Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flynns poging onder strafzaak uit te komen mislukt

Flynns poging onder strafzaak uit te komen mislukt

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De voormalig nationaal veiligheidsadviseur Michael Flynn is het niet gelukt om onder zijn strafzaak uit te komen. Hij probeerde een rechter te dwingen de zaak te laten vallen, maar een federaal hof van beroep heeft dit maandag afgewezen. Het Amerikaans ministerie van Justitie deed in mei het verrassende verzoek Flynn te ontslaan van rechtsvervolging.

Het US Court of Appeals in Washington draaide tijdens een zeldzame 'en banc'-zitting, met alle rechters in plaats van het gebruikelijke panel van drie, met dat besluit een eerdere uitspraak van een trio rechters terug. Dat oordeelde eerder dat districtsrechter Emmet Sullivan geen andere keus had dat het verzoek van de openbaar aanklager te honoreren en de zaak tegen Flynn van de rol te halen.

Sullivan had de leiding in de zaak-Flynn en accepteerde diens bekentenis tegen agenten van de FBI te hebben gelogen over zijn contact met de Russische ambassadeur in de VS. Sullivan vond dat hij toestemming zou moeten krijgen het departement van Justitie te ondervragen om uit te vinden of het laten vallen van de zaak een gunst was aan een politieke bondgenoot van president Donald Trump.

Het ministerie van William Barr zei in mei dat het de zaak liet zitten omdat vast was komen te staan dat Flynns valse verklaringen geen "materiaal" was voor de agenten die onderzoek deden naar Russische inmenging in de presidentsverkiezing van 2016. Justitie stelde ook dat de FBI-mensen tegen wie Flynn loog hem in feite hebben aangezet door de mand te vallen, iets wat Trump ook herhaaldelijk heeft beweerd. Lang nadat hij zijn schuld had toegegeven, probeerde Flynn die bekentenis weer in te trekken. Justitie en Trump steunden hem daarbij.

Meer uit Buitenland

Aangereden Australische parlementariër geopereerd

CANBERRA (ANP/AFP) - De Australische parlementariër die vermoedelijk expres werd aangereden, verkeert nog altijd in kritieke toestand, verklaarde premier Anthony Albanese. Helen Haines is inmiddels geopereerd en ligt nog in het ziekenhuis.

1 uur geleden
Japanse sonde vertrokken om stukje van maan van Mars op te halen

TOKIO (ANP) - Een Japanse ruimtesonde is begonnen aan een reis richting Phobos en Deimos, de twee manen van de planeet Mars. Het onbemande vaartuig moet onder meer stof van Phobos ophalen en naar de aarde brengen, zodat wetenschappers dat in laboratoria kunnen bestuderen. Zoiets is nog nooit gedaan.

2 uur geleden
Trump bereid tot top met Poetin en Xi

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt bereid te zijn tot een bijeenkomst met zijn Russische en Chinese ambtgenoten Vladimir Poetin en Xi Jinping. Volgens Trump zou de focus bij zo'n top kunnen liggen op het verminderen van het aantal kernwapens.

2 uur geleden
Aantal aanhoudingen na rellen Frankrijk opgelopen tot ruim 2500

PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn meer dan 2500 mensen opgepakt voor hun deelname aan de rellen van afgelopen weekend, meldde minister van Justitie Gérald Darmanin in het journaal. Volgens hem zijn 67 mensen vastgezet en zijn er "tientallen" strafzaken geopend.

3 uur geleden
Belgische economische missie naar Saudi-Arabië uitgesteld

BRUSSEL (ANP) - Een Belgische economische missie naar Saudi-Arabië is uitgesteld. Deze stond gepland voor eind november, maar Belgische media schrijven maandag dat het bezoek is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in het land.

4 uur geleden
Arrestatiebevel in Florida voor Cubaanse oud-president Castro

MIAMI (ANP/AFP) - De hoogste aanklager van Florida heeft een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen de voormalige Cubaanse president Raúl Castro. Hij wordt op staatsniveau beschuldigd van moord, voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie in 1996.

4 uur geleden
Meer doden door overstromingen in Oost-Spanje

VALENCIA (ANP/DPA) - Het aantal doden door de zware overstromingen in het oosten van Spanje is opgelopen tot vier. Zondag verdronk al een persoon in Catalonië, maandag werden nog drie doden gemeld in de regio Valencia.

5 uur geleden