Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Flynns poging onder strafzaak uit te komen mislukt

Flynns poging onder strafzaak uit te komen mislukt

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De voormalig nationaal veiligheidsadviseur Michael Flynn is het niet gelukt om onder zijn strafzaak uit te komen. Hij probeerde een rechter te dwingen de zaak te laten vallen, maar een federaal hof van beroep heeft dit maandag afgewezen. Het Amerikaans ministerie van Justitie deed in mei het verrassende verzoek Flynn te ontslaan van rechtsvervolging.

Het US Court of Appeals in Washington draaide tijdens een zeldzame 'en banc'-zitting, met alle rechters in plaats van het gebruikelijke panel van drie, met dat besluit een eerdere uitspraak van een trio rechters terug. Dat oordeelde eerder dat districtsrechter Emmet Sullivan geen andere keus had dat het verzoek van de openbaar aanklager te honoreren en de zaak tegen Flynn van de rol te halen.

Sullivan had de leiding in de zaak-Flynn en accepteerde diens bekentenis tegen agenten van de FBI te hebben gelogen over zijn contact met de Russische ambassadeur in de VS. Sullivan vond dat hij toestemming zou moeten krijgen het departement van Justitie te ondervragen om uit te vinden of het laten vallen van de zaak een gunst was aan een politieke bondgenoot van president Donald Trump.

Het ministerie van William Barr zei in mei dat het de zaak liet zitten omdat vast was komen te staan dat Flynns valse verklaringen geen "materiaal" was voor de agenten die onderzoek deden naar Russische inmenging in de presidentsverkiezing van 2016. Justitie stelde ook dat de FBI-mensen tegen wie Flynn loog hem in feite hebben aangezet door de mand te vallen, iets wat Trump ook herhaaldelijk heeft beweerd. Lang nadat hij zijn schuld had toegegeven, probeerde Flynn die bekentenis weer in te trekken. Justitie en Trump steunden hem daarbij.

Meer uit Buitenland

Partij Le Pen kan voor het eerst fractie vormen in Franse Senaat

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse radicaal-rechtse partij Rassemblement National (RN) heeft voor het eerst sinds haar oprichting genoeg zetels om samen met haar bondgenoot UDR een fractie te kunnen vormen in de Senaat. Dat heeft partijvoorzitter Jordan Bardella meegedeeld na de verkiezingen voor het hogerhuis.

2 uur geleden
Paus Leo belooft actie tegen misbruik kinderen door geestelijken

LOURDES (ANP/RTR) - Paus Leo heeft zondag tijdens een ontmoeting met Franse slachtoffers van misbruik opnieuw zijn vastberadenheid uitgesproken om een einde te maken aan het misbruik van kinderen door katholieke geestelijken. Dat meldde het Vaticaan enkele uren nadat de paus de Kerk had opgeroepen haar eigen tekortkomingen te erkennen en haar "diepe wonden" te helen.

3 uur geleden
Servische president Vučić treedt af in verband met verkiezingen

BELGRADO (ANP/RTR) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft zondag zijn aftreden aangekondigd. Daarmee maakt hij een einde aan zijn tweede en laatste ambtstermijn van vijf jaar en maakt hij de weg vrij voor vervroegde presidentsverkiezingen. Het aftreden van Vučić was verwacht.

4 uur geleden
Man (84) rijdt echtgenote dood tijdens parkeren in Duitsland

NIEDERHAUSEN (ANP/DPA) - Een 84-jarige man heeft zondag in de West-Duitse plaats Niederhausen tijdens het parkeren zijn echtgenote doodgereden, meldt de politie. Bij het achteruit inparkeren botste de man tegen een geparkeerd voertuig aan. Vervolgens reed hij om onbekende redenen hard vooruit, waarbij hij zijn 80-jarige vrouw raakte, die voor de auto stond.

4 uur geleden
Tv-station van rebellen in Tigray geraakt door drone

MEKELLE (ANP/AFP) - Het hoofdkantoor van de lokale omroep in het noorden van Ethiopië, Tigrai TV, is geraakt door een drone, zeggen journalisten van de zender tegen persbureau AFP. De omroep staat bekend als belangrijk medium voor de rebellen in Tigray, waar afgelopen week het geweld met het regeringsleger weer escaleerde.

6 uur geleden
Trump verwacht deze week nieuwe gesprekken met Iran

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen nieuwssite Axios gezegd dat hij komende week nog nieuwe gesprekken met Iran verwacht. Zaterdag wees hij een Iraans voorstel voor het heropenen van de Straat van Hormuz nog af, maar Iran zei zondag nog te wachten op een officiële reactie.

6 uur geleden
Zwitsers stemmen tegen striktere neutraliteit in grondwet

BERN (ANP/AFP) - Een ruime meerderheid van de Zwitsers heeft in een referendum een voorstel verworpen om de neutraliteit van hun land strikter te maken. Voorstanders wilden in de grondwet laten opnemen dat Zwitserland de banden met militaire bondgenootschappen als de NAVO niet mag aanhalen en alleen sancties mag opleggen als de Verenigde Naties die hebben goedgekeurd. Tegenstanders noemden dat idee pro-Russisch.

7 uur geleden