Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV dreigt met 'hete zomer' als Schiphol eisenpakket negeert

FNV dreigt met 'hete zomer' als Schiphol eisenpakket negeert

SCHIPHOL (ANP) - Vakbond FNV voorspelt een "hete zomer" op Schiphol als luchthaventopman Dick Benschop geen werk maakt van de verbetering van de werkomstandigheden van het personeel. Volgens de bond is het zaak dat er voor de zomer een akkoord ligt waarin de luchthaven aan de eisen van de werknemers tegemoetkomt, anders gaat er waarschijnlijk weer gestaakt worden.

In het eisenpakket staat onder meer dat er voldoende werknemers in dienst moeten zijn om de werkzaamheden te verrichten. Ook dringt FNV aan op een eenmalige vakantiepiektoeslag van 200 euro per week voor krachten in de bagageafhandeling, beveiliging en schoonmaak. Beveiligers zouden verder minimaal tien aaneengesloten dagen verlof moeten kunnen opnemen in de zomerperiode.

Volgens FNV-campagneleider Joost van Doesburg negeert Schiphol al maandenlang de waarschuwingen vanaf de werkvloer. "In plaats van de oorzaken aan te pakken doet ze deze waarschuwingen af als stemmingmakerij", geeft hij aan.

Niet op orde

Door de chaos van de afgelopen anderhalve week is in de ogen van de FNV'er "klip en klaar" dat Schiphol zijn beleid niet op orde heeft. Van Doesburg verwijst ook naar de excuses die Benschop dinsdag maakte voor de ontstane situatie. "De toezegging gistermiddag van Dick Benschop om honderden extra beveiligers aan te nemen klinkt leuk, maar de problemen zijn breder dan alleen de beveiliging. Maar als hij het echt meent, dan gaan we als FNV optimistisch de onderhandelingen in."

FNV spreekt later op de dag met Schiphol. Van Doesburg wil dat Schiphol het voortouw gaat nemen bij het oplossen van de problemen en het gesprek aangaat met de vele bedrijven die op de luchthaven actief zijn. Aan bijvoorbeeld beveiligingsbedrijven, bagageafhandelaars en schoonmaakbedrijven zijn in de ogen van FNV taken uitbesteed die eigenlijk tot het takenpakket van Schiphol zelf horen. Dat die bedrijven hun personeel beter zouden moeten belonen, is een boodschap die Schiphol volgens Van Doesburg daarom ook zelf zou moeten overbrengen.

Woensdag in de loop van de dag meldde de vakbondsman dat de onrust onder het personeel zo groot was dat er bij de beveiliging op Schiphol al een wilde staking was uitgebroken, oftewel een staking die niet door de vakbond is georganiseerd. Maar dat bleek later iets te voorbarig. Schiphol zelf ontkende dat er sprake was van een werkonderbreking en Van Doesburg nuanceerde zijn eigen bewoordingen vervolgens. Hij zou van beveiligers via de chat hebben begrepen dat ze aan het staken waren, maar kon niet controleren of ze hun werk ook echt hadden neergelegd.

Meer uit Financieel

Washington dreigt met nieuwe importheffingen, ook voor EU

WASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen nieuwe importheffingen in te stellen voor producten uit zestig economieën, waaronder de Europese Unie, Canada en China. Volgens Washington falen de landen in het uitbannen van producten die mogelijk met dwangarbeid zijn gemaakt.

2 uur geleden
Thomas de Boer wordt nieuwe topman Shell Nederland

DEN HAAG (ANP) - Shell Nederland krijgt een nieuwe topman. Huidig president-directeur Frans Everts treedt per 1 september af en wordt dan opgevolgd door Thomas de Boer. Everts geeft sinds 1 april 2023 leiding aan Shell Nederland en neemt na een dienstverband van 37 jaar afscheid van het bedrijf.

3 uur geleden
Britse toezichthouder wil dat Google AI-samenvattingen aanpast

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Google moet van de Britse mededingingsautoriteit aanpassingen doorvoeren rond de AI-samenvattingen in zijn zoekresultaten. Dat moet leiden tot eerlijkere deals voor uitgevers en consumenten en de zoekdiensten van Google in het Verenigd Koninkrijk verbeteren, meldt de Competition and Markets Authority (CMA) woensdag.

3 uur geleden
EU-Hof: Facebook Marketplace is geen digitale poortwachter

LUXEMBURG (ANP) - Het Hof van de Europese Unie verwerpt de aanmerking van Brussel voor Facebook Marketplace als zogeheten poortwachter. Een digitaal platform moet zich aan strengere EU-regels houden als het is aangemerkt als poortwachter. Het platform moet dan verwijzen naar alternatieven van concurrenten. Dit moet voorkomen dat het platform te dominant wordt.

3 uur geleden
AkzoNobel daalt fors op beurs na afgeblazen overnamepoging

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag vlak geopend, na de stevige plus een dag eerder. AkzoNobel was een sterke daler met een min van ruim 20 procent. Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om de verfproducent over te nemen.

4 uur geleden
Oud-Kamerlid wordt voorzitter brancheorganisatie openbaar vervoer

DEN HAAG (ANP) - Lisa van Ginneken is benoemd tot de nieuwe voorzitter van brancheorganisatie OV-NL. Ze was van maart 2021 tot december 2023 Tweede Kamerlid voor D66 en hield zich daar onder andere bezig met het openbaar vervoer in Nederland.

4 uur geleden
Nippon Paint en Sherwin-Williams zien af van overnamepoging Akzo

TOKIO/CLEVELAND (ANP) - Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om verfproducent AkzoNobel over te nemen. Vorige week werd nog bekend dat AkzoNobel begin mei een overnamebod van die bedrijven had afgewezen. Het bedrijf achter merken als Flexa en Sikkens verklaarde daarbij door te zullen gaan met de fusie met het Amerikaanse Axalta Coating Systems.

5 uur geleden