Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV-bestuur moet weg in afwachting van verkiezingen

FNV-bestuur moet weg in afwachting van verkiezingen

BUNNIK (ANP) - Het bestuur van FNV moet in afwachting van nieuwe verkiezingen plaatsmaken voor een interim-bestuur. Dat interim-bestuur moet het vertrouwen bij de vakbond herstellen na interne onrust, is de uitkomst van een vergadering van het Ledenparlement, de raad van toezicht en het bestuur van de vakbond in Bunnik. Dat meldt de vakbond in een persbericht.

Dat betekent dat het bestuur bij het verstrijken van de huidige termijn op 7 maart de taken neerlegt. Voorzitter Tuur Elzinga blijft drie dagen langer. Een andere optie was dat het bestuur zou aanblijven totdat de verkiezingen zijn gehouden, maar daar is niet toe besloten. Het is nog niet bekend wanneer de verkiezingen zijn.

De raad van toezicht gaat het interim-bestuur aanwijzen. "Het interim-bestuur krijgt in ieder geval als opdracht om te werken aan het herstel van vertrouwen binnen de vereniging, het zorgen voor een zorgvuldige afronding van de onafhankelijke onderzoeken, en de organisatie van de voorzitters- en bestuursverkiezingen", meldt FNV.

Sociale veiligheid

Eigenlijk zouden leden en afgevaardigden eerder deze maand al een nieuwe voorzitter en bestuursleden kiezen, maar door interne onrust besloot de vakbond deze verkiezingen op te schorten. Personeel beklaagde zich over de sociale veiligheid nadat vicevoorzitter Zakaria Boufangacha naar verluidt onterecht was beschuldigd van grensoverschrijdend gedrag. Daarop besloten FNV-medewerkers te staken, waarbij ze onder meer eisten dat het bestuur zou terugtreden.

Het bestuur besloot vorige week dinsdag, een dag na de staking, tot uitstel van de voorzittersverkiezingen. Daarop besloot het personeel voorlopig af te zien van verdere acties. Elzinga en Boufangacha hadden zich verkiesbaar gesteld om de vakbond te gaan leiden.

Hoge inflatie

FNV-leden kozen Elzinga (55) in 2021 tot voorzitter. Daarvoor was hij vicevoorzitter en eerder zat hij voor de SP in de Eerste Kamer. In zijn tijd als FNV-voorzitter kreeg Elzinga onder meer te maken met de heropening van de economie na de coronacrisis en de historisch hoge inflatie, waardoor de koopkracht aanvankelijk daalde. FNV zette in cao-overleggen in op forse loonsverhogingen en zag zich regelmatig genoodzaakt leden op te roepen tot stakingen. Elzinga erkende anderhalve week geleden bij de staking van eigen medewerkers dat er sprake was van een "shitshow" bij de vakbond.

"Leden van het huidige bestuur zijn ook voor de komende periode beschikbaar in het belang van de continuïteit van de vereniging", aldus FNV.

Meer uit Financieel

Topman WEF: risico's op bubbelvorming beleggingen AI en crypto's

BERLIJN (ANP/DPA) - De grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en cryptomunten leiden tot risico's op bubbelvorming, waarbij er enorme pieken kunnen ontstaan in bepaalde beleggingen, maar er ook weer scherpe prijsdalingen optreden. Dat zegt president Børge Brende van het World Economic Forum (WEF) in een interview met het Duitse persbureau dpa.

15 uur geleden
Nexperia China: genoeg wafers voor chips op voorraad

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese tak van chipproducent Nexperia heeft voldoende voorraden aan zogeheten wafers om aan orders van klanten te kunnen voldoen. Dat meldt Nexperia China op zijn WeChat-account. Vrijdag werd nog bekend dat het Nederlandse Nexperia, met zijn hoofdkantoor in Nijmegen, sinds 26 oktober de leveringen van wafers aan de Chinese assemblagefabriek heeft opgeschort. Wafers worden gebruikt voor de productie van computerchips.

18 uur geleden
Bloomberg: OPEC+ gaat productie in december verder verhogen

WENEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ gaat de productie in december naar verwachting verder verhogen bij de vergadering die zondag plaatsvindt. Volgens persbureau Bloomberg gaat het dan opnieuw om een verhoging van de productie met 137.000 vaten per dag. In oktober en november werd de productie ook al met een vergelijkbare hoeveelheid verhoogd.

20 uur geleden
Nexperia mag export hervatten

WASHINGTON (ANP) - De export van Nexperia-producten uit China kan worden hervat, meldt het Witte Huis. De koerswijziging van China is het resultaat van gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtsgenoot Xi Jinping in Zuid-Korea eerder deze week.

1 dag geleden
Duitsland verwelkomt berichten over hervatten chipexport China

BERLIJN/DEN HAAG (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland noemt de laatste berichten uit China, over het hervatten van de export van Nexperia-chips, "positieve eerste tekenen van een versoepeling van de spanningen". Dat meldt het Duitse ministerie van Economische Zaken aan persbureau AFP.

1 dag geleden
Carney zegt aan Trump excuses te hebben aangeboden na reclame

GYEONGJU (ANP/BLOOMBERG) - De Canadese premier Mark Carney heeft bevestigd dat hij zijn excuses heeft aangeboden aan de Amerikaanse president Donald Trump vanwege een televisiereclame tegen importheffingen. Carney zei daarnaast bereid te zijn om te onderhandelen over een betere handelsdeal met het buurland.

1 dag geleden
Meer nieuwe auto's verkocht in oktober

AMSTERDAM (ANP) - De autoverkoop in Nederland zet de stijgende lijn voort, volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. In oktober werden er 8,3 procent meer nieuwe personenauto's op kenteken gezet dan een jaar eerder. Over heel dit jaar tot nu toe lopen de verkopen nog wel 1,8 procent achter.

1 dag geleden