Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: akkoord over nieuwe cao streekvervoer

FNV: akkoord over nieuwe cao streekvervoer

DEN HAAG (ANP) - De vakbonden en de werkgevers in het streekvervoer hebben een onderhandelingsakkoord bereikt over een nieuwe cao. Dat laat onderhandelaar Marijn van der Gaag van vakbond FNV aan het ANP weten. De werknemers krijgen structureel 15 procent meer loon over 27 maanden en een eenmalige uitkering van duizend euro. Ook komen er maatregelen om de werkdruk te verlagen. De acties zijn daarmee van de baan.

Van der Gaag zegt "tevreden" te zijn met het resultaat. "Qua loonsverhoging zetten we hele nette stappen." Hij benadrukt dat de deal nog wel moet worden voorgelegd aan de leden. "Het is een moeizaam proces geweest, maar uiteindelijk ligt er een resultaat en daar gaat het om. We gaan het nu voorleggen aan de leden. Alle acties worden intussen opgeschort", meldt onderhandelaar Hanane Chikhi van CNV Vakmensen over het bereikte onderhandelingsresultaat met werkgeversorganisatie VWOV.

Volgens Fred Kagie, voorzitter van de VWOV, zijn het zeer intensieve gesprekken geweest. "Dit resultaat betekent ook rust voor de reizigers en rust voor de medewerkers in onze sector." Hij legt het akkoord positief voor aan de eigen leden. Dat zijn de vervoersbedrijven Arriva, EBS, Keolis Nederland, RET, Transdev en Qbuzz.

Werkdruk

De afgelopen maanden legden voornamelijk chauffeurs van bedrijven als Arriva, Keolis, EBS en Qbuzz herhaaldelijk het werk neer. Daardoor vielen er telkens veel bussen uit, met overlast voor reizigers tot gevolg. Het cao-conflict in het streekvervoer draaide onder meer om loonsverhoging. Gezien de hoge inflatie wilden de bonden veel meer extra loon dan de werkgevers zeiden te kunnen bieden.

Voor de bonden was het ook belangrijk dat de werkdruk omlaaggaat. Ook daarover zijn volgens Van der Gaag afspraken gemaakt. Zo komen er extra pauzes en verbeteringen in de roosters. De nieuwe cao, die geldt voor zo'n 13.000 mensen, bevat ook een ouderenregeling. Die houdt volgens VWOV in dat een werknemer die vanaf 63 jaar 60 procent werkt, 80 procent krijgt uitbetaald en 100 procent pensioen opbouwt.

Onderhandelingen

Nu er een akkoord ligt, komt er een einde aan maanden van acties in het streekvervoer. "Dit hebben de leden en iedereen die de acties gesteund heeft voor elkaar gekregen. Door de werkdruk te verlagen zorgen we ervoor dat er ruimte komt voor normale pauzes in de roosters en wordt het werken in het streekvervoer ook weer aantrekkelijker", aldus Van der Gaag.

De onderhandelingen over een kleinere cao in het streekvervoer, waar zo'n 1300 mensen onder vallen, gaan nog door. Het gaat daarbij over de arbeidsvoorwaarden voor personeel van streekvervoerders die zowel bus- als treindiensten aanbieden.

Meer uit Financieel

Baas Aramco: 100 miljoen olievaten per week verloren door Hormuz

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde oliemarkten verliezen elke week dat de Straat van Hormuz gesloten is 100 miljoen vaten olie. Daardoor wordt het olietekort, dat door de oorlog in het Midden-Oosten al historisch groot is geworden, alleen maar erger. Dat heeft topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco maandag gezegd.

14 minuten geleden
Wall Street terughoudend na Trumps afwijzing Iraans voorstel

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York lieten maandag bij de opening weinig beweging zien. Beleggers waren terughoudend na de verwerping van het Iraanse vredesvoorstel door de Amerikaanse president Donald Trump. In het voorstel, dat Trump als "volkomen onacceptabel" bestempelde, zou Iran onder meer hebben geëist dat er een einde moet komen aan de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens en het vrijgeven van bevroren Iraanse tegoeden.

1 uur geleden
London Heathrow ziet minder passagiers door oorlog Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP) - Minder vliegtuigpassagiers reisden in april via London Heathrow in vergelijking met een jaar geleden. Volgens de luchthaven is dit het gevolg van een verstoring in het wereldwijde vliegverkeer door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Storing bij DigiD is verholpen, meldt beheerder Logius

DEN HAAG (ANP) - De storing bij DigiD is verholpen, meldt een woordvoerster van beheerder Logius. Gebruikers hadden eerder op de dag moeite met inloggen via de website en app.

2 uur geleden
Maastricht Aachen Airport drukker door Belgische staking

MAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport krijgt dinsdag te maken met extra vliegverkeer. De luchthaven meldt dat dit veroorzaakt wordt door een staking in België, waar Charleroi Airport en Brussels Airport last van hebben. Verschillende maatschappijen die normaal op Belgische luchthavens zouden landen, wijken uit naar Maastricht.

3 uur geleden
Premier Starmer komt met wet om British Steel te nationaliseren

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer wil met een nieuwe wet staalbedrijf British Steel nationaliseren. Het lukt niet om tot een akkoord te komen met de Chinese eigenaar Jingye, die vorig jaar de laatste twee hoogovens van het bedrijf wilde sluiten. Daarop hield de regering met een nieuwe noodwet de fabrieken toch open, maar nu is een permanente oplossing nodig.

3 uur geleden
DigiD kampt met storing

DEN HAAG (ANP) - Mensen hebben maandag moeite met inloggen op DigiD. Via de website allestoringen.nl is het aantal meldingen over DigiD sinds ongeveer 11.00 uur opgelopen tot ruim 3500. Een woordvoerster van Logius, de beheerder van DigiD, bevestigt dat er een storing is.

3 uur geleden