FNV: ambtenaren Almere staken 2 dagen, elders werkonderbrekingen
UTRECHT (ANP) - Gemeenteambtenaren van verschillende gemeenten leggen vanaf 24 januari het werk neer, meldt FNV. De vakbond wil met werkonderbrekingen en stakingen een betere cao afdwingen. Het gaat om ambtenaren die werken voor de stadsreiniging, zoals vuilnismannen, buitengewoon opsporingsambtenaren (boa’s) en medewerkers van gemeentekantoren. De stadsreiniging in Almere legt twee dagen het werk neer. In Tilburg, Rotterdam en Amsterdam staan werkonderbrekingen van een paar uur gepland.
Volgens FNV zal de staking in Almere gedurende twee dagen onder meer impact hebben op het ophalen van huisafval en het legen van ondergrondse vuilniscontainers.
De gemeente Almere geeft aan nog niet in te kunnen schatten wat de precieze gevolgen zijn. "Wij vinden het vervelend dat je mogelijk last hebt van deze staking en bieden onze excuses aan voor eventueel ongemak", schrijft de gemeente op haar website aan bewoners.
Amsterdam en Rotterdam
De werkonderbreking in Amsterdam staat volgens FNV open voor alle gemeenteambtenaren en is op 30 januari van 09.00 uur tot 12.00 uur. Volgens bestuurder Fred Bos is de actiebereidheid hoog.
Ook in de gemeente Rotterdam stoppen ambtenaren tijdelijk met werken, namelijk op 25 januari van 14.00 uur tot 16.00 uur. Aan deze werkonderbreking doen de gemeentelijke reinigingsdienst, handhavers en loketmedewerkers mee.
Tilburg
De werkonderbreking in de gemeente Tilburg zal slechts een uur duren, op 25 januari van 13.00 uur tot 14.00 uur. Hier doen volgens de vakbond vuilnismannen, boa’s en kantoorpersoneel aan mee.
FNV-bestuurder Marieke Manschot gaf eerder al aan dat het door de acties goed mogelijk is dat vuilnisbakken niet meer worden geleegd of veegauto's niet rijden. Ook kan het volgens haar zo zijn dat boa's besluiten niet langer parkeerboetes uit te delen.
187.000 werknemers
De sector waarop de cao voor gemeenteambtenaren van toepassing is telt volgens FNV ruim 187.000 werknemers. De bond stelde medio november een ultimatum nadat het cao-overleg met de Vereniging voor Nederlandse Gemeenten (VNG) op niets was uitgelopen. Zo boden de gemeenten een loonsverhoging van 5 procent op 1 februari en nog eens 3 procent per 1 april 2024. FNV wil daarentegen een loonsverhoging van 12 procent voor één jaar. Ook eist de vakbond automatische prijscompensatie in de cao voor 2024.
Meer uit Binnenland
BRUSSEL (ANP) - Volgens demissionair premier Dick Schoof is de top van EU-regeringsleiders van donderdagavond "geen crisistop". Het is volgens hem een top over de trans-Atlantische relaties, zei hij bij aankomst in Brussel. "De angel is er sinds gisteren wel uit."
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twintig inwoners van Utrecht kunnen nog niet terug naar huis als gevolg van de explosie in de Visscherssteeg vorige week donderdag, meldt de gemeente Utrecht in een raadsbrief. Zij hebben allemaal tijdelijk onderdak gekregen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het 'niet verstandig' als Nederland in Europa pleit voor de mogelijke inzet van verregaande handelssancties tegen de VS, zolang die de claim op Groenland niet laten varen. "Vrijwel iedereen zegt nu: we escaleren nu verder niet," zegt defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) over de houding van andere Europese landen. Hij wil op dit moment geen "dreigement of politiek signaal" afgeven richting de VS.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het boek Het ultieme geheim van Dan Brown was het bestverkochte boek van 2025. Dat heeft de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) bekendgemaakt. In Het ultieme geheim raakt hoogleraar kunstgeschiedenis Robert Langdon betrokken bij een moordmysterie in Praag. Het is het nieuwe boek in dezelfde reeks als De Da Vinci Code. Het boek is ruim 234.000 keer verkocht. Dat is bijna 40 procent meer dan het bestverkochte boek van het jaar daarvoor, De Camino van Anya Niewierra
7 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De eerste bewoners van de seniorenflat in Vlissingen waar vorige week een explosie en brand waren, kunnen volgende week woensdag terug naar hun huizen. De woningen zijn bewoonbaar gemaakt, laat woningcorporatie l'escaut weten.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van Nederland geldt komende nacht en vrijdagochtend code oranje, omdat het daar door ijzel "verraderlijk glad" kan worden. "Er is hierdoor een grote kans op ongelukken door gladde wegen, fietspaden en voetpaden. De gladheid is moeilijk te zien, wat het extra gevaarlijk maakt", waarschuwt het KNMI.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Afghaanse vrouw die onlangs in een documentaire van Hila Noorzai te zien was, is vrijgelaten. Dat meldt AVROTROS op Instagram.
9 uur geleden