FNV bezorgd over problemen bij bagageafhandelaar Skytanking
EINDHOVEN (ANP) - Vakbond FNV maakt zich zorgen over problemen bij bagageafhandelaar Skytanking op Eindhoven Airport. Vluchten van Ryanair, de enige airline op de luchthaven die werkt met de afhandelaar, zijn dit weekend zonder bagage vertrokken door personeelstekorten en hoge werkdruk bij Skytanking. "Hier hebben we voor gewaarschuwd", zegt FNV-bestuurder Stijn Jansen.
FNV heeft namelijk gepleit voor regulering van de markt voor bagageafhandelaars. Op het moment dat een luchtvaartmaatschappij een contract sluit met een afhandelaar, worden deze op de markt toegelaten, legt Jansen uit. "Daarbij wordt niet gekeken of deze bedrijven hun beloftes waar kunnen maken, hoe zij voldoende personeel kunnen vinden of hoe zij mensen opleiden."
Skytanking is sinds een paar maanden verantwoordelijk voor de bagageafhandeling van Ryanair. Voor die tijd werkte de luchtvaartmaatschappij samen met Viggo, tot dan de enige afhandelaar op Eindhoven Airport. Jansen denkt dat Viggo te duur was voor Ryanair, dat diensten zo goedkoop mogelijk wil uitonderhandelen. "Om zo tickets te kunnen aanbieden voor een zo laag mogelijke prijs", aldus de FNV-bestuurder.
FNV wil minimumeisen
Voordat Skytanking aan de slag ging op Eindhoven, was het bedrijf nog een onbekende op de Nederlandse markt. Dat betekende dat het bedrijf de operatie op Eindhoven Airport in een paar maanden tijd moest opbouwen, zegt Jansen. "Als dat goedkoper moet dan elders, dan betekent dat met minder mensen hetzelfde werk doen. Dan neemt de werkdruk toe."
De vakbond wil dat de overheid en luchthavens minimumeisen gaan stellen aan bedrijven die actief willen zijn in de afhandeling van passagiers en bagage. "Daarin moeten eisen staan over het salaris, aantal vaste contracten en scholing. Daarnaast moeten er ook minimumbezettingseisen komen, waarbij er normen komen met hoeveel mensen de werkzaamheden gedaan moeten worden", stelt Jansen.
Onderzoek
De Nederlandse Arbeidsinspectie meldde eerder onderzoek te doen naar Skytanking. De inspectie wilde niet zeggen wat de aanleiding daarvoor is; wel dat de afhandelaar in juni een officiële waarschuwing kreeg om de arbeidsomstandigheden. Ryanair en Skytanking waren niet bereikbaar voor commentaar.
Meer uit Financieel
LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Het hoofd van de organisatie achter de Olympische Spelen in Los Angeles, Casey Wasserman, verkoopt zijn talenten- en sportmarketingbureau nadat zijn banden met Jeffrey Epstein aan het licht zijn gekomen. In een bericht aan het personeel schrijft Wasserman dat die controverse te veel afleidt van het werk dat zijn agentschap doet. Wasserman hoeft niet te vertrekken als voorzitter van het organisatiecomité voor de Spelen in Los Angeles in 2028.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland telt voor het vierde jaar op rij minder bloemen- en plantenzaken. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP voor Valentijnsdag analyseerde. Er waren aan het begin van 2026 zo'n 6400 bloemen- en plantenzaken. Een jaar eerder was dat nog iets meer dan 6500.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mensen die twee jaar werkloos zijn, leveren tot wel 66.000 euro in door de maatregelen van het nieuwe kabinet. Dat stelt vakbond CNV op basis van een analyse. De bond zegt dat dit komt door de verlaging van het maximumdagloon met 20 procent en de halvering van de WW-duur van 24 naar 12 maanden.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen gesloten na de zware koersverliezen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hebben een lang weekend voor de boeg, want op maandag is de Amerikaanse beurshandel dicht voor President's Day.
11 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Duizenden Griekse boeren protesteren in de hoofdstad Athene tegen de hoge kosten voor hun productie en de concurrentie van landbouwproducten uit het buitenland. Volgens de boeren doet de overheid te weinig om hen te helpen. Ze hebben tientallen tractoren meegenomen en willen de hele nacht doorbrengen voor het parlementsgebouw in Athene.
12 uur geledenROME (ANP/RTR) - De Italiaanse overheid verbiedt stakingen door personeel op luchthavens tijdens de Olympische Spelen die in het noorden van het land worden gehouden. Transportminister Matteo Salvini wil voorkomen dat reizigers overlast ondervinden tijdens het internationale sportevenement.
15 uur geleden