FNV bezorgd over problemen bij bagageafhandelaar Skytanking
EINDHOVEN (ANP) - Vakbond FNV maakt zich zorgen over problemen bij bagageafhandelaar Skytanking op Eindhoven Airport. Vluchten van Ryanair, de enige airline op de luchthaven die werkt met de afhandelaar, zijn dit weekend zonder bagage vertrokken door personeelstekorten en hoge werkdruk bij Skytanking. "Hier hebben we voor gewaarschuwd", zegt FNV-bestuurder Stijn Jansen.
FNV heeft namelijk gepleit voor regulering van de markt voor bagageafhandelaars. Op het moment dat een luchtvaartmaatschappij een contract sluit met een afhandelaar, worden deze op de markt toegelaten, legt Jansen uit. "Daarbij wordt niet gekeken of deze bedrijven hun beloftes waar kunnen maken, hoe zij voldoende personeel kunnen vinden of hoe zij mensen opleiden."
Skytanking is sinds een paar maanden verantwoordelijk voor de bagageafhandeling van Ryanair. Voor die tijd werkte de luchtvaartmaatschappij samen met Viggo, tot dan de enige afhandelaar op Eindhoven Airport. Jansen denkt dat Viggo te duur was voor Ryanair, dat diensten zo goedkoop mogelijk wil uitonderhandelen. "Om zo tickets te kunnen aanbieden voor een zo laag mogelijke prijs", aldus de FNV-bestuurder.
FNV wil minimumeisen
Voordat Skytanking aan de slag ging op Eindhoven, was het bedrijf nog een onbekende op de Nederlandse markt. Dat betekende dat het bedrijf de operatie op Eindhoven Airport in een paar maanden tijd moest opbouwen, zegt Jansen. "Als dat goedkoper moet dan elders, dan betekent dat met minder mensen hetzelfde werk doen. Dan neemt de werkdruk toe."
De vakbond wil dat de overheid en luchthavens minimumeisen gaan stellen aan bedrijven die actief willen zijn in de afhandeling van passagiers en bagage. "Daarin moeten eisen staan over het salaris, aantal vaste contracten en scholing. Daarnaast moeten er ook minimumbezettingseisen komen, waarbij er normen komen met hoeveel mensen de werkzaamheden gedaan moeten worden", stelt Jansen.
Onderzoek
De Nederlandse Arbeidsinspectie meldde eerder onderzoek te doen naar Skytanking. De inspectie wilde niet zeggen wat de aanleiding daarvoor is; wel dat de afhandelaar in juni een officiële waarschuwing kreeg om de arbeidsomstandigheden. Ryanair en Skytanking waren niet bereikbaar voor commentaar.
Meer uit Financieel
NAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."
4 uur geledenBASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.
23 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.
1 dag geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
1 dag geleden