Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV bezorgd over problemen bij bagageafhandelaar Skytanking

FNV bezorgd over problemen bij bagageafhandelaar Skytanking

EINDHOVEN (ANP) - Vakbond FNV maakt zich zorgen over problemen bij bagageafhandelaar Skytanking op Eindhoven Airport. Vluchten van Ryanair, de enige airline op de luchthaven die werkt met de afhandelaar, zijn dit weekend zonder bagage vertrokken door personeelstekorten en hoge werkdruk bij Skytanking. "Hier hebben we voor gewaarschuwd", zegt FNV-bestuurder Stijn Jansen.

FNV heeft namelijk gepleit voor regulering van de markt voor bagageafhandelaars. Op het moment dat een luchtvaartmaatschappij een contract sluit met een afhandelaar, worden deze op de markt toegelaten, legt Jansen uit. "Daarbij wordt niet gekeken of deze bedrijven hun beloftes waar kunnen maken, hoe zij voldoende personeel kunnen vinden of hoe zij mensen opleiden."

Skytanking is sinds een paar maanden verantwoordelijk voor de bagageafhandeling van Ryanair. Voor die tijd werkte de luchtvaartmaatschappij samen met Viggo, tot dan de enige afhandelaar op Eindhoven Airport. Jansen denkt dat Viggo te duur was voor Ryanair, dat diensten zo goedkoop mogelijk wil uitonderhandelen. "Om zo tickets te kunnen aanbieden voor een zo laag mogelijke prijs", aldus de FNV-bestuurder.

FNV wil minimumeisen

Voordat Skytanking aan de slag ging op Eindhoven, was het bedrijf nog een onbekende op de Nederlandse markt. Dat betekende dat het bedrijf de operatie op Eindhoven Airport in een paar maanden tijd moest opbouwen, zegt Jansen. "Als dat goedkoper moet dan elders, dan betekent dat met minder mensen hetzelfde werk doen. Dan neemt de werkdruk toe."

De vakbond wil dat de overheid en luchthavens minimumeisen gaan stellen aan bedrijven die actief willen zijn in de afhandeling van passagiers en bagage. "Daarin moeten eisen staan over het salaris, aantal vaste contracten en scholing. Daarnaast moeten er ook minimumbezettingseisen komen, waarbij er normen komen met hoeveel mensen de werkzaamheden gedaan moeten worden", stelt Jansen.

Onderzoek

De Nederlandse Arbeidsinspectie meldde eerder onderzoek te doen naar Skytanking. De inspectie wilde niet zeggen wat de aanleiding daarvoor is; wel dat de afhandelaar in juni een officiƫle waarschuwing kreeg om de arbeidsomstandigheden. Ryanair en Skytanking waren niet bereikbaar voor commentaar.

Meer uit Financieel

VS versoepelen sancties tegen Venezolaanse olie-industrie

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft enkele sancties tegen de Venezolaanse olie-industrie versoepeld. Dat betekent onder meer dat bedrijven uit veel landen weer Venezolaanse olie kunnen kopen. Bedrijven uit China, Rusland, Iran, Noord-Korea en Cuba zijn daarvan echter uitgesloten.

55 minuten geleden
Trump maakt vrijdag kandidaat Fed-voorzitterschap bekend

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt vrijdagochtend (lokale tijd) zijn kandidaat bekend voor de opvolging van Jerome Powell als voorzitter van de Federal Reserve. Powells termijn loopt in mei af. "Ik zal morgenochtend de nieuwe voorzitter van de Fed bekendmaken", zei Trump in het Kennedy Center in Washington. Eerder had Trump gezegd pas volgende week een kandidaat te nomineren.

1 uur geleden
Apple boekt recordomzet door zeer sterke verkoop iPhones

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.

6 uur geleden
WSJ: Amazon praat met OpenAI over investering van 50 miljard

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.

6 uur geleden
Meta fors hoger op Wall Street na cijfers, Microsoft flink omlaag

NEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.

6 uur geleden
Trump laat luchtruim Venezuela heropenen voor verkeersvluchten VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.

8 uur geleden
Trump wil volgende week kandidaat Fed-voorzitterschap bekendmaken

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.

10 uur geleden