Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: acties op komst bij ABN AMRO, eerste sinds jaren 80

FNV: acties op komst bij ABN AMRO, eerste sinds jaren 80

AMSTERDAM (ANP) - Bij ABN AMRO dreigen werknemers voor het eerst in bijna 35 jaar actie te gaan voeren. De 17.500 bankmedewerkers die onder de cao vallen, willen daarmee hun werkgever onder druk zetten om na jaren van minimale of helemaal geen verhogingen nu de lonen fors te verhogen om de torenhoge inflatie te compenseren.

De bankmedewerkers kregen onlangs een eindbod van een krappe 5 procent extra loon over twee jaar. Dat is volgens FNV Finance "volstrekt ontoereikend". De vakbond polste daarop de actiebereidheid onder zijn leden bij de bank en die blijkt "enorm". Vakbond CNV riep zijn leden eerder ook al op tegen het eindbod te stemmen.

De laatste keer dat er bij ABN AMRO actie werd gevoerd voor betere arbeidsvoorwaarden was in 1989. Sindsdien zijn de bank en de werknemers er altijd onderling uitgekomen. Na ruim drie decennia dreigt nu opnieuw actie bij de bank, omdat er volgens FNV geen enkel draagvlak is onder de werknemers voor de voorgestelde loonsverhoging van 111 euro bruto per maand per 1 juli 2022 en nog eens 3 procent vanaf 1 juli 2023.

Volgens FNV-bestuurder Aukje Falger is de onrust onder medewerkers van ABN AMRO groot. "En dat betekent dat we nu gaan kijken welke acties we kunnen voorbereiden." FNV Finance wil dat de bank via de zogeheten automatische prijscompensatie de lonen laat meestijgen met de inflatie. "Het zou de staatsbank sieren om naar de oproep van het kabinet te luisteren en de lonen voldoende te laten stijgen om de koopkracht overeind te houden", aldus Falger.

Meer uit Financieel

Nederland wil met Finland en VK defensiekredietinstelling starten

DEN HAAG/LONDEN (ANP) - Nederland, het Verenigd Koninkrijk en Finland willen een nieuwe kredietinstelling opzetten voor defensieprojecten. Het Multilateraal Defensiemechanisme (MDM), waaraan landen met een hoge kredietwaardigheid kunnen meedoen, moet hun defensie-industrie en herbewapeningsrace helpen aanjagen.

59 minuten geleden
IMF bezorgd dat Oekraïne niet genoeg hervormt voor steun

WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft zorgen geuit over het vermogen van Oekraïne om hulp te blijven ontvangen uit zijn steunpakket van 8,1 miljard dollar. Dit komt omdat Oekraïense parlementariërs zich verzetten tegen het beleid van president Volodymyr Zelensky en maatregelen blokkeren die nodig zijn om de financiering vrij te geven.

1 uur geleden
KHN: extra omzet WK voetbal essentieel voor horeca

WOERDEN (ANP) - Extra omzet tijdens het WK voetbal helpt ondernemers in de horeca om hun hoofd boven water te houden. Dat stelt Koninklijke Horeca Nederland (KHN) in een brief die het heeft opgesteld voor horeca-ondernemers om in de gemeente een verruiming van de openingstijden te vragen.

1 uur geleden
Seats and Sofas compenseert klanten voor kosten rond garanties

AMSTERDAM (ANP) - Meubelwinkelketen Seats and Sofas gaat bijna 1500 klanten compenseren voor kosten die zij maakten rond garanties. Uit onderzoek van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) kwam naar voren dat klanten van Seats and Sofas die een beroep deden op hun garantie het meubel zelf bij een winkel moesten brengen of moesten betalen voor het laten ophalen of voor een monteur. De ACM stelt dat zij hierdoor onterecht werden belast met extra kosten.

1 uur geleden
Frankfurt Airport: dit jaar nog geen herstel van coronacrisis

FRANKFURT (ANP/DPA) - Frankfurt Airport, de grootste luchthaven van Duitsland, verwacht dat het aantal passagiers dit jaar verder zal groeien, maar nog steeds onder het niveau van voor de coronacrisis blijft. Luchthavenexploitant Fraport rekent voor dit jaar op 65 miljoen tot 66 miljoen reizigers. In 2019, het jaar voor de uitbraak van de wereldwijde pandemie, waren dat er nog ruim 70,5 miljoen.

2 uur geleden
Minister: Irak praat met Iran over veilige doorgang olietankers

BAGDAD (ANP/RTR) - Irak is in gesprek met Iran om olietankers veilig de Straat van Hormuz te laten passeren. Dat heeft de Irakese minister van Olie Hayan Abdel-Ghani gezegd, meldt een Iraaks staatsmedium dinsdag. De zeestraat is sinds het uitbreken van de Iranoorlog grotendeels gesloten.

2 uur geleden
Ook ABN AMRO beperkt mogelijkheden aflossingsvrije hypotheek

AMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO beperkt de mogelijkheden voor aflossingsvrije hypotheken. Voor nieuwe hypotheken geldt vanaf 1 juni dat de aflossingsvrije hypotheek maximaal 30 procent van de woningwaarde mag bedragen. Bij huizen met een waarde tot 1 miljoen euro geldt bovendien een maximaal aflossingsvrij bedrag van 150.000 euro.

2 uur geleden