FNV: ambtenaren Almere staken 2 dagen, elders werkonderbrekingen
UTRECHT (ANP) - Gemeenteambtenaren van verschillende gemeenten leggen vanaf 24 januari het werk neer, meldt FNV. De vakbond wil met werkonderbrekingen en stakingen een betere cao afdwingen. Het gaat om ambtenaren die werken voor de stadsreiniging, zoals vuilnismannen, buitengewoon opsporingsambtenaren (boa’s) en medewerkers van gemeentekantoren. De stadsreiniging in Almere legt twee dagen het werk neer. In Tilburg, Rotterdam en Amsterdam staan werkonderbrekingen van een paar uur gepland.
Volgens FNV zal de staking in Almere gedurende twee dagen onder meer impact hebben op het ophalen van huisafval en het legen van ondergrondse vuilniscontainers.
De gemeente Almere geeft aan nog niet in te kunnen schatten wat de precieze gevolgen zijn. "Wij vinden het vervelend dat je mogelijk last hebt van deze staking en bieden onze excuses aan voor eventueel ongemak", schrijft de gemeente op haar website aan bewoners.
Amsterdam en Rotterdam
De werkonderbreking in Amsterdam staat volgens FNV open voor alle gemeenteambtenaren en is op 30 januari van 09.00 uur tot 12.00 uur. Volgens bestuurder Fred Bos is de actiebereidheid hoog.
Ook in de gemeente Rotterdam stoppen ambtenaren tijdelijk met werken, namelijk op 25 januari van 14.00 uur tot 16.00 uur. Aan deze werkonderbreking doen de gemeentelijke reinigingsdienst, handhavers en loketmedewerkers mee.
Tilburg
De werkonderbreking in de gemeente Tilburg zal slechts een uur duren, op 25 januari van 13.00 uur tot 14.00 uur. Hier doen volgens de vakbond vuilnismannen, boa’s en kantoorpersoneel aan mee.
FNV-bestuurder Marieke Manschot gaf eerder al aan dat het door de acties goed mogelijk is dat vuilnisbakken niet meer worden geleegd of veegauto's niet rijden. Ook kan het volgens haar zo zijn dat boa's besluiten niet langer parkeerboetes uit te delen.
187.000 werknemers
De sector waarop de cao voor gemeenteambtenaren van toepassing is telt volgens FNV ruim 187.000 werknemers. De bond stelde medio november een ultimatum nadat het cao-overleg met de Vereniging voor Nederlandse Gemeenten (VNG) op niets was uitgelopen. Zo boden de gemeenten een loonsverhoging van 5 procent op 1 februari en nog eens 3 procent per 1 april 2024. FNV wil daarentegen een loonsverhoging van 12 procent voor één jaar. Ook eist de vakbond automatische prijscompensatie in de cao voor 2024.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het belang en de veiligheid van een kind moeten voorop worden gezet als er vermoedens zijn van kindermishandeling, stelt D66. De partij wil dat er beter naar kinderen wordt geluisterd en dat er geen toestemming van ouders meer nodig is om een onderzoek in te stellen.
1 minuut geledenHOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
15 uur geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
1 dag geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
1 dag geleden