Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV denkt over acties bij PostNL na 'tragisch laag cao-bod'

FNV denkt over acties bij PostNL na 'tragisch laag cao-bod'

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV denkt na over acties bij PostNL omdat het postbedrijf met een laag loonbod is gekomen voor de nieuwe cao. FNV vindt dat bod "tragisch laag" en besloot daarom geen tegenbod te doen. Pas als PostNL met een "serieus loonbod" komt wil de vakbond verder praten. De cao van PostNL liep al af op 1 april van dit jaar.

PostNL bood voor de medewerkers in de laagste drie loonschalen in 24 maanden twee keer 4 procent loonsverhoging. De werknemers in de drie schalen daarboven kunnen op respectievelijk tweemaal 3,5 procent, tweemaal 3 procent en tweemaal 2,5 procent meer loon rekenen in het voorstel. Iedereen in een hogere schaal krijgt twee keer 2 procent extra. Daarnaast wil PostNL de pensioenpremie verhogen.

FNV eist een loonsverhoging waarmee werknemers de gestegen kosten voor levensonderhoud kunnen compenseren. Ook wil de vakbond dat het minimumloon naar 14 euro gaat en de jeugdlonen worden afgeschaft. "Het bod dat er nu ligt komt niet eens in de buurt van het huidige inflatiecijfer van meer dan 10 procent", zegt FNV-bestuurder Mariska Exalto. De bond gaat nu met de leden in gesprek over de volgende stappen.

Zo'n 19.000 mensen vallen onder de cao PostNL. Dat zijn niet alle medewerkers van het postbedrijf, want de circa 16.000 postbezorgers hebben een eigen cao.

Meer uit Financieel

AEX opent met winst, AkzoNobel fors hoger na verwerpen bod

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets hoger geopend, na de verliesbeurt een dag eerder. AkzoNobel was een opvallende stijger op het Damrak. Het verfconcern, dat gaat fuseren met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems, verwierp onlangs een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams. Volgens AkzoNobel, bekend van merken als Dulux, Sikkens en Flexa, wordt doorgegaan met de fusie met Axalta.

4 minuten geleden
Canada sluit deal met Duitsland voor export van lng

OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canada heeft een deal gesloten met Duitsland voor de export van 1 miljoen ton vloeibaar gemaakt aardgas (lng) per jaar. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Canada zal de overeenkomst volgens de bronnen later op woensdag aankondigen.

46 minuten geleden
Aantal miljoenenwoningen vorig jaar met 22 procent toegenomen

DELFT (ANP) - Het aantal miljoenenwoningen in Nederland is vorig jaar fors toegenomen, meldt marktonderzoeker Calcasa. In Nederland staan ruim 273.000 koopwoningen die minstens een miljoen euro waard zijn. Een op de zestien koopwoningen in Nederland is een miljoenenwoning. De meeste staan in Amsterdam, Den Haag en Utrecht.

49 minuten geleden
Ontslagen voorzitter olieconcern BP ontkent wangedrag

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De ontslagen voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, Albert Manifold, ontkent de beschuldigingen omtrent wangedrag. In een e-mail aan persbureau Bloomberg stelt hij dat er "valse verhalen" worden verteld rondom zijn gedwongen vertrek.

1 uur geleden
Aantal faillissementen neemt met 12 procent af in april

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in april op jaarbasis afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal werden er vorige maand 293 bedrijven failliet verklaard, een daling van 12 procent. Ten opzichte van maart daalde het aantal faillissementen met 3 procent.

1 uur geleden
Heijmans gaat gevangenis Heerhugowaard verbouwen voor 83 miljoen

HEERHUGOWAARD (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans heeft een opdracht gekregen voor de verbouwing van de penitentiaire inrichting (PI) van Heerhugowaard. De verbouwing van de gevangenis begint in januari volgend jaar en zal ongeveer 4,5 jaar duren. De opdracht levert Heijmans 83 miljoen euro aan omzet op.

1 uur geleden
Gemeenten vergunden helft minder tijdelijke woningen

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten gaven vorig jaar de helft minder vergunningen af voor tijdelijke woningen dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van onderzoek dat is uitgevoerd in opdracht van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Er werden in 2025 voor ongeveer 3000 tijdelijke woningen vergunningen afgegeven, tegenover 6000 in 2024.

2 uur geleden