Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: cao-onderhandelingen met NS gaan verder in het nieuwe jaar

FNV: cao-onderhandelingen met NS gaan verder in het nieuwe jaar

UTRECHT (ANP) - De onderhandelingen voor een nieuwe cao voor het spoorwegpersoneel van NS gaan in het nieuwe jaar verder. Dat meldt bestuurder Henri Janssen van vakbond FNV. Volgens hem liggen de vakbonden en het spoorbedrijf nog te ver uit elkaar om tot een akkoord te komen. "Maar wij willen kijken wat mogelijk is om er zonder staking uit te komen", aldus de vakbondsman.

De onderhandelingen hadden vrijdag afgerond moeten worden. Volgens Janssen zijn er belangrijke onderwerpen besproken, maar zijn er voor wat betreft salaris nog geen stappen gezet. De cao-partijen hebben nog gekeken om de gesprekken volgende week voort te zetten, maar dat was agendatechnisch niet mogelijk. Daarom worden de onderhandelingen over het kerstreces heen getild. Op 8 januari wordt verder gepraat.

Eerder op de dag kwam naar buiten dat de NS een nieuw loonbod had gedaan. Bestuurder van vakbond VVMC Wim Eilert, eveneens betrokken bij de onderhandelingen, noemde dat een stap. "Weliswaar nog niet groot genoeg, maar het kan een reden zijn om de gesprekken vandaag nog niet te beëindigen", zei hij daar toen over. Een woordvoerster van VVMC zegt nu dat de bond "verre van tevreden is", maar dat er nog wel een deur open staat.

Loonsverhoging

Zowel VVMC als FNV geeft aan dat de NS meer tijd nodig had om een en ander uit te zoeken, financieel en juridisch. Het spoorbedrijf laat via een woordvoerster weten dat de onderhandelingen gaan over "belangrijke onderwerpen voor collega's" en dat dit proces dan ook "zorgvuldig doorlopen moet worden".

De bonden eisen onder meer een loonsverhoging van tegen de 10 procent, maar NS wil tot dusver niet verder gaan dan 4 procent. Daarnaast eist FNV automatische prijscompensatie. Vorig jaar september staakte NS-personeel nog om looneisen, toen voor de huidige cao. Reizigers in heel Nederland hadden hier last van. Uiteindelijk wist het personeel ruim 9 procent meer loon te bedingen tot eind dit jaar.

Meer uit Financieel

Gemengd beeld op Wall Street na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben gemengd gereageerd op het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde de leenkosten zoals verwacht met een kwart procentpunt en liet doorschemeren dat er dit jaar nog twee renteverlagingen aankomen. Volgens de Fed zijn de risico's op een afzwakkende arbeidsmarkt groter geworden.

2 uur geleden
Fed blijft zich inzetten voor onafhankelijkheid, zegt voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve blijft zich volledig inzetten voor het behoud van zijn onafhankelijkheid. Dat zei Fed-voorzitter Jerome Powell in een persconferentie over het rentebesluit van de Amerikaanse koepel van centrale banken.

3 uur geleden
Federal Reserve verlaagt rente na politiek beladen vergadering

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft de rente in de Verenigde Staten met een kwart procentpunt verlaagd. Dat is de uitkomst van een van de meest politiek beladen rentevergaderingen van de Fed van de afgelopen jaren. De Amerikaanse president Donald Trump probeerde de afgelopen maanden de Fed onder druk te zetten om de leenkosten snel te verlagen.

4 uur geleden
China traag met exportvergunningen aardmetalen voor EU-bedrijven

BEIJING (ANP) - Europese bedrijven moeten nog altijd lang wachten op exportvergunningen voor zeldzame aardmetalen uit China. Dat zegt de voorzitter van de Kamer van Koophandel van de EU in China (EUCCC) tegen zakenkrant Financial Times (FT). De aardmetalen zijn cruciaal voor onder andere defensiematerieel, computers, windmolens en elektrische auto's.

5 uur geleden
Bouw megatunnel tussen Duitsland en Denemarken opnieuw vertraagd

KOPENHAGEN (ANP/DPA) - De bouw van de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland loopt opnieuw vertraging op, meldt de projectontwikkelaar. Het miljarden euro's kostende project moest in 2029 klaar zijn, maar dat verwacht de ontwikkelaar niet meer te halen.

5 uur geleden
Topman luxemerk Gucci na amper een jaar vervangen

PARIJS (ANP/RTR) - Luxeconcern Kering heeft bij zijn bekende modemerk Gucci een vervanger aangesteld voor topman Stefano Cantino, die nog geen jaar geleden was aangetreden. De Italiaanse Francesca Bellettini volgt hem op als hoogste baas bij het merk.

5 uur geleden
EU en Indonesië ronden onderhandelingen voor handelsdeal af

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en Indonesië hebben de onderhandelingen over een handelsovereenkomst na bijna tien jaar afgerond. EU-handelscommissaris Maroš Šefčovič kondigt de deal volgende week dinsdag aan tijdens zijn bezoek aan Indonesië, meldt een woordvoerder van de Europese Commissie.

6 uur geleden