Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: ambtenaren Almere staken 2 dagen, elders werkonderbrekingen

FNV: ambtenaren Almere staken 2 dagen, elders werkonderbrekingen

UTRECHT (ANP) - Gemeenteambtenaren van verschillende gemeenten leggen vanaf 24 januari het werk neer, meldt FNV. De vakbond wil met werkonderbrekingen en stakingen een betere cao afdwingen. Het gaat om ambtenaren die werken voor de stadsreiniging, zoals vuilnismannen, buitengewoon opsporingsambtenaren (boa’s) en medewerkers van gemeentekantoren. De stadsreiniging in Almere legt twee dagen het werk neer. In Tilburg, Rotterdam en Amsterdam staan werkonderbrekingen van een paar uur gepland.

Volgens FNV zal de staking in Almere gedurende twee dagen onder meer impact hebben op het ophalen van huisafval en het legen van ondergrondse vuilniscontainers.

De gemeente Almere geeft aan nog niet in te kunnen schatten wat de precieze gevolgen zijn. "Wij vinden het vervelend dat je mogelijk last hebt van deze staking en bieden onze excuses aan voor eventueel ongemak", schrijft de gemeente op haar website aan bewoners.

Amsterdam en Rotterdam

De werkonderbreking in Amsterdam staat volgens FNV open voor alle gemeenteambtenaren en is op 30 januari van 09.00 uur tot 12.00 uur. Volgens bestuurder Fred Bos is de actiebereidheid hoog.

Ook in de gemeente Rotterdam stoppen ambtenaren tijdelijk met werken, namelijk op 25 januari van 14.00 uur tot 16.00 uur. Aan deze werkonderbreking doen de gemeentelijke reinigingsdienst, handhavers en loketmedewerkers mee.

Tilburg

De werkonderbreking in de gemeente Tilburg zal slechts een uur duren, op 25 januari van 13.00 uur tot 14.00 uur. Hier doen volgens de vakbond vuilnismannen, boa’s en kantoorpersoneel aan mee.

FNV-bestuurder Marieke Manschot gaf eerder al aan dat het door de acties goed mogelijk is dat vuilnisbakken niet meer worden geleegd of veegauto's niet rijden. Ook kan het volgens haar zo zijn dat boa's besluiten niet langer parkeerboetes uit te delen.

187.000 werknemers

De sector waarop de cao voor gemeenteambtenaren van toepassing is telt volgens FNV ruim 187.000 werknemers. De bond stelde medio november een ultimatum nadat het cao-overleg met de Vereniging voor Nederlandse Gemeenten (VNG) op niets was uitgelopen. Zo boden de gemeenten een loonsverhoging van 5 procent op 1 februari en nog eens 3 procent per 1 april 2024. FNV wil daarentegen een loonsverhoging van 12 procent voor één jaar. Ook eist de vakbond automatische prijscompensatie in de cao voor 2024.

Meer uit Binnenland

Dance-event in Rotterdam tijdelijk ontruimd na incident

ROTTERDAM (ANP) - Een dance-evenement in de Van Nellefabriek in Rotterdam is zaterdagavond tijdelijk stilgelegd na een incident waarbij mogelijk een irriterende stof is verspreid. Bezoekers kregen last van hun ogen en ademhaling, waarna het pand uit voorzorg werd ontruimd. Nadat de brandweer het gebouw had geventileerd, kon het evenement worden hervat.

1 uur geleden
Politie: storing raakte ook niet-spoednummer 0900-8844

DEN HAAG (ANP) - De storing die zaterdagmiddag het meldkamersysteem van de hulpdiensten heeft getroffen, raakt onder meer het politienummer 0900-8844, bedoeld voor zaken die geen spoed hebben. Dat meldt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Het niet-spoednummer is op zich bereikbaar, maar bellers kunnen wel problemen ervaren, zegt zij. Ook alarmnummer 112 is bereikbaar, maar het kan langer duren voordat bellers iemand aan de lijn krijgen.

12 uur geleden
Landelijke storing in meldkamersysteem hulpdiensten

ROTTERDAM (ANP) - Het meldkamersysteem van de hulpdiensten kampt zaterdagmiddag met een landelijke storing. Daardoor duurt het langer voordat bellers iemand aan de lijn krijgen als ze 112 bellen. Ook het politienummer voor niet-spoedzaken 0900-8844 is moeilijker bereikbaar, zegt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Er wordt hard gewerkt aan een oplossing.

12 uur geleden
Fotomuseum opent op nieuwe locatie in verbouwd Rotterdams pakhuis

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum is zaterdag officieel opengegaan voor het publiek in het nieuwe onderkomen. Het museum zit nu in het monumentale pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid. In het museum wordt een collectie van ruim 6,5 miljoen objecten gehuisvest. Dat is naar eigen zeggen een van de grootste museale fotocollecties ter wereld.

14 uur geleden
KNMI waarschuwt voor dichte mist in midden en noorden

DE BILT (ANP) - In het midden en het noorden van het land kan het zaterdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft om die reden code geel afgegeven voor de provincies Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Flevoland, Overijssel, Drenthe, Friesland en Groningen.

19 uur geleden
Twee doden door eenzijdig ongeval in Gorssel

GORSSEL (ANP) - In Gorssel zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen om het leven gekomen bij een ernstig eenzijdig ongeval. De politie kreeg rond 00.45 uur een melding van het ongeval op de N348 (Deventerweg) in de Gelderse plaats. Een derde inzittende is gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk of er nog meer mensen in de auto zaten.

22 uur geleden
Dode en gewonde bij eenzijdig ongeval in Limburgse Kessel

KESSEL (ANP) - Bij een verkeersongeval in Kessel, tussen Venlo en Roermond in de provincie Limburg, is vrijdagavond een persoon om het leven gekomen. Een andere inzittende is gewond geraakt en met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

1 dag geleden