FNV: De Jonge blind voor tekort vakkrachten in de bouw
DEN HAAG (ANP) - Minister Hugo de Jonge van Wonen is "blind" voor het tekort aan vakkrachten in de bouw, waarschuwt vakbond FNV. De minister presenteerde maandag plannen om elk jaar 100.000 woningen bij te kunnen bouwen om het woningtekort tegen te gaan, maar daarin lijkt volgens de bond geen aandacht voor tekort aan personeel in zowel de bouw- als de metaalsector.
De FNV wil dat het kabinet het tekort in kaart brengt en met de vakbonden bepaalt wat er moet gebeuren. Daarbij moet ervoor gezorgd worden dat mensen willen werken in de sector en verzekerd zijn van werk, aldus de bond. In de woonplannen van het kabinet wordt volgens de bond helemaal niet gesproken over bijvoorbeeld een eerlijke beloning volgens de cao.
Ook is nog niet duidelijk hoeveel manuren nodig zijn voor de woonplannen. "Zonder investeringen in de factor arbeid zijn de plannen van minister de Jonge gedoemd te mislukken", aldus de bond.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump draagt Kevin Warsh voor als nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Warsh was in het verleden al bestuurder van de Fed en werd in 2017 nog gepasseerd voor de hoogste functie bij de centrale bank van de Verenigde Staten. Een speciale commissie van de Senaat moet de keuze nog goedkeuren.
38 minuten geledenSTUTTGART (ANP) - Het Duitse industrieconcern Bosch heeft een "buitengewoon uitdagend" financieel jaar achter de rug en denkt niet dat de situatie dit jaar verbetert. Het bedrijf heeft onder meer last van toenemende concurrentie, lagere verkopen en hogere importheffingen.
46 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse minister van Financiƫn Roland Lescure heeft de verkoop van een tak van het satellietbedrijf Eutelsat geblokkeerd. Het Franse satellietbedrijf was van plan zijn grondantennes te verkopen, maar dit gaat vanwege zorgen over de nationale veiligheid niet door.
49 minuten geledenRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de eurozone is in de laatste drie maanden van vorig jaar 0,3 procent gegroeid in vergelijking met het voorgaande kwartaal, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van een eerste raming. Daarmee presteerden de eurolanden beter dan economen hadden verwacht.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - China heeft AI-startup DeepSeek toestemming gegeven om hoogwaardige kunstmatige-intelligentiechips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Eerder hield Beijing de import van deze H200-chips nog tegen.
2 uur geledenWIESBADEN (ANP) - De Duitse economie is in het vierde kwartaal iets harder gegroeid dan eerder werd gedacht. De grootste economie van Europa trok daarmee iets aan, na twee jaar van krimp.
2 uur geledenPANAMA-STAD (ANP/RTR) - De hoogste rechtbank van Panama heeft belangrijke havencontracten voor dochterbedrijven van CK Hutchison nietig verklaard. Daarmee wordt het onduidelijk of het Hongkongse conglomeraat eigenaar kan blijven van haventerminals aan beide uiteinden van het Panamakanaal.
3 uur geleden