Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: akkoord over nieuwe cao streekvervoer

FNV: akkoord over nieuwe cao streekvervoer

DEN HAAG (ANP) - De vakbonden en de werkgevers in het streekvervoer hebben een onderhandelingsakkoord bereikt over een nieuwe cao. Dat laat onderhandelaar Marijn van der Gaag van vakbond FNV aan het ANP weten. De werknemers krijgen structureel 15 procent meer loon over 27 maanden en een eenmalige uitkering van duizend euro. Ook komen er maatregelen om de werkdruk te verlagen. De acties zijn daarmee van de baan.

Van der Gaag zegt "tevreden" te zijn met het resultaat. "Qua loonsverhoging zetten we hele nette stappen." Hij benadrukt dat de deal nog wel moet worden voorgelegd aan de leden. "Het is een moeizaam proces geweest, maar uiteindelijk ligt er een resultaat en daar gaat het om. We gaan het nu voorleggen aan de leden. Alle acties worden intussen opgeschort", meldt onderhandelaar Hanane Chikhi van CNV Vakmensen over het bereikte onderhandelingsresultaat met werkgeversorganisatie VWOV.

Volgens Fred Kagie, voorzitter van de VWOV, zijn het zeer intensieve gesprekken geweest. "Dit resultaat betekent ook rust voor de reizigers en rust voor de medewerkers in onze sector." Hij legt het akkoord positief voor aan de eigen leden. Dat zijn de vervoersbedrijven Arriva, EBS, Keolis Nederland, RET, Transdev en Qbuzz.

Werkdruk

De afgelopen maanden legden voornamelijk chauffeurs van bedrijven als Arriva, Keolis, EBS en Qbuzz herhaaldelijk het werk neer. Daardoor vielen er telkens veel bussen uit, met overlast voor reizigers tot gevolg. Het cao-conflict in het streekvervoer draaide onder meer om loonsverhoging. Gezien de hoge inflatie wilden de bonden veel meer extra loon dan de werkgevers zeiden te kunnen bieden.

Voor de bonden was het ook belangrijk dat de werkdruk omlaaggaat. Ook daarover zijn volgens Van der Gaag afspraken gemaakt. Zo komen er extra pauzes en verbeteringen in de roosters. De nieuwe cao, die geldt voor zo'n 13.000 mensen, bevat ook een ouderenregeling. Die houdt volgens VWOV in dat een werknemer die vanaf 63 jaar 60 procent werkt, 80 procent krijgt uitbetaald en 100 procent pensioen opbouwt.

Onderhandelingen

Nu er een akkoord ligt, komt er een einde aan maanden van acties in het streekvervoer. "Dit hebben de leden en iedereen die de acties gesteund heeft voor elkaar gekregen. Door de werkdruk te verlagen zorgen we ervoor dat er ruimte komt voor normale pauzes in de roosters en wordt het werken in het streekvervoer ook weer aantrekkelijker", aldus Van der Gaag.

De onderhandelingen over een kleinere cao in het streekvervoer, waar zo'n 1300 mensen onder vallen, gaan nog door. Het gaat daarbij over de arbeidsvoorwaarden voor personeel van streekvervoerders die zowel bus- als treindiensten aanbieden.

Meer uit Financieel

Philips waarschuwt ziekenhuizen voor gebruik vernevelaars

AMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.

24 minuten geleden
Cao-overleg rijksambtenaren hervat na periode van stakingen

UTRECHT (ANP) - De vakbonden gaan weer praten met de overheid over de cao voor rijksambtenaren. Zaterdagochtend lieten FNV, CNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid weten een uitnodiging voor hervatting van het cao-overleg door minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) te verwelkomen. Door rijksambtenaren worden al een tijd stakingen uitgevoerd. Dinsdag legden hun acties zelfs de Tweede Kamer lam omdat personeel het werk neerlegde.

2 uur geleden
Forse winsten Wall Street na nieuws heropening Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.

12 uur geleden
IMF-hoofd: moeilijke weg naar economische stabiliteit Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.

14 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt twee Duitse slachterijen

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.

14 uur geleden
Boeing: oorlog heeft nog geen impact op vliegtuigleveringen

ARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.

15 uur geleden
Oliebedrijven kelderen op beurzen, luchtvaartsector hard omhoog

AMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciële scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.

17 uur geleden