FNV: acties op komst bij ABN AMRO, eerste sinds jaren 80
AMSTERDAM (ANP) - Bij ABN AMRO dreigen werknemers voor het eerst in bijna 35 jaar actie te gaan voeren. De 17.500 bankmedewerkers die onder de cao vallen, willen daarmee hun werkgever onder druk zetten om na jaren van minimale of helemaal geen verhogingen nu de lonen fors te verhogen om de torenhoge inflatie te compenseren.
De bankmedewerkers kregen onlangs een eindbod van een krappe 5 procent extra loon over twee jaar. Dat is volgens FNV Finance "volstrekt ontoereikend". De vakbond polste daarop de actiebereidheid onder zijn leden bij de bank en die blijkt "enorm". Vakbond CNV riep zijn leden eerder ook al op tegen het eindbod te stemmen.
De laatste keer dat er bij ABN AMRO actie werd gevoerd voor betere arbeidsvoorwaarden was in 1989. Sindsdien zijn de bank en de werknemers er altijd onderling uitgekomen. Na ruim drie decennia dreigt nu opnieuw actie bij de bank, omdat er volgens FNV geen enkel draagvlak is onder de werknemers voor de voorgestelde loonsverhoging van 111 euro bruto per maand per 1 juli 2022 en nog eens 3 procent vanaf 1 juli 2023.
Volgens FNV-bestuurder Aukje Falger is de onrust onder medewerkers van ABN AMRO groot. "En dat betekent dat we nu gaan kijken welke acties we kunnen voorbereiden." FNV Finance wil dat de bank via de zogeheten automatische prijscompensatie de lonen laat meestijgen met de inflatie. "Het zou de staatsbank sieren om naar de oproep van het kabinet te luisteren en de lonen voldoende te laten stijgen om de koopkracht overeind te houden", aldus Falger.
Meer uit Financieel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediƫnten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiƫle druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.
6 uur geleden