Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV bezorgd over overbelasting van ouders die thuiswerken

FNV bezorgd over overbelasting van ouders die thuiswerken

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV is bezorgd over mogelijke overbelasting van werknemers die vanwege de coronacrisis thuis moeten werken. Van hen wordt ook verwacht dat ze kinderen opvangen en thuisonderwijs geven. De balans tussen werk en privé is ook veelal zoek bij ouders die vanwege de aard van hun werk niet thuis kunnen werken, en voor wie opvang van hun kinderen niet mogelijk is, blijkt uit klachten van leden.

De vakbond gaat komende week in gesprek met werkgevers in de Stichting van de Arbeid om te bezien of er noodafspraken gemaakt kunnen worden over verzuim en verlof. De FNV heeft begrip voor de situatie waarin werkgevers zitten en er zijn veel werkgevers die zich coulant opstellen. "Maar niet overal", aldus de bond, die : "veel telefoontjes" van leden krijgt over werkgevers die te veel eisen stellen waardoor overbelasting dreigt.

FNV hoopt dat de maatregelen die de overheid heeft genomen op de arbeidsmarkt leiden tot rust en dat bedrijven wat lucht krijgen. Maar ook dat mensen niet gekort hoeven te worden op hun inkomen of hun baan verliezen.

De bond staat in nauw contact met kabinet en werkgevers om verdergaande maatregelen te bespreken. Daarbij is volgens de bond snelheid en duidelijkheid belangrijk. FNV heeft daarbij extra aandacht voor de positie van mensen met onzeker werk zoals uitzendkrachten, mensen met een nulurencontract en oproepkrachten.

Meer uit Financieel

WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

48 minuten geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

2 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt nog een Duitse slachterij

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.

3 uur geleden
Trump kondigt hogere importheffing op auto's en trucks uit EU aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.

4 uur geleden
FNV dreigt met ov-staking in juni om onvrede over kabinetsplannen

AMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.

4 uur geleden
Oprichter modeketen Superdry schuldig bevonden aan verkrachting

GLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.

4 uur geleden
Pentagon sluit deal met zeven techreuzen, Anthropic ontbreekt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Zeven AI-bedrijven hebben een overeenkomst bereikt met het Pentagon. Daardoor kan het Amerikaanse ministerie van Defensie gebruikmaken van de geavanceerde mogelijkheden van de techbedrijven. Anthropic is de opvallende afwezige. De AI-startup werkte eerder veel samen met het ministerie.

5 uur geleden