Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV denkt over acties bij PostNL na 'tragisch laag cao-bod'

FNV denkt over acties bij PostNL na 'tragisch laag cao-bod'

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV denkt na over acties bij PostNL omdat het postbedrijf met een laag loonbod is gekomen voor de nieuwe cao. FNV vindt dat bod "tragisch laag" en besloot daarom geen tegenbod te doen. Pas als PostNL met een "serieus loonbod" komt wil de vakbond verder praten. De cao van PostNL liep al af op 1 april van dit jaar.

PostNL bood voor de medewerkers in de laagste drie loonschalen in 24 maanden twee keer 4 procent loonsverhoging. De werknemers in de drie schalen daarboven kunnen op respectievelijk tweemaal 3,5 procent, tweemaal 3 procent en tweemaal 2,5 procent meer loon rekenen in het voorstel. Iedereen in een hogere schaal krijgt twee keer 2 procent extra. Daarnaast wil PostNL de pensioenpremie verhogen.

FNV eist een loonsverhoging waarmee werknemers de gestegen kosten voor levensonderhoud kunnen compenseren. Ook wil de vakbond dat het minimumloon naar 14 euro gaat en de jeugdlonen worden afgeschaft. "Het bod dat er nu ligt komt niet eens in de buurt van het huidige inflatiecijfer van meer dan 10 procent", zegt FNV-bestuurder Mariska Exalto. De bond gaat nu met de leden in gesprek over de volgende stappen.

Zo'n 19.000 mensen vallen onder de cao PostNL. Dat zijn niet alle medewerkers van het postbedrijf, want de circa 16.000 postbezorgers hebben een eigen cao.

Meer uit Financieel

Wall Street hoger na ontkenning geruchten over ontslag Fed-baas

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger geƫindigd. Gedurende de handelssessie zakten de aandelenbeurzen op Wall Street nog even weg. Beleggers reageerden op berichten dat de Amerikaanse president Donald Trump de voorzitter van de Federal Reserve, Jerome Powell, wilde ontslaan. De koersen herstelden echter nadat Trump had gezegd dat Powells ontslag "zeer onwaarschijnlijk is", al sluit hij niets uit.

2 uur geleden
Lobbygroep: EU-begroting schiet tekort voor schonere industrie

BRUSSEL (ANP) - De hoeveelheid geld die de Europese Commissie beschikbaar stelt voor de klimaattransitie en de verduurzaming van de industrie is te klein. Dat stelt Transport & Environment (T&E) in reactie op de nieuwe EU-meerjarenbegroting. Volgens de milieu- en klimaatlobbygroep maakt de Europese Commissie onvoldoende gebruik van de verduurzaming van de transportsector om het concurrentievermogen te versterken.

4 uur geleden
LTO hekelt Brussels voorstel landbouwbegroting

BRUSSEL (ANP) - De nieuwe Europese landbouwbegroting brengt veel onzekerheid met zich mee voor boeren en tuinders. Daarvoor waarschuwt voorzitter Ger Koopmans van land- en tuinbouworganisatie LTO Nederland.

6 uur geleden
Chipmachinefabrikant ASML keldert op Damrak na kwartaalresultaten

AMSTERDAM (ANP) - ASML is woensdag gekelderd op de aandelenbeurs in Amsterdam. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van het Veldhovense bedrijf, dat nog niet kon bevestigen in hoeverre het volgend jaar zal groeien. Aanleiding is de "toenemende onzekerheid" door macro-economische en geopolitieke ontwikkelingen. ASML zag 11,4 procent van zijn beurswaarde verdampen.

6 uur geleden
Schiphol: probleem zonnepanelen niet verholpen door rechter

SCHIPHOL (ANP) - Het zonnepark in de buurt van Schiphol waarvan de panelen zonlicht zodanig weerkaatsen dat ze piloten verblinden, moet van de rechter deels verdwijnen. Maar daarmee is het probleem volgens Schiphol niet verholpen. Ook delen van het zonnepark die van de rechter mogen blijven zorgen voor een "onaanvaardbaar veiligheidsrisico", reageert de luchthaven. Schiphol hoopt dat een deze week verstuurd handhavingsverzoek van de ILT-Luchtvaartautoriteit "tot verdere actie zal leiden".

8 uur geleden
Nederland heeft meer ASML's nodig, zeggen onderzoekers van TNO

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft meer ASML's nodig om de innovatie aan te jagen. De uitgaven aan onderzoek en ontwikkeling (R&D) lopen al jaren achter op de Europese doelstelling. ASML steekt wel veel geld in innovatie, maar de Veldhovense chipmachinefabrikant geeft meer uit dan de volgende tien bedrijven uit de R&D Top 30. Daarmee is Nederland kwetsbaar, waarschuwen onderzoekers van TNO.

8 uur geleden
Rechter: zonnepark bij Schiphol moet deels weg om reflectie

HAARLEM (ANP) - Het zonnepark in de buurt van Schiphol waarvan de panelen zonlicht zodanig weerkaatsen dat ze piloten verblinden, moet deels verdwijnen. Dat heeft de rechtbank in Haarlem woensdag bepaald. Schiphol had een kort geding aangespannen tegen de eigenaar van het zonnepark, De Groene Energie Corridor. Volgens de luchthaven zijn er risico's voor de vliegveiligheid.

8 uur geleden