Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FME: personeelsgebrek bemoeilijkt nieuwe energiebesparingsplicht

FME: personeelsgebrek bemoeilijkt nieuwe energiebesparingsplicht

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven in de technologische industrie maken zich zorgen over de nieuwe energiebesparingsplicht die per 1 juli ingaat. Volgens ondernemersorganisatie FME wordt de uitvoering in de praktijk "een behoorlijke opgave" in de industrie en het mkb door het grote gebrek aan technisch personeel.

Die plicht houdt in dat bedrijven maatregelen die energie besparen moeten nemen, als deze zich binnen vijf jaar terugverdienen. Ook moet de uitstoot worden verlaagd. Het gaat bijvoorbeeld om de aanleg van zonnepanelen en de overstap van fossiele brandstoffen naar duurzame energie.

Maar de FME zegt dus dat dit in de praktijk lastig kan worden omdat er een groot gebrek is aan technisch personeel voor aanleg van onder meer zonnepanelen. Het is al vaker gezegd dat die tekorten een hindernis vormen voor de energietransitie. Ook wijst de FME erop dat door de gestegen energieprijzen de terugverdientijden fors afnemen en het aantal te nemen maatregelen juist toeneemt.

Verslag energieverbruik

Verder stelt de organisatie dat grote bedrijven, die onder het Europese handelssysteem van emissierechten (ETS) vallen, hiermee te maken krijgen. "Zij worden daardoor dubbel aangesproken, via de CO2-prijs en nu ook de wet." De FME vraagt zich af of het wel verstandig was om deze bedrijven te vragen om ook een hele reeks maatregelen te laten nemen met kleine CO2-effecten. De organisatie ziet liever dat ETS-bedrijven zich kunnen concentreren op het nemen van procesmaatregelen zoals ovens van het gas af halen en op elektriciteit te laten draaien.

De FME zegt dat een groep van circa 80.000 kleine bedrijven op 1 december hierover verslag moet uitbrengen aan de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). "Wat veel mkb-bedrijven onderschatten, is het feit dat ze de RVO niet alleen over hun energieverbruik moeten informeren. Ze moeten ook de energiebesparende maatregel daadwerkelijk nemen. Uit RVO-cijfers blijkt dat dit nog te weinig gebeurt."

Meer uit Financieel

Schiphol: probleem zonnepanelen niet verholpen door rechter

SCHIPHOL (ANP) - Het zonnepark in de buurt van Schiphol waarvan de panelen zonlicht zodanig weerkaatsen dat ze piloten verblinden, moet van de rechter deels verdwijnen. Maar daarmee is het probleem volgens Schiphol niet verholpen. Ook delen van het zonnepark die van de rechter mogen blijven zorgen voor een "onaanvaardbaar veiligheidsrisico", reageert de luchthaven. Schiphol hoopt dat een deze week verstuurd handhavingsverzoek van de ILT-Luchtvaartautoriteit "tot verdere actie zal leiden".

18 minuten geleden
Nederland heeft meer ASML's nodig, zeggen onderzoekers van TNO

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft meer ASML's nodig om de innovatie aan te jagen. De uitgaven aan onderzoek en ontwikkeling (R&D) lopen al jaren achter op de Europese doelstelling. ASML steekt wel veel geld in innovatie, maar de Veldhovense chipmachinefabrikant geeft meer uit dan de volgende tien bedrijven uit de R&D Top 30. Daarmee is Nederland kwetsbaar, waarschuwen onderzoekers van TNO.

27 minuten geleden
Rechter: zonnepark bij Schiphol moet deels weg om reflectie

HAARLEM (ANP) - Het zonnepark in de buurt van Schiphol waarvan de panelen zonlicht zodanig weerkaatsen dat ze piloten verblinden, moet deels verdwijnen. Dat heeft de rechtbank in Haarlem woensdag bepaald. Schiphol had een kort geding aangespannen tegen de eigenaar van het zonnepark, De Groene Energie Corridor. Volgens de luchthaven zijn er risico's voor de vliegveiligheid.

28 minuten geleden
Wall Street opent terughoudend, banken stijgen licht na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag terughoudend geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street ging opnieuw uit naar de kwartaalcijfers van grote Amerikaanse banken waaronder Goldman Sachs en Bank of America, na de resultaten van onder meer JPMorgan Chase en Citigroup een dag eerder.

29 minuten geleden
Wereldbank: 1,3 miljard mensen hebben geen bankrekening

WASHINGTON (ANP) - Ongeveer 1,3 miljard mensen van 15 jaar en ouder op de wereld hebben geen bank- of andere financiƫle rekening. Daardoor is het voor hen heel moeilijk om toegang te krijgen tot de middelen waarmee ze een betere toekomst kunnen opbouwen, staat in een nieuw rapport van de Wereldbank.

1 uur geleden
KLM vliegt tientallen vluchten met Air France-piloten om tekort

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM vliegt deze zomer met piloten van zustermaatschappij Air France tussen Schiphol en New York. De maatregel is volgens een woordvoerder van KLM nodig vanwege het pilotentekort bij de luchtvaartmaatschappij.

1 uur geleden
Onrust op beurzen stuwt winst zakenbank Goldman Sachs

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De onrust op de wereldwijde aandelenbeurzen door de importheffingen van president Donald Trump heeft in het tweede kwartaal de winst van de bekende zakenbank Goldman Sachs aangejaagd. De Wall Street-bank boekte een nettowinst van 3,5 miljard dollar, wat een vijfde meer is dan een jaar eerder. Daarbij deden vooral de aandelenhandelaren van Goldman Sachs goede zaken.

2 uur geleden