Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV denkt over acties bij PostNL na 'tragisch laag cao-bod'

FNV denkt over acties bij PostNL na 'tragisch laag cao-bod'

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV denkt na over acties bij PostNL omdat het postbedrijf met een laag loonbod is gekomen voor de nieuwe cao. FNV vindt dat bod "tragisch laag" en besloot daarom geen tegenbod te doen. Pas als PostNL met een "serieus loonbod" komt wil de vakbond verder praten. De cao van PostNL liep al af op 1 april van dit jaar.

PostNL bood voor de medewerkers in de laagste drie loonschalen in 24 maanden twee keer 4 procent loonsverhoging. De werknemers in de drie schalen daarboven kunnen op respectievelijk tweemaal 3,5 procent, tweemaal 3 procent en tweemaal 2,5 procent meer loon rekenen in het voorstel. Iedereen in een hogere schaal krijgt twee keer 2 procent extra. Daarnaast wil PostNL de pensioenpremie verhogen.

FNV eist een loonsverhoging waarmee werknemers de gestegen kosten voor levensonderhoud kunnen compenseren. Ook wil de vakbond dat het minimumloon naar 14 euro gaat en de jeugdlonen worden afgeschaft. "Het bod dat er nu ligt komt niet eens in de buurt van het huidige inflatiecijfer van meer dan 10 procent", zegt FNV-bestuurder Mariska Exalto. De bond gaat nu met de leden in gesprek over de volgende stappen.

Zo'n 19.000 mensen vallen onder de cao PostNL. Dat zijn niet alle medewerkers van het postbedrijf, want de circa 16.000 postbezorgers hebben een eigen cao.

Meer uit Financieel

Storing bij X is voorbij

BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.

21 minuten geleden
Wall Street sluit lager na opmerking Trump over Fed-kandidaat

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.

2 uur geleden
OpenAI begint test met advertenties in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Luchtvaartautoriteit EU adviseert niet boven Iran te vliegen

KEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.

4 uur geleden
Europarlement overweegt steun handelsdeal te linken aan Groenland

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.

5 uur geleden
Megatunnel Duitsland en Denemarken op zijn vroegst in 2031 klaar

KIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.

5 uur geleden
AEX eindigt licht lager na opmars tot boven de 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.

6 uur geleden