Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FNV: 80 procent ritten uitgevallen door stakingen streekvervoer

FNV: 80 procent ritten uitgevallen door stakingen streekvervoer

UTRECHT (ANP) - Zeker 80 procent van alle ritten in het streekvervoer zijn op woensdag uitgevallen tijdens de landelijke staking, vertelt FNV-woordvoerder Marijn van der Gaag. Met de staking hoopt het personeel uit die sector een betere cao af te dwingen.

"Die uitval is op twee manieren te meten", legt Van der Gaag uit. "Dagelijks werken er rond de 5000 mensen in het streekvervoer. Alleen al van FNV hebben 3000 leden uit het streekvervoer meegedaan met de staking. Van CNV zullen dat er ook zeker 1000 zijn. Dan zit je aan 80 procent uitval."

Ook heeft FNV contact met alle vestigingen van streekvervoer door heel Nederland. Daar komt volgens Van der Gaag hetzelfde beeld uit naar voren: "We krijgen van leden berichten binnen over hoeveel ritten er vandaag op de planning stonden en hoeveel er daadwerkelijk worden gereden. Ook daar zien we 80 procent uitval. De cijfers van lagere uitval die de werkgevers presenteren, kloppen gewoon niet." Volgens de Vereniging Werkgevers Openbaar Vervoer (VWOV) werd op de meeste plekken in Nederland zo'n 50 tot 70 procent van alle ritten gereden en in Brabant en Limburg tussen de 15 en de 30 procent.

Stakend personeel wil een nieuwe cao waarin is vastgelegd dat het loon meestijgt met de inflatie. Ook moeten maatregelen worden getroffen om de hoge werkdruk te verlagen van buschauffeurs die rijden voor onder meer Arriva, Qbuzz en Keolis. FNV eist een loonsverhoging van 16,9 procent voor een cao voor een jaar, het CNV eist 14 procent verspreid over achttien maanden. Vrijdag volgt een tweede landelijke stakingsdag.

Meer uit Binnenland

Minderjarige aangehouden voor eerdere vernieling Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.

2 uur geleden
Aanhoudingen Loosdrecht onder meer om bezit vuurwerk

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.

3 uur geleden
Radboudumc: bloedonderzoek toont dat personeel geen risico vormde

NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.

12 uur geleden
Politie beëindigt protest Loosdrecht en zet waterkanon in

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.

13 uur geleden
Jetten: eilanden kunnen voorbeeld zijn in energietransitie

ORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.

13 uur geleden
Koninklijke onderscheiding voor zangeres Karsu

ANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.

13 uur geleden
Mobiele eenheid met waterkanon ter plaatse in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.

13 uur geleden