Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: bescherm Oekraïense arbeidsmigranten

FNV: bescherm Oekraïense arbeidsmigranten

DEN HAAG (ANP/RTR) - Vakbond FNV roept op Oekraïense vluchtelingen die straks de Nederlandse arbeidsmarkt op komen, te beschermen tegen misstanden. De vakbond wil dat een aantal aanbevelingen uit een eerder rapport over misstanden in de uitzendbranche versneld worden ingevoerd. Dat moet de kans op uitbuiting voorkomen.

Arbeidsmigranten worden nog te vaak als goedkope arbeidskracht gezien, vindt vakbondsbestuurslid Petra Bolster. "We moeten voorkomen dat er busjes bij opvanglocaties komen om mensen naar werklocaties te brengen om hen als goedkope arbeidskrachten in te zetten", zegt Bolster. Opleidingsniveau en werkervaring moeten bekeken worden bij het bepalen wat voor werk iemand gaat doen, vindt de bond.

Bij Oekraïense arbeidsmigranten liggen mensenhandel en uitbuiting nog meer op de loer vanwege de traumatische ervaringen en behoefte aan onderdak en de "meest basale levensbehoeften", zegt de bond.

Veilige werkomgeving

Ook vindt FNV dat er gecontroleerd moet worden op een veilige en gezonde werkomgeving. Als vluchtelingen al huisvesting hebben, moeten ze waken voor het tekenen van een contract waarin hun loon gekoppeld is aan huisvesting. Daar wordt doorgaans dan salaris voor ingehouden. Verder moeten contracten in de eigen taal zijn.

Oekraïners die dat willen kunnen al in Nederland aan het werk. Het kabinet heeft een spoedregeling naar de Raad van State gestuurd. Het is de bedoeling dat die per 1 april ingaat, maar met terugwerkende kracht vanaf 4 maart. Werkgevers moeten vooralsnog wel nog een tewerkstellingsvergunning aanvragen, aldus het ministerie van Sociale Zaken.

In Polen hebben maandag honderden vluchtelingen uit het door oorlog getroffen land zich geregistreerd om te kunnen werken. De regels om als vluchteling uit Oekraïne te mogen werken verschillen per EU-lidstaat. In Tsjechië is bijvoorbeeld een speciaal visum genoeg. Daarvan heeft de Tsjechische overheid er al zo'n 205.000 van uitgegeven. Het ministerie van Sociale Zaken kon nog niet direct zeggen of andere Europese werkvergunningen ook meteen in Nederland gelden.

Meer uit Financieel

Bloomberg: Aegon overweegt activiteiten buiten de VS te verkopen

SCHIPHOL (ANP) - Aegon overweegt enkele activiteiten buiten de Verenigde Staten te verkopen. De Nederlandse verzekeraar haalt het grootste deel van zijn winst uit de VS en wil zich focussen op zijn belangrijkste markt. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

8 minuten geleden
Noorse aluminiumproducent wil fabriek in Drunen sluiten

DRUNEN (ANP) - Het Noorse aluminium- en energieconcern Norsk Hydro wil vijf Europese vestigingen sluiten. Het gaat om een aluminiumfabriek in het Noord-Brabantse Drunen, twee in het Verenigd Koninkrijk, een in Duitsland en een in Italië.

9 minuten geleden
AEX sluit flink hoger door hoop op renteverlaging Fed in VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een flinke koerswinst gesloten. Beleggers trokken zich op aan het optimisme op Wall Street, waar nu rekening wordt gehouden met een mogelijke renteverlaging door de Federal Reserve volgende maand.

2 uur geleden
Havenbedrijf Rotterdam ontwikkelt terminal voor offshore-wind

ROTTERDAM (ANP) - Het Havenbedrijf Rotterdam gaat een nieuwe terminal op de Maasvlakte ontwikkelen voor activiteiten voor offshore-wind. De komende jaren worden veel windparken op de Noordzee gebouwd, maar de haven heeft hier momenteel niet genoeg capaciteit met de juiste specificaties voor, aldus het Havenbedrijf.

2 uur geleden
Geen taarten en tompoucen bij HEMA door storing bij leverancier

AMSTERDAM (ANP) - In alle HEMA-winkels liggen momenteel geen taarten en tompoucen door een technische storing bij een leverancier. Dit bevestigt een woordvoerster van de winkelketen na berichtgeving in verschillende media.

3 uur geleden
Meeste werknemers Leen Bakker België dreigen baan te verliezen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Negen op de tien werknemers van Leen Bakker in België dreigen hun baan te verliezen als de noodlijdende meubelwinkelketen in dat land failliet gaat. De Nederlandse keten zette in augustus zijn 44 Belgische winkels te koop. Vakbond ACV meldde woensdag dat ongeveer dertig van de driehonderd werknemers wellicht voor andere ketens kunnen werken die winkels overnemen.

4 uur geleden
Tractorfabrikant Deere omlaag op beurs na tegenvallende prognose

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tractorfabrikant Deere was woensdag een van de verliezers op Wall Street. Beleggers zetten het aandeel zo'n 5 procent lager nadat de onderneming bij haar kwartaalresultaten met een tegenvallende winstverwachting was gekomen.

4 uur geleden