Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV boos op BOVAG-bedrijven: lieten stakers verplicht overwerken

FNV boos op BOVAG-bedrijven: lieten stakers verplicht overwerken

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV is boos op een aantal bij de BOVAG aangesloten bedrijven. Die worden door leden van de bond ervan beschuldigd dat medewerkers die de afgelopen week staakten, verplicht moesten overwerken. Afgelopen week legden leden van vakbonden in de regio's Rotterdam en Groningen het werk neer. "Een schande", aldus Murat Sekercan, cao-onderhandelaar van de FNV. "Wat de werkgevers nu doen, is niet meer of minder dan hun eigen personeel terugpakken voor het feit dat ze hebben gestaakt. Staken is een recht en dat wordt hier gesaboteerd. Ik vind dit echt heel kwalijk."

Een woordvoerder van de brancheorganisatie van mobiliteitsbedrijven kan zich niet voorstellen dat dat is gebeurd en "al helemaal niet" dat er van verplichting sprake was. "Wij hebben de aangesloten bedrijven in ieder geval niet gemaand om stakers al dan niet verplicht over te laten werken", aldus de zegsman. "Ik kan niet uitsluiten dat mensen vrijwillig hebben overgewerkt, maar daarvoor zult u bij de bedrijven zelf moeten zijn."

De bond houdt met onmiddellijke ingang een zogeheten overwerkstaking. Dat betekent dat op niet-stakingsdagen medewerkers de normale, contractueel overeengekomen werkuren per dag werken. De actie loopt volgens de vakbond door tot er een principeakkoord over een nieuwe cao is bereikt. Komende week staan er stakingen gepland in Noord-Holland en Gelderland.

De onderhandelingen over de nieuwe cao zitten vast. De FNV eist in de nieuwe overeenkomst onder meer een loonsverhoging van 7 procent met een looptijd van een jaar. De werkgevers willen niet verder gaan dan 3,5 procent over een periode van anderhalf jaar. "We waren in de cao-onderhandelingen er op een heleboel punten al uit, maar er is een groot verschil over het geld. Wij willen niet verder gaan dan dit bod omdat in de vorige cao al een stijging van ruim 10 procent zat", aldus de BOVAG-woordvoerder.

Meer uit Financieel

Reuters: topman Shein stapt op nu beursgang lijkt te slagen

LONDEN (ANP) - Donald Tang, uitvoerend voorzitter van fastfashionretailer Shein, treedt onverwacht af. Dat melden drie ingewijden aan persbureau Reuters. De topman krijgt een adviserende rol nu zijn missie om het bedrijf naar de beurs te brengen bijna is voltooid, zo melden de bronnen. Shein zelf gaf geen commentaar.

2 minuten geleden
FT: plan voor nieuwe haven in VAE om Straat van Hormuz te mijden

FUJAIRAH (ANP) - Havenexploitant DP World heeft plannen voor een nieuwe haven aan de oostkust van de Verenigde Arabische Emiraten. Dat meldt de Financial Times. De haven in Fujairah moet ervoor zorgen dat scheepvaart niet door de Straat van Hormuz hoeft. Voor de grootste haven van het land in Jebel Ali is dat wel het geval.

35 minuten geleden
Meer energie-intensieve bedrijven kunnen subsidie krijgen

DEN HAAG (ANP) - Meer bedrijven die veel energie gebruiken komen in aanmerking voor een subsidieregeling. Die regeling is bedoeld als compensatie voor de hogere stroomkosten die het gevolg zijn van het Europese emissiehandelssysteem. Minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Energie, D66) stelt meer sectoren open voor deze indirecte kostencompensatie (IKC), schrijft ze maandag aan de Kamer.

36 minuten geleden
Russische onderdelen AkzoNobel onder beheer geplaatst door Poetin

MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft Russische dochterondernemingen van AkzoNobel onder tijdelijk beheer geplaatst. Dat bevestigt het verfconcern in een verklaring. Het bedrijf laat daarbij weten dat het momenteel het decreet bestudeert en de gevolgen ervan onderzoekt.

2 uur geleden
Wall Street overwegend lager van start, SK Hynix stevig omlaag

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn de nieuwe handelsweek overwegend lager begonnen, vooral door koersverliezen van chipfabrikanten. Ook werd de stemming gedrukt door de ontwikkelingen in het Midden-Oosten. Daarbij deden beleggers het voorzichtig aan in aanloop naar een reeks bedrijfsresultaten die later deze week worden gepubliceerd.

2 uur geleden
Ook marktwaakhond ACM begint onderzoek naar datalek Odido

DEN HAAG (ANP) - Ook de Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat het grote datalek bij Odido van eerder dit jaar onderzoeken. De toezichthouder richt zich op de zorgplicht van telecomaanbieders om de persoonsgegevens van klanten te beschermen.

3 uur geleden
Dumpert compenseert abonnees voor prijsverhoging na kritiek

DEN HAAG (ANP) - Het bedrijf achter het videoplatform Dumpert, DT Media, betaalt klanten terug nadat de prijs van hun lopende abonnement werd verhoogd van 3,99 euro naar 39,99 euro per jaar. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) meldt dat DT Media klanten niet goed had geïnformeerd over de prijsverhoging.

3 uur geleden