Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: cao-eindbod van publieke omroepen onvoldoende

FNV: cao-eindbod van publieke omroepen onvoldoende

AMSTERDAM (ANP) - De cao-onderhandelingen tussen de vakbonden en de publieke omroepen zijn vastgelopen toen de omroepen deze week een eindbod op tafel legden. Vakbond FNV noemt het loonbod "onvoldoende" en vindt het niet kunnen dat de omroepen "weigeren afspraken te maken over de verhouding tussen vaste krachten en flexkrachten".

"Het aantal flexkrachten is bij de omroep echt doorgeschoten, telkens moeten nieuwe collega's worden ingewerkt en verdwijnt opgebouwde kennis en kwaliteit. Dat is verspilling van publiek geld", zegt FNV-bestuurder en cao-onderhandelaar Martin Kothman.

De omroepen bieden een loonsverhoging van 5 procent verdeeld over drie jaar. De vakbond ziet liever een hoger bod, en wil dat het aantal tijdelijke contracten dat achtereenvolgens wordt aangeboden wordt beperkt. Ook moet een zzp'er bij de omroep niet goedkoper zijn dan iemand in loondienst.

De cao geldt voor 3000 mediamakers die werken bij een van de 11 regionale omroepen (RPO) of bij de landelijke publieke omroep (NPO). Zij werken voornamelijk achter de schermen als bijvoorbeeld redacteur, cameraman of vrouw, regisseur of editor. Vakbondsleden kunnen tot en met 14 oktober stemmen over het eindbod van de werkgevers.

Meer uit Buitenland

Trump steunt Hongaarse premier Orbán bij herverkiezingscampagne

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump spreekt zijn steun uit voor Viktor Orbán bij de Hongaarse verkiezingen in april. De banden tussen de regeringen van de VS en Hongarije zijn volgens Trump nooit zo goed geweest als nu.

47 minuten geleden
Verklaring: gesprekken over Oekraïne in de komende weken verder

ABU DHABI (ANP) - De gesprekken tussen Oekraïne, Rusland en de VS waren constructief en worden "in de komende weken" voortgezet, staat in een gezamenlijke verklaring. De statements werden door de Oekraïense onderhandelaar Roestem Oemjerov en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff op X gezet. In Abu Dhabi werd twee dagen gesproken.

1 uur geleden
Portugese oppositieleider wil uitstel verkiezingen om noodweer

LISSABON (ANP) - Een van de twee kandidaten voor de beslissende ronde van de Portugese presidentsverkiezingen zondag wil uitstel vanwege het noodweer. De rechtspopulistische oppositieleider en kandidaat André Ventura heeft tijdens een bezoek aan het door overstromingen getroffen zuiden gezegd dat er nu niet gestemd kan worden.

1 uur geleden
Belgische minister blijft hopen op huren cellen in Estland

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister Anneleen Van Bossuyt (N-VA, Asiel en Migratie) heeft de moed nog niet opgegeven dat België in Estland cellen kan huren voor het opsluiten van veroordeelde mensen zonder papieren. De huidige regering in Estland is niet van plan daar concrete afspraken over te maken, zei de Estse minister van Justitie Liisa Pakosta donderdag. Van Bossuyt richt haar hoop op een nieuwe regering. Begin volgend jaar zijn er verkiezingen in Estland.

2 uur geleden
Venezolaanse amnestiewet geldt niet voor ernstige misdrijven

CARACAS (ANP/AFP) - De nieuwe amnestiewet die de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez vrijdag voorstelde, zal niet gelden voor mensen die bepaalde misdrijven hebben gepleegd, blijkt uit de tekst van het wetsvoorstel waar persbureau AFP donderdag over schrijft. Het gaat onder andere om "ernstige schendingen van mensenrechten, oorlogsmisdaden, moord, corruptie en drugshandel". De aangekondigde wet zou gratie mogelijk maken voor honderden politieke gevangenen in het land.

2 uur geleden
Vance arriveert in Milaan voor Olympische Winterspelen

MILAAN (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is in Milaan aangekomen voor de Olympische Winterspelen. Hij is een van de eerste staatsgasten die in de Italiaanse stad arriveert.

2 uur geleden
Duitsland heeft sinds coronapandemie 3 miljard maskers weggegooid

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft ongeveer de helft van de gezichtsmaskers die waren ingekocht tijdens de coronacrisis verbrand. Er zijn zo'n 3 miljard maskers de oven in verdwenen, heeft het ministerie van Volksgezondheid gezegd op vragen van een onderzoekscommissie van het parlement.

2 uur geleden