische auto's verkocht in EU

BRUSSEL (ANP) - De verkoop van volledig elektrische auto's in de hele Europese Unie is in maart met bijna 50 procent toegenomen ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar. Dat meldt de Europese autobrancheorganisatie ACEA. Nederland vormt daarin wel een uitzondering.

1 uur geleden
Pensioenfondsen ABP en PME houden buffer over ondanks Iranoorlog

ROTTERDAM (ANP) - Door de onrust in het Midden-Oosten was het een lastig eerste kwartaal voor pensioenfondsen. Ambtenarenpensioenfonds ABP en metalektrofonds PME zagen hun financiƫle positie verslechteren, maar houden niettemin een stevige buffer over. Daardoor houden aangesloten gepensioneerden en andere deelnemers zicht op een mogelijke pensioenverhoging, als de fondsen volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel.

6 uur geleden
Tesla voert winst op na dalende verkopen door reputatie Elon Musk

AUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn winst opgevoerd, nadat de elektrische autofabrikant vorig jaar nog last had van lagere verkopen en hogere kosten. De elektrische autofabrikant van topman Elon Musk boekte een nettowinst van 477 miljoen dollar, omgerekend zo'n 407,5 miljoen euro. Dat is 17 procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar.

8 uur geleden
Chipmaker TSMC wil geavanceerdste ASML-machines pas in 2029 kopen

HSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, de grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen ter wereld, is voorlopig niet van plan om de geavanceerdste machines van het Nederlandse ASML aan te schaffen. Het bedrijf wil hiermee wachten tot in 2029 om kosten te besparen, heeft een hoge leidinggevende bij TSMC tegen verslaggevers gezegd.

8 uur geleden
Recordstanden op Wall Street na verlenging wapenstilstand

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan, nadat de Amerikaanse president Donald Trump aankondigde de wapenstilstand met Iran te verlengen. De brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq sloten op een recordstand. De Straat van Hormuz is nog altijd gesloten en de olieprijzen stegen daardoor opnieuw.

8 uur geleden
Nieuwe topman voor socialmediaplatform LinkedIn

SUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.

10 uur geleden